En yakın arkadaşınızın ateist olduğunu öğrendiniz. Ne yaparsınız?

evet tuhaf bir soru ama merak ettim düşüncelerinizi

0|0
26|34

En İyi Erkek Görüşü

• o da allahın kulu elimden geldiği kadar hak din islama kazandırmaya çalışırım

6|0
    2|1

Erkekler Ne Diyor 33

• Sürekli dini sohbetler açar, namaza başlar, iyi bir insan olmaya çalışarak onu dine ... şaka şaka napacam çeker silahı vururdum :)

5|0
    1|0
  • Çantasına, arabasına vs. çaktırmadan Risale-i Nur koyardım <8

6|0
    0|0
  • veririm odunu acımam.tey allam banane istediğine inansın

5|2
    1|0
  • sınıfta var ateistler bazen mal mal konuşuyolar dinleyip gülüyoruz :D ateistin de mal olanı hiç çekilmez he :D

3|0
    1|0
  • imana davet ederdim :)

6|1
    2|0
  • Arama mesafeyi koyardım ama yine arkadaşım olarak kalırdı sadece arkadaş yani en yakını olamazdı..

3|0
    2|0
  • olmaz ama oldu diyelim yanlış yaptığını söyler uyarır anlamazsa keserim arkadaşlığı bu bayan ve evleneceğim biri olursa asla konuşmamam

2|0
    0|0
  • Heee var bitane nbr lan dinsiz imansız Allahsız deyip ensesine vurup ehehehe diyom.oda senden nbr lan dinli diyo ziktir lan hiç uymuyoki öyle diyom her seferinde aynı şeyi söylüyo:/

0|1
    0|0
  • sen recm cezası vermeyi mi düşündün... fikir ve düşünce özgürlüğü arkadaşım fikir ve düşünce özgürlüğü...

1|0
    1|0
    • yooo ama ben etrafımdaki insanlarında dedem,ninem,babam,annem kadar müslüman olmasını isterim bir arkadaşım ateistmiş meğer yeni söyledi şoktayım hala sorunun amacı o

• arkadaşım biz araba markasından konuşmuyoruz alay malay bir yana ürktüm ya

• ürktün mü bu ülkede bir zamanlar düşünenler okuyanlar ateist ilan edildi ve evet ateisttiler ama iddia edildiği gibi kuyruklu canavarlar değillerdi... sivasta bu mantık yaktı otuz canı işte bu ürken mantık... maraşta daha doğmamış çocuklar dinsiz diye katledildi... ve bende ürküyorum hala fikirlerden düşüncelerden ürkenlerden...

• :) ALLAH derdim ona :) varlığına sual sorulmayan olduğunu anlatmak isterdim...:)

3|0
    1|0
  • yakın arkadaşım olarak kalmaya devam edecektir ve tepki gösteren insanlar olursa her zaman yanında olacağımı da bilir

1|0
    0|0
  • hiç tepki vermezdim varda ateist arkadaşlarım ,

ayrıca müslümanda değilim hristiyanım

ya bu ara millet taktı islam dışında inanca mensup insanlara cidden anlamam müslümanlar olarak kabuslarınızda bizi mi görüyorsunuz

0|1
    2|0
    • Sizin için endişeleniyoruz mümmin kardeşim :) Sizi düşünmek bile suç oldu vay arkadaş :)

• Ya zaten insanlarin cogu dinin emrettiklerini uygulamio ki ateistitligi ile beni allah yok die empoze etirmedigi surece problem yok

1|1
    1|0
  • alnından öperim

2|0
    6|0
  • nothing onun fikri

1|1
    1|0
  • Bana ne der geçerim neyse ne.

1|1
    1|0
  • ateist olması onun kötü bir insan yapmaz.Ben olsam durmadan soru yeni bilgiler öğrenirim kıskandım ne guzel fark farklı meseblar inançlar war öğrenilcek bilgiler felan

1|0
    1|1
  • herkesin dini kendine...

1|1
    1|0
  • En yakin arkadasim zaten ateist

0|1
    2|0
  • Vay kanka sendemi olum forumda çok havalı olcaz lan adsdsıaşodsaı :D:D:D

1|1
    5|0
  • ateist olmasını sorun etmem zaten en yakının olmuşsa öyle saçma hareketleri yok demektir ve bana karşı dürst oldugu anlamına gelir

1|1
    1|0
  • normal karsılarım neden böyle düşündüğünü sorgularım ama asla yargılamam

1|1
    1|0
  • mal mısın lan bunca zaman niye sakladın derim

3|0
    0|0
  • tanıdığım kişilerin önemli bir kısmı ateist ya da agnostik. şahsen saygı duymaya çalışıyorum görüşlerine, herhangi bir değişiklik yok aramızda. en azından dışlayarak dinden iyicene soğutmaktan iyidir bence...

0|0
    0|0
  • Ne güzel işte, kafa dengi olduğum arkadaşımla bir ortak noktam daha çıkmış olur..

1|1
    7|1
  • benimki ateist. bir problem yaşamıyoruz

1|0
    0|0
  • Lise 1 den beri arkadaşız ve ateist zaten, bende destim hatta çocukluk arkadaşlarımın çoğu sonradan ateist, deist, agnostik vs. oldu :D

1|0
    2|0
  • ağzını burnunu kırarım pezevengin.

1|0
    2|0
  • Çok yakın değil ama iş yerinden bir arkadaşım ateistti. Ne yapılır bilemem ama herşeye muhalefet oluyorlar

0|0
    3|0
  • illa birşeymi yapmamız gerekir o halde saygı duymaya ne dersin...

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    3

Kızlar Ne Diyor 26

• yani olmadı öyle birşey ama olsaydı oturur ağlardım herhalde çünkü üzücü bir olay allahı yok sayanların haline çok üzülüyorum gerçekten yazık çok yazık

4|1
    2|0
  • en yakın arkadaşım ise nasıl oluyorda sonradan öğreniyorum ki :/ ben kendi dinimi yaşarım kimseninkine karışmam ama. en yakın arkadaşım ise tabiki ne bilim müslüman olmasını isterim hiçbişeye inanmayarak öldüğünde sadece toprak olacağına inanmanın çok saçma olduğunu ve mantıksız olduğunu anlatmaya çalışırım çünkü harbiden öyle ya insan kendine hiç sormaz mı ben nasıl geldim bu dünya nasıl var oldu yaa :S

2|0
    0|0
    • kesinlikle öyle insan üzülüyor ve kaygılanıyor yarın okula gidecem ben ne dicem ya ona,ne diyim şaşırdım

• evet,ben de onu diyorum..oluceyini biliyor,bi gun Azrailin onun canini alacagini biliyor,ama Allahin var olduguna inanmiyor..aslinda her kes biliyor,onlar biliyor Allahin varligini,tekliyini,ama kalplerini seytan calmis,inanmak istemiyor,..cehennemde inanirlar artik..Allah affetsin bizleri..Amin!

• bi kere inanan biri olarak senin ona Allahı anlatman gerek sürekli sürekli bu senin borcun olur zor bir durum yani

5|0
    1|0
  • allah demeyenlerden korkarım cidden

o yüzden annemin dediği gibi 'allah diyenle yol al ki yolun sonu bahar olsun'

4|2
    1|0
    • Mısırda, Suriye de, Filistin de Allah diyenleri görüyoz bebeğem :D

• Laf koyduğun zannettin şimdi?

• elbette öyle allah inancı önemli

• dinimizi hatırlatırım bakarım saçmalıyo vazgeçmeyecek onun dini ona benim dinim bana .

...

5|1
    2|1
  • hiçbişey napıyım ki

0|2
    1|0
  • Allah kabul etsin derim :D.

2|0
    0|0
  • onun düşüncesi karışamam herkes kendinden sorumlu kendi düşüncelerinden kendi inançlarından bana saygı duymak kalır

0|0
    0|0
  • Yerim onu ben

1|5
    11|3
    • siz gidin kendinizi oldurun,zaten oyle de boyle de cehennemdesiniz.

• Benim gibi insanlar zamaninda kendini oldurseydişu andinsizleri ezmeye calistigin klavye de, fare de, bilgisayar da, internet de, bu sayfa da olmayacakti, en onemlisi bindigin araba, elektrik, cep telefonu vs hicbiri olmayacakti hala emin misin olmemizi istediginden?

• arkadaslığıma dewam ederım ama dinle alakalı bir konuda sohbet etmemeyede dıkkat ederım herkesın dusuncesı inancı kendıne...

0|0
    1|0
  • Hiçbir şey.

0|0
    0|0
  • Tabi ki bişey olmaz .. Herkesin dini inancı kendine ateist diye arkadaşlığımı mı kesicem devam ederim sonuçta herkesin dini inancı kendine..

1|1
    0|0
  • Hiçbir şey.

0|1
    0|0
  • Ağzını mı kırıyım napıyım kendi sorunu bana mı ateist.

1|0
    1|0
  • çok üzülürüm

0|0
    0|0
  • bir şey yapmam

0|1
    2|1
  • En yakın arkadaşım değil ama bir arkadaşımd böyle bir olay başıma geldi

0|0
    0|0
  • party var diyip pilavlı sohbete çağırırdım.

1|0
    0|0
  • Ateist'se kendine ateist.

Hic ellemem.

1|0
    0|0
  • Sonradan öğrenmemiştim biliyodum herkesin dini kendine

0|0
    0|0
  • olabilir beni ilgilendirmez dini fetva verecek değilim

0|1
    1|0
  • umrum olmaz

0|0
    1|0
  • hiç bişey.

0|0
    1|0
  • Keyfi bilir.

0|0
    1|0
  • ona Allahin var oldugunu ispatlamaya calisirim..olmasa birakirim gitsin..seytan o..Allah seytana lenet etsin!amin

5|2
    3|1
  • Birşey yapmam.

0|1
    1|0
Yükleniyor...