Üst düzey kadın bürokratlar niçin erkek mevkidaşlarına oranla çok daha fazla egoist olur? Nedeni nedir?

Üst düzey kadın bürokratlar niçin erkek mevkidaşlarına oranla çok daha fazla egoist olur? Nedeni nedir? Bir kadın olarak dikkatimi çeken bir konu bu.Dikkatimin çekilmesini sağlayansa 29 yaşında kadın bir vali yardımcısı.

0|0
1|11

En İyi Erkek Görüşü

• Bunun açoıklaması tamamen kültürel bence. Türkiyede var olan kültürede iş hayatında esas olan güçlünün güçsüzü ezmesi üzerine kurulmuştur. Hele bu kültürde kadınlar 1 adım geride olduklarında, fırsatını ele geçirirlerse kendisinden güçsüzleri ezmeye başlayarak kendisini tatmin eder ve içinde bulunduğu ortamda toplumsal bir saygınlık elde etmeye çalışır. Oysa amir olmakla lider olmak aradında çok büyük fark vardır. İyi bir lider mütevazi olur, demokratik olur, atındakileri ezmez ve onlara gelişim imkanı tanır. Ve bu durumla birlikte çevresindekilerin saygınlığını kazanır. Benim şimdiye kadar olan iş tecrübem bizim kültürümüzden lider olmaz ama yonetici olur.

0|0
    0|0
    • Kesinlikle dogru, insanlara insan gibi davrandigin zaman anlamiyorlar, illa bagirmak cagirmak lazim, benimde en sevmedim sey bu. Benimde 4 tane yardimcim var, sonuc olarak, cok sert olmayacaksin ama cokta yumusakta olmayacksin, mesafeyi korumak lazim:)

Erkekler Ne Diyor 10

• Kadınlar yaratılışta daha kıskanç ve haset canlılardır, özellikle de birbirlerine karşı. Bu da egoyu besleyen bir durum.

0|0
    0|0
  • İş yerlerinde kadinlarin erkeklerden daha acimasiz olmasinin sebeplerinden biri de kadin egosudur .

guc meraklisi kadin olmakla birlikte bu onun icin is dunyasinda bir alt ust iliskisi hatta savas haline donusmustur. oyle bir hirsla cevrilmistir ki artik ne icin nerede calistigini unutur erkeklerden fazla mesaiye kalip iskolik halini alir ...

0|0
    0|0
  • O noktaya da o egolarıyla geliyorlar...

0|0
    0|0
  • halihazırda var olan egonun tavan yapması olabilir mi

0|0
    0|0
    • Bence biraz toplumda ezilmişliğinde etkisi var...Bir uerlere gelince kendilerini bu şekilde kanıtlamaya çalışıyorlar

• Vali yardımcısı polis kıyaslaması biraz abes oldu ama :D Tabi geneli böyle diye bir durum yok.Ancak tanıdıklarım ve gördüklerim nedense böyleydi.

• bilakis benzer bir durum örnegi o üniformanın bir anlamı var kimi sadece fazlaca anlam yüklüyor ki kendilerini sultan süleyman zannediyolar hele siviller ayrı bir cmhuriyet zaten

• Hm o mevkiye gelene kadar bir çok erkeği ezmiştirde ondan haklı gururu var tabi sanırım.

0|0
    0|0
    • Belkide geçmişte kadın olmasını kötü bişeymiş gibi yüzüne vurulduğu bir ortamda büyümüştür ne dersin? Bu şekilde yetişen kızlar ilerde ellerine imkan geçince çok egoist olabiliyorlar.

• Bazı Erkekler iş ve bu tür makam mücadelelerinde her türlü taktiği kulalnırlar oda olabilir

• Kadınların doğuştan gelen zararlı hırsı. İstisnalar da vardır elbet.

0|0
    0|0
    • İşte bu hırs bende yok yani ne bileyim ben hiç bir zaman kadın olduığum için bir olumsuzlukla karşılaşmadım.Ama küçüklüğünde kadınlığı kötü bişey gibi yüzüne vurulan kızlar büyüyüp bir yerlere geldiklerinde fazlaca egoist oluyorlar sanırım.

• Birçok nedeni vardır bunların tabi.

• genelde 35+ evli olmayan bayanlarda görülen bir durum daha fazla detaya inmeyeyim :)))

0|0
    0|0
  • Cinsiyeti kadın da olsa, erkek egemen bakış açısıyla düşünür. Çünkü yükselmesi buna bağlıdır

0|0
    0|0
  • mevkidaş nedir abi :D

0|0
    0|0
    • şimdi bak xavi orta saha bizim meloda orta saha ikiside mevkidaş ama KRAL KİM XAVİ yani cinsiyet önemli dğeil

• :))) güç hastalığı:))))

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Bayan erkek diye ayirmayalim, sadece o insan kisiliginle alakali.Ben kendimden biliyorum, suanki calsitigim firmaya 2 sene once ihracat sorumlusu olarak basladim ve suanda 3 ayri departmanin sorumlsuuyum. Tamamen caliskanlik ve ozveri, ve hicbir zaman, iste yukseldim diye havalanmadim. Ve cok genc yasta bir insanin basarisini cekemeyen erkek, bayan okadar cok insan gordumki, lanet olsun dedirttiler, ama ben hala dimdik basarilarimi artirarak calismaya devam ediyorum :) Hic bir zman pes etmek yok :) Ve benden herekese tavsiye, hic bir isten korkmayin, kafasi calisan her insan, rahat bir sekilde isinde basarili olur :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...