"Eşini kıskanmayan tek canlı domuzdur"

Başlıkta ki bilgi bilimsel olarak ispatlanmış bir bilgidir.Eşeyli olarak üreyen canlılar arasın da eşini kıskanmayan tek canlı domuzdur.Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Hatta dinen etinin haram olmasının nede ni bazı alimlere göre eşini kıskanmayan bir canlı olmasına bağlanıyor!

Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Güncellemeler:

0|0
11|8

En İyi Erkek Görüşü

• Domuz eti çok yağlıdır. Yenildiği takdirde, bu yağ kana geçer. Böylece kan, yağ tanecikleriyle dolmuş olur. Kandaki bu fazla miktardaki yağ atar damarların sertleşmesine, tansiyon yükselmesine ve kalb infaktüsüne sebep olur.

Ayrıca, domuz yağı içerisinde "sutoksin" denilen zehirli maddeler mevcuttur. Vücuda giren bu zehirli maddelerin dışarı atılması için, lenf bezlerinin fazla çalışmaları icap eder.

Domuzda, büyüme hormonu da çok fazladır. Büyüme hormonunun en etkili yönü, kanserin gelişmesine zemin hazırlamasıdır. Nitekim domuz kesim işiyle uğraşanlar, erkek domuzların belli bir yaştan sonra mutlaka kansere yakalandıklarını ifade ederler.

Domuz, dişisini kıskanmayan bir hayvandır. Domuz eti ile beslenen insanlarda, kıskançlık hissinin zayıfladığı veya dumura uğradığı gözlenmiştir.

Yüce Rab'bimiz, istifademiz için pek çok gıda yaratmıştır. Bunun yanında, bazı zararlı şeylerin yenilip içilmesini yasaklamıştır. Çünkü O, sonsuz şefkat ve merhamet sahibidir. Kullarına, taşıyamayacakları yükleri yüklememiştir. Emir ve yasakları, insanların rahatlıkla altından kalkabilecekleri şeylerdir.

3|1
    1|1
    • Domuz eti gerçekten bir pisliktir,ondan kaçının diyor Rabb'im.. +1

• Ben teşekkür ederim sorunuz için..Gerçekten doğru bilgilere çok ihtiyacımız var İnternet bilgi kirliliği ile dolu maalesef..

• Bi de sadece domuz etinden bulaşan bir tenya bulaşmıştı geçenlerde bir şarkıcıya.Çok da lezzetli değil ayrıca :)

Kızlar Ne Diyor 11

• İnsan ve hayvanlar, yedikleri gıdaların az-çok tesirinde kalırlar. Mesela kedi, köpek, arslan gibi et yiyen hayvanların yırtıcı; koyun, keçi, deve gibi ot ile beslenen hayvanlarsa daha uysal ve yumuşak huylu oldukları malumdur. Bu durumda, insanlar için de geçerlidir. Nebati gıdalarla beslenenlerin, genellikle halim-selim; et ve et ürünleriyle beslenen insanların ise daha sert mizaçlı olduklari tesbit edilmistir. Domuz, dişisini kıskanmayan bir hayvandır. Domuz eti ile beslenen insanlarda, kıskanclık hissinin zayıfladığı veya dumura ugradığı gözlenmiştir. Fransiz filozoflarından Savorin de beslenmenin mizac üzerindeki bu tesirine cok önem vererek, "Bana ne yediğini söyle, senin ne olduğunu haber vereyim." demiştir.

0|2
    0|1
    • Bilgilendirmeniz,ilgi ve alakanız,yorum yapma zahmetiniz ve Türkçeyi çok iyi kullandığınızdan dolayı teşekkür ederim.Çok az üyü ya da internette paylaşım yapan kişi yazım ve imla kurallarına dikkat eder!İyi forumlar.

• Bilimde ve felsefede yeni bir çığır açtınız, tebrik ederim. Bu bilimsel makaleye nereden ulaşabilirim, ayrıca fransız filozof savarin in hayat hikayesi ve yazdığı kitapları da merak ettim bu şahıs ile ilgili bir kaynak önerir misiniz? Yanlış anlama ben meraklı bir insanımdır bilgiye ilk kaynağından ulaşmak isterim.

• Bu konuyla ilgili bir konu açılmıştı çevremde araştırmıştık fazlaca. o yüzden bilgisayarda kayıtlı bir dosyadan bulup yazdım. tekrar bakarım bulabilirsem :)

• ben aslında şöyle düşünüyorum Allah'ın(c.c) emirleri sorgulanmaz bizim köpek eti yememiz ya da at eti yememizde haramdır bildiğim kadarıyla sadece savaş alanında vatanını savunabilmek adına çok açsan at eti yenebilir oda vatanının selameti için...içkide haramdır çünkü zararlı insan bünyesine domuzda haramsa vardır allahın bir hikmeti dimi. ben domuz eti yemiyorum die biyerim eksilmiyo ki bütün hayvanlarda bir tatlılık varken domuz çok çirkin bir hayvandır istesemde yiyemem midem kaldırmaz gerek pis oluşu gerek eşini kıskanmaması vs. ama şunu biliyorum insana en çok benzeyen hayvan yine domuzmuş bir araştırmaya görem %98 oranında aynıymış genlerimiz

0|1
    0|0
  • Etinin haram olması pis bir canlı olmasındandır. Sonuçta dana yediğinde dana gibi olmuyorsan, domuz yediğinde de domuz gibi olmazsın.

0|1
    0|0
    • Ben"domuz yersen domuz gibi olursun".Gibi bir cümle kurmadım.Sadece domuzun kişiliği hakkında ne düşünüyorsunuz onu sordum.Yine de ilgi ve alakanıza teşekkür ederim!

• Rica ederim.

• Bu linklerde sadece domuz eti yüzünden insan vücudunda yaşayan kurtları görebilirsiniz

link

link

0|1
    0|1
  • evet bende bu sekilde bliyorum ...

1|1
    1|0
  • bence de öyle eş kıskanılmalı sahiplenilmeli

0|1
    0|0
  • Domuz her önüne geleni yediği için aslında canlı bir çöp öğütme makinasıdır ki etinin yasak olma sebeplerinden biri budur.Eh Allah boşuna yasak koymaz

0|1
    0|0
  • Ben sizin mantığınızı anlamıyorum. Sanki kıskanmayı dinen çok güzel önerilen bir şeymiş gibi göstermişsiniz. Halbuki kıskançlığın altında yatan mantığı biraz irdeleseniz dini bırakın ne kadar gereksiz ve yorucu bir duygu olduğunu göreceksiniz.

0|1
    0|0
    • Tavsiyeniz için teşekkür ederim.İyi forumlar!

• Ayrıca bazı tek eşli hayvanlar hariç hayvanlarda eşini kıskanma gibi bir durum yoktur. Kaldı ki eş diye bir durum yoktur biraz belgesel izleyin :) Tavuklar çok sadıktı sanırım onu yiyebilirsiniz :)

• nerden biliyorlar eşini kıskanmadığını

0|1
    0|0
  • Kesinlikle öyle,insan eşini kıskanmalı. Seven kıskanır zaten ama çok aşırısıda zarardır..

0|1
    0|0
    • Haklısınız zaten kıskançlık iki türlü olur.Çok sevdiği için veya hiç güvenmediği için!İkisinin de yeri farklı...İlgi ve alakanız için teşekkür ederim.

• Rica ederim..

• Evet Haram olan hiç bir şeyde insanoğlu için bir hayır bulunmamaktadır..

• Bencede eşini kıskanmayan canlı olmaz en kıskanmam diyende kıskanır :)

0|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Evet böyle böyle bir tavrı olabilir ama haram olmasının bununla alakası bile yok.Haram olmasının tek nedeni allah ın bu konuda bizi bir nevi sınava sokması

Zaten domuz etinin zararlarıda bilimsel olarak açıklanmıştır.

0|1
    0|0
  • hayvan işte

0|1
    0|0
    • İlig ve anlayışınız için ayrıca yorum yazma zahmetinizden dolayı teşekkür ederim, iyi forumlar.

• o değilde nick var ya o nick süper kız terbiye etmeyi banada öğret üstad :)))

0|1
    1|0
  • köpeklerin eşi mi var ? hadi diyelim var. nasıl kıskanacak yeri geliyor bir çiftleştiğini bir daha görmüyor bile :/ daha ne muhabbetler görecez ya :////

0|0
    0|1
    • Köpekler çiftleşme dönemlerinde birlikte olan canlılardır.Çiftleşme zamanlarında bir birlerini yaralayıp öldürdüklerine bile şahit olunduğu durumlar olur.Ancak domuzlar çiftleştiği bir eşini 2 dk sonra terk ederek başka canlıların da eşi ile çiftleşmesine müsade eder.Köpeklerde ki durum çok farklıdır.

Hatta köpekler eşini tek kendi türünden değil insanlardan bile kıskanabilmektedir.Pitbul ve şivava gibi köpekler labaratuvar köpeğidir ve gerçek bir köpek türü değildir bilginze!

• Boş boş konuşma baski birader, iki dakika kibar olduk defol gitsene lan!

• risale-i nurdan biyoloji öğrenmeye çalışan kafana senin...

• Bir şey düşünülecek kadar önemli bir konu olduğunu düşünmüyorum.

0|1
    1|0
  • Sende Heykel civarında gezme git Zafere takıl lan:))

0|0
    0|0
  • din öğretmenimde aynısını söylüyordu domuz eti yiyen insanların kıskanma fduygusunun köreldiğinden bahsediyor ayrıca domuzlar o kadar pis ki dışkı, böcek, leş hatta kendi yavrusunun leşi ne bulursa yer

0|0
    0|0
Yükleniyor...