Sevgiliniz ölüyor ve bunu sabah kalktığınızda öğreniyorsunuz; tepkiniz ne olurdu?

O an ne hissederdiniz? Başınıza geldimi böyle bir olay.

Mesela benim bir arkadaşım var sevgilisi türkiye'de kendi yurt dışında 3 senedir konusuyolar oğlan açıktan üni okuyordu bir yandanda çalıştıp para biriktiriyordu. Oğlanın okullunun bitmesini bekliyodular ve son senesiydi galiba. Dün güzel konusuyolar iyi geceler şu bu. Kız bu sabah kalkıyor ve öğreniyorki sevgilisi yok artık soba zehirlenmesinden rahmetli olmuş. Kızı düşünebiliyor musunuz ne halde su an.

Siz ne yapardınız ? Sabah kalkıyorsunuz ve o yok artık hergün konuştuğunuz kişi yok...:( :( :( Sevgilisi olmayanlar da annesini babasını koysun onun yerine aniden hayatınızdan çıkıyor ve ulaşamıyosunuz...

Güncellemeler:
Herkese tesekkur ediyorum cevaplariniz icin ( engelleyen sanada ? biliyorum kil oldugunu). Iki dakikanizi ayirin ve bunu okuyun. Hayatimiza bir bakarsak ayni bir hiz treni gibi. Mutlaka ölecegiz, tüm sevdiklerimiz de ölecek, sizden önce ya da sonra mutlaka ölecekler. Bundan 100 sene sonra dünya üzerinde sizin tanıdığımız hiçbir canlı insan kalmayacak.

Her insanın, kendi hayatı hakkında bitmek tükenmek bilmeyen planları vardır. Liseyi bitirmek, üniversiteye girebilmek, mezun olmak, iş sahibi olmak, ev sahibi olmak, evlenip çoluk çocuk sahibi olmak, çocuğunu büyütmek, emekli olmak, huzurlu bir hayata kavuşmak gibi... Bunlar bu planların en genel ve en sıradan olanlarındandır. Bunların dışında, herkesin, kendi içinde bulunduğu durum ve şartlara göre daha binlerce konuda çok kapsamlı plan ve tasarıları vardır.
Oysa bu planların hiçbirinin gerçekleşeceği kesin değildir. Buna karşın ölüm, yüzde yüz gerçekleşecektir.

Yıllarca çalışıp çabalayıp üniversiteye giren bir öğrenci okuluna giderken ölür. Yada yeni işe giren bir kişi işine giderken veya evlenenler düğünden dönerken ani bir trafik kazası sonucunda ölürler. Başarılı bir iş adamı ise, işlerini çabuk halledebilmek, gideceği yere daha çabuk ulaşıp vakit kazanmak ve daha çok şeyler yapabilmek için uçak yolculuğunu tercih eder.

0|0
112|99

En İyi Erkek Görüşü

• bir günlükten;

pazartesi

*

hala yoğun bakımda bebeğim.. suratında o kadar hortum var ama hala o kadar güzel ki.. bugün doktordan gizli girdim yoğun bakım odasına.. gözlerinin altı morarmıştı, yandaki aynadan baktım suratıma, benim de gözaltlarım morarmıştı.. hala birbirimize benziyoruz diye düşündüm.. oturdum yanındaki sandalyeye, suratına bakmaya başladım.. yüzü de tıpkı saçları gibi sapsarı olmuştu.. yoğun bakımdaki 4. günüydü, 4 günden beri artık ağlamaktan gözlerimde yaş kalmamıştı adeta.. boğazıma yumruk gibi bir şey tıkanıyor ama ağlayamıyorum, kendimi ağlamak için zorluyorum rahatlamak için ama olmuyor..

doktor gelince çıktım yoğun bakım odasından.. yasak olduğu halde kızmamıştı bana, sadece acır gibi baktı suratıma.. kapının önündeki sandalyeye oturdum, karşımda sevgilimin annesi ve babası vardı.. kazadan sonra hastanede tanışmıştım hepsiyle.. daha önce tanışmak bir türlü nasip olmamıştı, kısmette burada tanışmak varmış işte.. doktor odadan çıkınca hepimiz yanına fırladık.. doktor hepimizin suratına şöyle bir baktı ve "pek umut yok" diyebildi güçlükle.. "hayati tehlikesi hala devam ediyor, elimizden geleni yapıyoruz ama siz yine de her şeye hazırlıklı olun." annesi oturduğu sandalyede sessizce ağlamaya başladı, babası onu sakinleştirmeye çalışıyordu.. ben ise koridorda yürüyen doktorun ardından aptal gibi bakıyordum.. duyularımı kaybediyorum galiba.. şu an saat 03:30 ve çok uykum var, ama uyumak da istemiyorum..

*

salı

*

birazcık uyuyabildim ve iyi ki de uyumuşum dedim kendime uyandıktan sonra.. çünkü rüyamda gördüm aşkımı.. uçsuz bucaksız bir sahilde elele dolaşıyorduk, ayağımızın altındaki kumlara dalgalar vurdukça ayaklarımız ıslanıyordu.. sevgilimin sarı saçları ıslanmıştı ve alnına yapışmıştı.. gözlerinin maviliği daha bir belirginleşmişti nedense ve altları mor değildi.. yüzü de kanlı canlıydı.. birden elimi bıraktı ve sırtını bana döndü, ufka doğru bakmaya başladı.. "ne oldu?" diye sordum.. "bitti" dedi kısık sesle.. "neden? ne yaptım da sana beni sevmekten vazgeçtin?" dedim.. bana döndü yeniden, gülümsüyordu hafiften, ama zorla gülümsediği çok belliydi.. "seni sevmekten hiç vazgeçmedim ve ne olursa olsun vazgeçmeyeceğim, yollarımız ve dünyalarımız ayrılsa da".. tam sarılacakken uyandım.. gözlerimi sıkı sıkı kapatıp yeniden uyumak ve rüyama kaldığım yerden devam etmek istedim, olmadı.. ama yine de sevgilimi öyle güzel gördüğüm için çok mutlu olmuştum.. iki sandalyeyi birleştirip öyle yatmıştım.. kafamı kaldırıp baktım.. karşımda annesi ve babası oturuyordu.. annesi oturduğu sandalyede uyuyakalmıştı ama babası beni izliyordu.. "kızımı ve seni hiç yanyana görmedim, ama gözümde canlandırıyorum ve birbirinize çok yakıştığınızı görüyorum" dedi.. kafamı yeniden sandalyenin kenarına koydum ve ağladım..

*

çarşamba

*

ve gülbebeğim uçtu cennete..

doktor yoğun bakım odasından çıkıp ilk benim yüzüme baktığında anlamıştım her şeyi..

daha hiçbir şey demeden duvara yaslandım ve çöktüm..

gözlerimden yavaşça yaşların süzüldüğünü farkettim.

20|6
    0|0

Erkekler Ne Diyor 98

• tarih 03.10.2003, 11yaşındaydim tam on yıl olmak üzere annemi kaybedeli bu şekilde değil ama tarifi çok zor bu abinin bir sabah kalktığımda yatağına kostum ama ev çok kalabalıktı insanlar yüzüme baktıkça beni gördükçe agliyorlardi sonra düşünü öğrendiğmde 1ay kimseyle konuşmadım konuşamadım :(

11|6
    0|0
  • Ben sevgilimle bir gün bile ayrı kaldığımda hayat üstüme üstüme geliyor..

Biz ara sıra her sevgili gibi kavga ediyoruz , kavga bir anlamda ilişkinin tadı tuzu :)) Şaka bir yana hayat işte , olur çiftler arasında..

Ama bu ayrılıklarda bile çok sürmüyor barışmamız...

Yapamıyoruz çünkü , Mevlam nasıl bir güzellik vermişse sevdiğime..O'nsuz olmuyor..Rüyalarım kabus oluyor..Her baktığım kız 'O' oluyor.. TV de bir düğün izliyorum , annem seni de evlendircez şöyle böyle diyor aklıma o geliyor

Beni bulurmuş gibi müzik açıyorum..Youtube zamanında çok dinlediğimden galiba Lana Del Rey in şarkılarını öneriyor aklıma o geliyor

Kısacası ; herşey ama herşey aklıma onu getiriyor..

Açık ve net söylüyorum ; eğer o ölseydi...Bedenen bilmem de RUHEN çoktan ÖLÜRDÜM.

Anlayana ! ...

7|2
    0|0
    • benim romantik sevgilim :)

hiç mutsuzluk göstermesin hayat sana..

• aynen , sabretmek lazım herşeye rağmen ;)

• Okumak isterseniz Güncellemenin devami link

• başta doğru olduğuna inanmazsın şaka falan olduğuna inanırsın sonra karşında gerçeklerin olduğunu görürsün. insanlardan kaçarsın belki kendini toparlarsın belki toparlayamazsın ama asla unutamazsın başkasıyla olsan bile. hep neden diye sorarsın kendine. soruların yanıtsız kalır sonra zorla hayatına devam edersin. insanlar içindeki öfkeyi göremez. gülmeni mutlu olmanı bekler. senden yapamayacağın şeyleri isterler. sonra seni artık alttan almamaya başlar. ve kendine yeni bir yüz bulursun ne olursa olsun gülersin. hiçbiri yüzündeki sahte gülücüklerin farkında olmaz. iliklerine kadar öfkeli olduğunu göremez. ve etrafındaki onca topluluğa rağmen yalnızsındır. hayatını onunla asla gerçekleştiremeyeceğin hayalleri düşünerek bitirirsin.

6|3
    0|0
  • Her canlı ölümü tadacaktır Külli nefsin zaikatü'l mevt ( Ali imran süresi)

ister muhkem kalelerde olun ister yıldızlarda ölüm yine size ulaşır (kurandan ayet)

yeryüzünde bulunanların hepsi ölecektir rahman olan Allah'ın zatı baki kalacaktır ( rahman süresi)

Kimse yarın nerde ne kazanacağını bilemez ve kimse yarın nerde öleceğini bilemez (kurandan ayet)

ölüm hak mı herkes için bir mi zengini fakiri, genci, yaşlısı , güçlüsü, iyisi, zalimi,hastası, bilmem aklınıza ne gelirse hepsi için bir mi evet o zaman

Bütün melekler de ölecek en büyükleri dahi sonra ölüm de ölecek ve Allah'ın rahman süresindeki seslenişi yankı olacak aleme bizzat Allah konuşacak

mülk ve güç kimindir ses yok

yine Allah cevap verir

Kahhar ve Cebbar olan Allah'adır (rahman süresi)

onun için sabır herkesin gittiği yere sen de gideceksin ölümden kaçış mı olur zaten dünya kalsaydı peygamber efendimize kalırdı o zaman yapacak bir şey yok üzülürsün sonra kabul edersin etkisini zamanla

yok kabuletmiyorsan küfre saparsın kendi kendini yersin vesselam

2|0
    0|0
    • bakıyorum da herkes dünyalık olmuş sanki başlarına gelmeyecek gibi yazılar yazıyorlar merak etmeyin burda yorum yazan herkesin bütün sevdikleri ondan önce mi ondan sonra mı mutlaka öldüklerini görecekler gerçeklerden kaçış yok her ne kadar kafaya takmazsan da bunu yaşayacaksınız alışacaksınız herkes anne, baba, kardeş veya tüm sevdiklerini bir anda kaybeder Allahın hükmü zaten belli bakıyorsun haberlere şurda trafik kazası, yangın, toplu katliamlar, ani ölümler, gibi

• yinede insan uzulur

• Klozette yüzümü yıkayıp lavaboya işerdim.

6|2
    0|0
  • sene 2006 eskı sevgılım trafık kazasında yanımda vefat ettı. lanet emnıyet kemerım kılıtlendı acamadım. kolum kırık öyle baktım sadece . hala gozumun onundedır. ama aılesı suclu ben bılırler hala. zor iş kımseye vermesın tanrım

7|0
    0|0
  • Aynı sokakta oturuyorduk. Her gün başka bir kızla gelirdi eve. Herkes onun hakkında farklı şeyler söylerdi. Fakat kimse gerçeği bilmezdi. Kirli sakalları vardı. Kahverengi gözlü, kumraldı.

Hiç kimseyle konuşmaz, sadece gelip geçerdi. Bir gün onunla yolda karşılaştık. Çok güzel bir yüzü vardı. Bana baktı ve gülümsedi. Şaşırdım…! Ama yine de onu sevmemeye çalıştım. Fakat o çok farklıydı. Gece boyu lambası yanardı. Bazen uyumak yerine onun evini seyrederdim. Onu sevmediğim halde onun her şeyi ile ilgilenirdim.

Bir gün yine kendimi onu gözetlerken buldum. O an anladım ki hep kendimi kandırmışım. Ben ona çoktan aşık olmuşum bile…

Artık o eve gelmeden uyumaz oldum. Herkes onun kötü olduğunu söyleyince onu savunuyordum. Geçen gün yine onu yolda gördüm. Bana göz kırptı. Yanımdan geçerken onu çağırdım. “Acelem var KÜÇÜĞÜM” dedi bana. Eve gidip saatlerce ağladım. Karar verdim. Ne olursa olsun ona onu sevdiğimi söyleyecektim. Yolunu bekledim. Bir gün gelirken onu gördüm. Peşine düştüm. Eve girdi. Biraz bekleyip kapıyı çaldım. Kapıyı açıp “Ne var KÜÇÜĞÜM?” dedi. Ne yapacağımı şaşırmıştım. Adını bile söyleyemeden “SENİ SEVİYORUM” dedim. Gülümsedi, cevap vermedi. Çok utanmıştım. Konuşamadım ve hemen dışarı çıktım. Sonra 1 ay boyunca onu görmemek için sokağa çıkmadım.

Bir gün kızlarla evde konuşurken mahalleye bir ambulans geldi. Onun evinin önünde durdu. Şaşırdık. Hemen dışarı fırladım. 3-5 dakika sonra görevliler onu sedyeyle dışarı çıkardılar. Önümden geçerken “ben de seni, KÜÇÜĞÜM” dedi ve gözlerini yumdu…

Herkes bana bakıyordu. Ağlayarak koşmaya başladım. Göz yaşlarım durmadan akıyordu. Eve geldiğimde annemler ondan bahsediyordu. Ailesi yokmuş. Kendi gayretleriyle bu yaşa gelmiş, okumuş. Sevdiği bir kız varmış. Ailesi vermeyince kız evden kaçmış. Bir hafta sonra kız ölmüş. Kimi sevdiyse ölmüş. Çok acı çekmiş. İntihar edip hastaneyi aramış. Polisler geldiğinde evinin duvarında “KÜÇÜĞÜM” yazısını bulmuşlar. “KÜÇÜĞÜM, sen de ölme…” yazıyormuş…

“KÜÇÜĞÜM, SEN DE ÖLME…”

5|3
    2|3
  • Ömrümün sonuna kadar onu yaşatırım, onun kurallarına uyar onun istedigi gibi davranır ve başka bir karşı cinse asla yaklaşmam. Aldatmam onu

4|0
    0|0
    • :)

• benimde düşüncem aynı Allah korusun ona bişe olsa. benim en çok kapanmamı isterdi der kapanırdım. onun istediği yolda yürür onun istediği gibi davranır ve ne başka birini hayatıma koyar ne de bakardım. tüm hayatımı ona dua edip ve kendimi ahirete hazırlar onunla diğer dünyada kavuşurdumm.

• Yakından tanıdığım bir bayan var. büyük badireler atlatarak son aşamasına geldikleri bir ilişkisi vardı biriyle. adam türkiyeden borçları yüzünden kaçmıştı almanyaya. sahte pasaportla türkiyeye geldi tekrar. bayanın pasaport ve almanyaya davet işlemleri bitti. kadın memleketine gitti özel eşyalarını toplamaya. 3 gün sonra almanyaya uçacaklardı. 15-20 gün sonrada nikah vardı almanyada. kadının gittiğinin ertesi günü , adam kaldığı otel odasında banyoda beyin kanaması geçirerek vefat etti. kadının maddi bir dayanağı yoktu. eski eşinden kalan 2 de çocuk. istemeye istemeye 4-5 ay sonra kendinden yaşça büyük biriyle evlendi. hayat nasıldır sizce onun için şimdi :(

1|0
    0|0
    • Boyle seyler yasayan cok malesef. Zordur

• Allah,yakınlarını kaybeden herkese sabırlar versin

Yalan dünya

hepimiz ölümlüyüz

Ölüm karşısında insan

taş kalpli olsa bile yıkılır

Duygularına hakim olamaz

Ahirette tekrar görüşeceğine olan imanı

ve dostlarının desteği ile

Hayata devam eder

1|0
    0|0
  • dur ben sana çok kısa zaman önce yaşadığımı anlatım.yer istanbulun en iyi özel hastanelerinden biri doktor alaınında internette yazınca en tepede çıkıyor.ameliyat demeye bile dilim varmıyor ama ameliyat sezeryandan daha az riskli.sabah oluyor 45 dakiakada çıkıyor.akşama hiç birşey yok.kzıımla ziyarete gidiyoruz herşey mükemmel hatta evle ve kızımla ilgili direktiflerini veriyor çıkıyoruz.evimize gelip yatırouz gece 12'de dünyanın en acı telefonu çalıyor.bir rahatlatıcı iğne yapılıyor iğne ters reaksiyon sonucu kalbi bloke ediyor.sonuç iğneden sonraki15.saniyede hakkın rahmetine kavuşuyor.üstünden bugün itibariyle 3 koca ay geçiyor.gelelim siz ne yapardınız kısmına.intihar en mantıklısıydı g*tüm yemedi ciddi cesaret işiymiş ağlayıp üzülmek çok uzun sürmüyor çünkü CENAB-I ALLAH insanı sonusuz acıya karşı dayanaıklı yaratmış sonsuz acı çekemiyorsun bir yerden sonra hissizleşiyorsun.nitekim alışma sürecine girip hayatını yeniden nasıl kurarıma başlıyorsun.yani acının şiddeti ne olursa olsun beyin er ya da geç dümeni geri alıyor.ve işte anlıyorsunki iyiki ölüm var iyiki sıra bizede gelecek diyorsun ve birazda bekleyerek yaşıyorsun.BAZEN ÖLENLE ÖLÜNMÜYOR AMA KALANLADA YAŞANMIYOR.

1|0
    0|0
    • Owh :( Uzuldum yaa. Siz kizinizi dusunun o sevdiginiz size biraktigi en buyuk sey. Onun icin yasamaniz lazim.

• Allah düşmanımdan bile uzak tutsun =\ Yazdıklarını okurken bile bir garip oldu içim. Yıkılırım herhalde, hiçbir şeyin anlamı kalmaz artık o şokla beraber. Atlatılamaz asla..

2|0
    0|0
  • Allah korusun kimseye göstermesin farzı misali bile hoş değil :\\

ben ufo kulllanıyorum :D sobayı kaldırdım :D

2|1
    0|0
    • Cok komik. Soba filan fark etmez kazada ola bilir burda sorum sobadan olsa degil

• Çok severek beraber olmadığım birisi bile olsa kötü olurum, ailemden birisini düşünmesi bile kötü Allah muhafaza, sevgilim değilde bir arkadaşımla aynı okula gidiyorduk lisedeyken sabah aradım hadi parka gel dedim çocuk babam öldü dedi, evlerine giderken ağlamıştım, gözlerim oldu ama çocukta tık yoktu sanki hiçbir şey olmamış gibiydi.

1|0
    0|0
  • Onun dışında ulaşabileceğim bir yakını yoksa kafayı yerim sanırım..Ha birde ayrı ülkelerdeysek düşünme kabileyeti mi yitirir öylece kalırım..Ama bunu düşünmek bence şuan gereksiz..Onun yaşadığı beraber yaşayacağımız günleri düşünmek daha mantıklı huzur verici..

1|0
    0|0
    • Evet oyle ama her an ne olacagi belli degil biraz herseye hazirlikli olmak lazim. Hersey hayallerdeki gibi olmiyacagini bilmek gerekir. Simdikini dusun...ve yaz bakim

• Ilk görduğum an inanmazdım gözümü kapatıp açar kendimi çimciklerdim ve anlardim rüya olmadığını, kısa bir süre afallardım sonra kendime gelir 112 yi arardım onlar gelene kadar boş boş bakar anılarımız bir film şeridi gibi geçerdi gözumun onunden alıp giderdik. Sonrasında morga kaldırılırdı otopsi filan. O sıra bütün sinirimi duvarlara boşaltırdım yumruklardım duvarları nefesim kesilene kadar yumruklardım. Bi süre moron gibi olurdum.Isyan ederdim,arabesk,halit sezai felan dinlerdim,boş duvarlara,boşluga falan bakardım zamanla yavaş yavaş unuturdum arada aklıma gelir üzülürdüm fakat günler geçtikçe acım hafiflerdi. Zaman en büyük ilaçtır.

0|0
    2|2
  • Kesin bunalım da olacağım aşikar bir kaç gün öyle olurdum ama HAYAT DEVAM EDİYOR filmi bile var de mi? Kendimi toparlamaya çalışırdım buradan böyle konuşması kolay ama... Bilemiyorum dedim ya HAYAT DEVAM EDİYOR yaşamaya devam...

1|0
    0|0
  • sevgilim ölmedide çok yakın bir arkadaşımı toprağa verdim gözümün önünde can verdi hiç hoş bir duygu değil tabiki ama hayatınız devam ediyor hiç bir şey olmuyor günler geçiyor ve aklına daha az gelmeye başlıyor bir bakıyorsun herşey aynı gibi

2|0
    0|0
    • sevgili yine bir baska sanki onunla yuva kurmayi planliyosun filan nebilim tabi ciddiysen

• şoka girerim elimden birşey gelmiceğini kabul etmek zorunda kalmam herkes gözümün önünde ağlaması anılar hayattayken ölmüş duruma geçerim o yoksa bende öyle kolayca hayattıma devam edemem

1|0
    0|0
  • kötü bir durum hayat fani diyoruz bu kadar baglı olmayın sadece hayattaki zorluklara karşı micadele etmeye çalışın yeter

1|0
    0|0
  • Büyük bir yıkım getireceği kesin,ne hissediceğimi düşünmek bile acı veriyor

1|0
    0|0
  • havaya molotof atıp kafa vurmaya çalışırım

3|2
    0|0
  • Hayattan kopar , sevemem kimseleri

5|0
    0|0
  • :((((((((((( o ne öyle yaaaaa... Ben o olmadan düşünemiyorum bilee... ki sen olmayanlar anne baba yazmışsın o hiç hiç olmaz işte... gerçekten düşünemedim bile hemen sevdiceğime mesaj attım ya iyi misin diye seni çok seviyorum diye :(

1|0
    0|0
  • çok kötü bir durum gerçektende, bu sebebten ben her zaman ilk ölmek istiyorum,tatmak istemem o acıları,ama ne yazıkki tadıcaz bunada eminim

2|0
    0|0

• yazdıklarınıza sonuna kadar katılıyorum,ama çoğu insan dediğiniz gibi ölümü düşünmüyor,yada düşünmek istemiyor,ama bu bir gerçek elbet birgün ölücez,ve ben inanmazsınız ölümü düşünürdüm hep ama şu son 1 aydır ölüm her an her saniye aklımda artık,sabah kalkıyorum işime gitmek için kalkar kalkmaz allahım geliyor aklıma ve sonrada ölüm aklıma geliyor ve bütün gün ölüm hep aklımın bir kenarında biriyle hoş sohbet ederken bile düşünüyorum,çünkü düşnmek gerekli elbet birgün gidicez bu sınav hayatından

• evet oyle malesef dusunmuyorlar :)

• Kendimi öldürmeyi asla düşünmedim Fakat yaşarım ama Ölüyle aramda bir fark kalmaz :( Gercekten üzücü birşey

1|0
    0|0
  • acısını düşünmek istemiyorum bu yazıyı şuan okuyan okumayan kimsenin başına vermesin rabbimiz böyle bir acı aminn

1|0
    0|0
    • amin

• bu arada herkes bakabilir mynet haberden alican salur arkadaşımız ygs sınavında iken onun sınavdan çıkmasını bekleyen babası vefat etmiş .alican arkadaşımızın acısını içimde hissediyorum .allah onlara sabır versin inşallah mutlu olurlar ölene kadar.arkadaşlar sevdiklerimizin kıymetini yaşarken bilelim rabbim kimseye böyle acılar yaşatmaasın mynet haberden okuyabilirsiniz haberi paylaşmak istedim

• Gordum haberde allah rahmet eylesin!

• arada sırada oluyor alıştım ben artık böyle şeylere hemen yenisinii buluyorum fani dünya sonuçta ölenle ölünmez ki...:S:S

ablacım böyle soru mu sorulur be...allah kimseyi sevdiğinden ayırmasın

1|0
    0|0
  • Sevgilim ölmedi ama bir kaç arkadaşımı operasyonlarda kaybettim. Ölüm haberleri de doğal olarak alıştığımız durumlardan birisi 'bir Amerikan askeri olarak' ..

Buna alışınca ölüm şaşırtıcı gelmiyor. Şimdi telefon gelse ve "bu-şu-o" öldü deseler hiç şaşırmam. Ama normal insanlar için çok zor olmasının nedenini anlayabiliyorum..

1|0
    0|0
  • Valla kız milleti çabuk atlatır bence. Neden dersen ben kaza geçirdim benim için yanıp tutuşan kız komada yatarken durumumun ağır olduğunu öğrenip ziyaretime bile gelmeden hemen birini bulmuş :) Nede olsa ölür demiş heralde. Kız milleti işte.

4|0
    4|0
    • Yok gercekten herkes ayni degil emin ol. Sansa senin basina kotu biri cikmis sevmemis. Ama benim basima boyle bisey gelse ölurdum herhal hic biseyden tat alamazdim. Allah onu basimdan eksik etmesin.

• çok komikmiş valla

• Erkekler Devam
    68

Kızlar Ne Diyor 112

• ben yasadım.. sevgilimin ölüm haberini verdi arkadası inanmadım bir süre hep aradım ailesini arklarını ws ws sonra kabullenip hayattan kopma aşaması var yatakta sadece yatıp günlerce baktıgımı bilirim tek kelime etmeden ws.. sonra intihar durumları kurtarılmalar en son göz hapsi.. mekanı cennet olsun..

1|0
    0|0
  • kayış kopardı kesin bende...

2|1
    0|0
  • Allah kımseye boyle bısey yasatmasın. Ben sevvdıgımı kaybedınce hayatımıda kaybederım yanı hayatım benım oydu.o yoksa huzur,mutluluk,kahkaha,eglence,pozıtıf dusunme bır tebessum dahı bıle kalmaz. Aklımı yıtırırım hayattan koparım ıntıhar etmem kaderımde varmıs bu acı derım ama olmekten beter olurum. Sadece hep mezarının basında aglayarak onunla konusarak gecırırım dıye dusunuyorum cunku hayat o yoksa bır hıctır bana gore

1|0
    0|0
  • çok kötü :(

1|0
    0|0
  • Yıkılırdımmm alah korusun allahım benı sevdıklerımden önce alsınkı onlarsız yasamak zorunda bırakmasın sevdıklerımn acısıyla sınamasın.. Oyle bıseyın olablcgı ıhtımalını dusnmek bıle ınsanın cok fzla canını sıkıyo ve bu pıskolojıyle yasamak cok zor ben cok yasadım yarın bı gun ölürse naparım onsuz dıye sadce sevgılı anlmda degıl herkz ıcn dusndum cok zor düsnmek dahı koyuyo ınsana

2|0
    0|0
  • Benim teyzem vardı. Hani anne yarısı bile değil daha öte cinsten. Ağır bir hastalık geçirmişti 1 hafta boyunca annemler hastahanedeydi beni götürmüyorlardı anneannemde kalmaya zorlanmıştım. Yüzü gözü çok fenaymış o şekilde görürsem kaldıramam diye düşünmüşler. Bir akşam anneannem tek başına oturuyordu kötü bişey mi oldu dedim hayır teyzen iyileşmiş yarına çıkacak buraya gelecekler dedi ben çok sevinmiştim. Ertesi gün uyandığımda anneannem yoktu. Taburcu işlemlerine yardıma gitti herhalde diye düşündüm ben. Mutlu mutlu bekliyorum böyle.Kapı çaldı ben koşa koşa teyze diye gittim bir sevinçle açtım. Annem gelmiş salya sümük.. Meğer teyzem vefat edeli 1-2 gün olmuş da defnedmişler. Çok kötüymüş durumu o yüzdenn hiç haberdar etmemişler beni. O sıra 12-13 yaşındaydım. Baya oldu. İllaki atlatılıyor

1|0
    0|0
  • Çok kötü bir durum. Ölüm bence hayatın en büyük gerçeği. Ama bu yaşlardaki insanlara gelmesi ayrı bir yıkıntıya neden oluyor. Ben böyle bir şey yaşasam ki dilerim kimse yaşamaz.. Donup kalırım çok kötü bir durum hastanelik olurum her halde.. ouufff yazarken bile kötü oldum.s Allah sabır versin..

1|0
    0|0
  • herşey insanlar için fazla düşünmemek lazım böyle şeyleri ne yapardım vs. gibi şeyleri yoksa Allah başımız a verebilir ama sana şunu söyleyeyim ayrılmış olduğum sevgilimi hala seviyorum ve geçenlerde rüyamda onun öldüğünü gördüm ağlayarak uyandımm ve ağladımm baya bir sonradan da hep akllım ondaydı aramak istiyordum merak ediyordum neysee aramadım ama iyi olduğunun tesadüfi bir şekilde öğrendim neyse yani o rüya aklıma gelince hala bir kötü oluyorumm kalbim acıyorr gerisini sen düşün artıkk ...

1|0
    0|0
  • Her ölüm erken ölüm..Böyle aniden birilerini kaybetmek en acısı en çaresizi

1|0
    0|0
  • Hafızamı mı kaybederimm.. Felç mi olurum yoksa bende mi ölürüm bilmiyorum.

1|0
    0|0
  • aman Allahım Allah yardımcısı olsun Allah kimseye böyle acı göstermesin...eminimki 1 dakka durmazdım bu hayatta...onsuz bu hayatı düşünmezdim..aman Allahım düşünmesi bile korkunç...:'(:'(

2|0
    0|0
  • Acıyı veren Allah sabrınıda verir mutlaka ve kimseye tasıyamayacagından fazlasını vermez.Tabikide cok zor atlatırdım psikolojim altüst olurdu yaa düşünemiyorum ama Allah tan güç istemekten baska çare kalmazdı :(

2|0
    0|0
  • offfffff Allah sabır versin ama o an nefes alamam herhalde kendimi suçlarım gece aramadım belki uyanırdı falan diye allah korusun yaaaa

2|0
    0|0
  • kızcağın başı sağ olsun.. Çok korkunç bir olay, eğer evlenmeyi düşündüğüm ve uzun zamandır birlikte olduğum biriyse yıkılırdım şoka girerdim ve uzun bir süre çıkamazdım sanırım. Kalbimi kapatmanın bir yolunu arardım ondan başkasıyla olmak istemezdim hiç bir zaman. Yeni bir ilişki için de berbat bir durum, sadece biraz daha kolay atlatılır ama acısı hep kalır. Acaba ölmesiydi nasıl devam edecekti, çocuklarımın babası o mu olacaktı diye kendini yer insan..

1|0
    0|0
  • ya Allah öncelıkle bole bı durumla kımseyı kaarsılastırmasın tabıkıde cok cok cok kotu bı durum cnku kendımdn örnek verıym bn sevgılımle aynı yerde okuyoruz sınıflarımz ve staj grubumuz aynı ve 1 yıldr hergun bulusuyoruz her gun sureklı dıpdıbeyız ve artk bna sıkıldgını ara verelm dedı bn su 4 gunu nasıl gecırdım anlatamam hergun aglıyorum cnku o kdar alsmısım kı ona dunyamn merkezıne onu oturtmusum ve onun uzerıne bı suru hayaller anılar vb. bırden hcbısı yok bosluga dusmus gbı oluyorsun yanlzlk cekıyosun en basta dsarı cıkıyosun aynı sokak ama her zamn yurudgun kısı yok telefonuna bakıyosn ama sürekli calan telefonun artk calmıyor duruyor bn dusunemıyrm gercktn kalp krızı bıle gecrp hastanelk olablrdm belkı bu benim kısılgmlede ılgılıdr bn cok takıyorum ama sızın dedgınızın bı ornegını bn gordm benim teyzemn bı arkadsı dha gecen yıl teyzem dugunune gtms bu yl kadın dogum yaparken olmus cocugu kurtulmus dusunsenıze dha 1 yıllık evlıler cok uzulmustum en azıneden sole dusunun onlar henuz evlı degıldı kz zamnla kendıne gelnce yenı bı kısıyle evlenıp mutlu olablr ama ya evlendkten sora basına bole bı durum gelseydı

0|0
    0|0
    • bence ikiside ayni evlisin hergun gorusuyosun ya da degilsin ve hergun gorusuyosun. Bu sadece senin kisiliginde olan bisey degil bu cok kiside olan bisey tamamen baglaniyosun aslinda baglanmamak lazim ama malesef yapamiyoruz iste. Sen neden aci cekiyosunşu anayni degilmi o yok diye sen hemen baskasini seve bilecekmisin hayir cunki butun hayalleri onunla kurmusun. Bunlar bide yakinda evlenmeyi dusunuyorlardi. Ölum yine ayriliktan farkli cunki ayrilirsan yine bir taraf istemediginden sizde bi

• eklicem tamam ordan anlatirim

• Sevgiliden sevgiliye değişir tabi verilebilicek tepki. Eğer öylesine takılınılan bir sevgiliyse bu biraz zaman etkisi sürer sonuçta insan bir gece önce konuşup ertesi gün öldüğünü haberini aldığı kim olursa olsun etkilenir sonra zaman geçince unutursun gider AMA eğer bu kişi gerçekten aşık olunan bir sevgiliyse işte o zaman tam anlamıyla ateş düştüğü yeri yakar diyebilirim ama bu tüm ömrü etkilicek bir olay olur.

1|0
    0|0
  • ölmesin ya dayanamam hayatta olup beni üzmesini tercih ederdim öleceğine. yani onu tamamen kaybetmek kötü bişey çok hem de

1|0
    0|0
  • Sevgilim yok sevdiğim biri var ama imkansızda olsa birşey olmasın ona,Allah'ım korusun onu :( Düşünemiyorum bile.Annemi,babamı,kardeşimi düşüneyim diyorum gözümden yaşlar gidiyor.Çok zor bir süreç olurdu.

1|0
    0|0
  • ay ben bir çocuğu sewiyorum 8 aydan beli onun öldüğünü bilsem bende ölrdüm dünyam başıma yıkılırdı.

1|0
    0|0
  • bence bunun bir tarifi olamaz. bak şuan bile ''ne yapardım'' diye düşünemiyoruz. zor bişey acı birşey tbiki. kala kalırdım öylece..

1|0
    0|0
  • düşününce tüylerim ürperdi :( Allahım bu acıyı yaşatmasın ya çok zor bir durum o kızada sabır sevgılısınede rahmet eylesin..

1|0
    0|0
  • Allah dusmanımıza yasatmasın çok zor dusuncesı bıle kötü :(of of

3|0
    0|0
  • Heralde sole bir iki ay boyunca ulasamazlardi bana dis dunyayla iltibatim kesilirdi devamli aglar aglar dururdum snra yanina giderdim buyuk bir ihtimal onsuz gecen 1saat bile bir omur gibi geliyor birdaha dokunamamak kokusunu duyamamak off gece gece gozlerim doldu dusununce bile cok kotu oldum ya :(

1|0
    0|0
  • yapacak hiçbirşey yok,yaşadım aynısını .yüreğine gömüyorsun hatırlıyorsun ağlıyorsun ama atlatıyorsun,çünkü hayat devam ediyor..Allah öyle bir düzen koymuşki öleni unutmuyorsun ama zaman denen şey azaltıyor yaranı.mecbur kabuk baglıyosun..

1|0
    0|0
  • Ben yaşayamazdım.Nefes almak yaşamak sayılıyorsa yaşıyorum derdim.O an ki düştüğüm boşluk tarif edilemezdi.Şu an şükrediyorum sevdiklerimi kaybetmediğim için.

1|0
    0|0
  • Allah kimseye yaşatmasın hayata küserim ya bir daha kimseyi sevmeye cesaret edemem

1|0
    0|0
  • Berbat bişey:( Allah düşmanıma yaşatmasın.

3|0
    0|0
  • Bir daha zor severdim. Sonunda birini sevsem bile kaybetmekten korkardım belki onunda öyle olacağını düşünüp duygularımı bastırırdım. Uzak dururdum. Hayattan soğurdum gibi geliyor.

1|0
    0|0
  • Allah korusun. Ne yapardım bilemiyorum düşünmek içimi sıkıyor

1|1
    0|0
  • Düşünemiyorum ya çıldırırdım herhalde ... Onun yok oldugunu bilmek ? Offf felaket birşey rabbim kimseye yaşatmasın :(

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    82
Yükleniyor...