Yoksulluk kader midir?

"Yoksulluğun ilahi bir plan olduğu büyük bir yalandır. Tanrı açlık ve yoksulluk isteseydi denizde balık, ormanda meyveler ve insanlık yararına nice şeyler armağan etmezdi. Evet tanrı, insanların ulaşabileceği ve herkese yetecek kadar zenginliği tüm insanlara sunmuştur ama birileri bunların çoğunu almak için "Tanrı sizlere yoksulluk karşısında sonsuz ve mutlu hayat verecek" demektedir. Yoksulluk arttıkça ve Tanrı'nın herkes için verdiği zenginliklere birileri daha fazla el koydukça Tanrı adına konuştuğunu ileri sürerek yoksulluk karşısında SUS diyen din adamları da çoğalmaktadır. Latin Amerika yoksulluk karşısında susan insanların coğrafyası olmayacaktır." Hugo Chavez

Kelimesi kelimesine katılıyorum. Ne kadar yoksul o kadar Dindar lafı hep bu din adamlarının uydurması. Asıl gerçeği öldüğümüz zaman göreceğiz.

0|0
0|13

En İyi Erkek Görüşü

• Asıl gerçekte yalansa külliyen hapı yuttuk o zaman

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 12

• kardeş kafanda nasıl bir tanrı algısı var bilmiyorum bu dünyada insanlara cenneti yaşatan sınav falan etmeyen nimetin hesabını yapmayan herkese veren bir tanrı varsa tanrıyı tam anlamıyla tanıyamamışsın derim haklı olduğun noktalar var zenginler fakirlere hakkını vermiyor yoksulluk olması gerekenden daha üst seviyeye çıkıyor ama yoksulluk dünya yaratıldı yaratılalı var şu anda afrikada insanlar açlıktan ölüyorlarsa bu sömürgeci latin amerika ve ingiltere ve bazı avrupa devletlerinin yüzündendirr

1|0
    0|0
  • yoksulluktan ne kastettiğine bağlı?ya da şöyle söyliyim çok paranın olması zenginlik değildir.belki küba venezuela maddi anlamda bizden yoksul görünebilirler ama adamlar aslında bizden daha mutlu.çünkü bir sınıf farkı yok.kapilatizm dediğimiz sistemde istediğin kadar zengin ol senden daha zengini her zaman vardır.toplumlarda sınıf farkı her zaman mutsuzluk getirir.allah kimse mutluluktan yoksun bırakmasın.ya da şöyle söyliyim esas zenginlik budur

0|0
    0|0
  • evet tanrı yani Allah ımız gerekli olan tüm nimetleri insan oğluna vermiştir.ama insanoğlu nankördür . dünyadaki bu kadar insan iş yapıp para kazanıyorsa Allah bu düzeni en iyi şekilde kurandır

1|0
    1|0
  • Modern kölelikten başka birşey değil.

0|0
    0|0
  • tebriklerl çokgüzel bir paylaşım 5 yıldızı hak etti

hem hugo chavez çok haklıı

1|0
    0|0
  • ama bunu diyenlere bir bakın hepsi jip lerle gezip en lüks şekilde yaşarlar, çocuk kandırıyorlar sanki...

0|0
    0|0
  • mücadele etmeden birşeyleri kazanamazsın bu çalışma götü olmayan insanların sığındığı bir felsefedir...

1|0
    0|0
    • Mücadele ve haksız kazanç bu ikisi olmadan hiç kimse zengin olamamıştır.

Hugo Chavez'i bir an götü olmayan insanlar sınıfına soktun gibi ama sanırım sen " yoksulluk kaderdir" diyenler için yazdın bunu

• onu diyenler için yazdım benim akstım zenginlik değildir istediğin şeylere sahipsen zaten zenginsindir egosunu tatmin edemeyen hep daha fazlasını ister buda haksız kazanca iter

• -insan en gerçekçi hayallerini en umutsuz anlarda kurar.

+muhtaçlık mı bu?

-hayır, pazarlık.

1|0
    0|0
  • valla ben başkalarının söylediklerini çok önemsemem

ünide okuyom arkadaşlar bana gelip diyo ya paramız çok az geçinemiyoruz

ben de diyorum bilader git bir iş bul çalış o zaman

bu dünyada çalışmayana ekmek yok bu kadar basit

0|0
    0|0
  • öldükten sonrası karanlık.

1|0
    0|0
  • yoksulluk diye birşey yok zincirlerini kırıp kafayı kullanan herkes zengin olabilir

0|0
    0|0
  • sınavdır...

1|0
    1|0
Yükleniyor...