Stephen Hawking Allah'ın varlığını kabul etti sizler ne dünüyorsunuz?

Allah'ın varlığını inkar eden, evrenin oluşumunu bilimsel verilere dayandıran Hawking Allah'ın varlAllah'ın varlığını inkar eden açıklamaları ile ateistler arasında öne çıkan ünlü Fizikçi Stephen Hawking 70. yaşına girdiği şu günlerde herkesi şaşırtan bir açıklama yaptı. Hawking, "evrenin oluşumu bilimsel bir gerçekliğe dayanır ve bu Tanrı'nın olmadığı anlamına gelmez" dedi.ığını kabul etti.

0|0
5|19

En İyi Erkek Görüşü

• herkes açıklıo dio evreni ama ben dinledikten sonra açıklayamadığın farkettim.ben dinledim o adamı çok mantıklı bir adam.cidden çok güzel anlatıo ama atom altı maddelere bağlıo en son olayı.atom altı maddelerede varla yok arası bişey diyo.ama bişeyin içinde var diye bişey varsa bu gene belirsizliğe işarettir.kararı çok mantıklı çünkü ben o adamı dinledikten sonra allahın varlığına daha çok inanmaya başladım

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Onların normal insandan daha fazla inanması gerekir zaten.Her bilgisayarın bir programlayıcısı vardır, olmassa zaten bilgisayar olmaz.Bu adamlarda evrenin bir programı olduğunu yakından inceleyip görüyorlar ama programlayıcısını kabul etmiyorlar nasıl bir mantıksa.Sonunda oda görebilmiş:)

1|0
    0|0
  • Hala kabul etmeyenler mi varmış ya

1|0
    0|0
  • Aslına bakarsan Allahın değil "Tanrının" varlığını kabul etmiş oluyor. Pardon düzelteyim kabul etmiş olmuyor sadece varsayımda bulunuyor.

(Şayet ki böyle birşey söylemişse) bu agonostikçe bir tutumdur

"Bkz: Agnostizm Agnostisizm [fr. agnosticisme, ing. agnosticism] bilinemezcilik demektir. En sık kullanım biçimi dini inançlara Agnostik yaklaşımdır. Bertrand Russell'ın tarif ettiği Agnostik bakış açısına göre, Tanrı'nın varlığı ve dünya ötesi yaşam hakkında, mevcut dinlerin öne sürdüğü iddiaların günümüzde doğrulanması mümkün değildir. Dolayısıyla herhangi bir dine mensup olmak anlamsız görülebilir. Öte yandan Agnostisizm kendini "kesinlikle tanrı yoktur" diyen Ateizmden de ayrı tutar."

Yani olabilir de olmaya bilir de diyor.

Merak ettim bu bilgiyi hangi kaynaktan edindin? Zaman gazetesinden falan değil demi?

0|1
    0|0
    • ensonhaber.comdan

• Kesinlikle.hawking agnostik yaklaşır,kitaplarında falan da bariz bellidir bu.yeryüzünde ki dinlerle ilgilenmez bile.ama bir kitabını bile okumamış insanlar,onun bir cümlesini hemen aaa bak inancli oldu diye yorumlarlar.

• hadi ya. o bile kabul ettiyse. ateistler yandı :)

0|0
    0|0
  • Tanrının Nerede Olduğunu Bilmek Istiyorsan, Ayyaşa Sor.

c.b

0|2
    0|0
  • Bilimadamları arasinda bu tür geyikleri çok görürsünüz. Tanrı zar atmaz mesela .burada dinlerin mitsel tanrısından bahsetmez.bahsedilen tanrı bile değildir,geyiğidir sadece.o hesap.deist düşünce için bile geçerli.

0|1
    0|0
  • ya eder etmez beni bağlamaz o sonuçta öteki tarafta hesabını kendi vericek ben kendime bakarım.. Allah vardır inkar edenler d einşallah doğru yolu bulurlar semavi dinlere yani Allah'ın varlığına inanan diğer dinlere de saygım var ne diyelim Allah büyüktür.

0|0
    0|0
  • onun tarif ettiği tanrı ile bizim inandığımız aynı zaten..sadece değişik bir isimle hitap ediyor onlar..ama sonunda o da inanmış ya..helal olsun.inanmayanlarada ibret olsun

0|0
    0|0
  • "ben halen kabul etmiyorum. kim kabul ederse etsin bunu değiştirmez." diyen adam ateisttir. tanrının varlığını kabul etmekle allahın varlığını kabul etmekte farklı şeyler mesella...

0|0
    0|0
  • tam kabul etti sayılamaz sadece onuru kırıldığından kıvırıp duruyor, bazı insanlara acıyorum bir sineğe bile baksalar Allahın neler yaptığını insanın ne kadar aciz olduğunu gayet rahat anlarlar allah akıl fikir versin..

0|0
    0|0
  • yusuf yusuf etmiş giderayak:))

0|0
    0|0
  • Bu kabul ettiği anlamına da gelmez ki, Sanki cımbızlanmış bir cümle gibi geliyor bana...

0|0
    0|0
  • Yok demiyorum ama var da demiyorum demiş. Kabul etmiş mi?

0|0
    0|0
  • Biz doğuştan kabul etmiştik.

1|0
    0|0
  • sen de bu cümleden hawking'in bir tanrıya dahası islamın tarif ettiği tanrı olan allah'a inandığını mı çıkardın? :D

0|0
    0|0
  • Ölceği aklına geldi onun, ondan bu sözleri :)

0|0
    0|0
  • e bunu bende söylerdim ne varda

0|0
    0|0
  • adam tam bir biliminsanına yakışır şekilde aksini ispatlayamadığından olabilir de olmayabilir de demeye getirmiş ama nasıl varlığını kabul etti anlamı çıkardınız buradan hayret. Yorumlama kabiliyetiniz Allah'ın bir lütfu desem mesela?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• baktı ölecek, yavaştan yanaşayım demiştir. :)

0|0
    0|1
  • bir şey düşünmüyorum kendi özgür düşüncesi

0|0
    0|0
  • herkes birgün müslüman olacak..islamı kabul edecek..

2|0
    1|2
  • boşa yaşamış :)

0|0
    0|0
  • Şoktayım...O bile kabul etti demek...

Ateistler hadi bunu da açıklayın ...

0|0
    0|1
Yükleniyor...