Squatı ağırlıkla çalışmak?

Salonda bir çok bacak antrenmanı yapıyorum ama özellikle squat makinesiyle 3x10 40 kg dan 50 kgya kadar çıkarak squat yapıyorum. Bu tarz büyük ağırlıklarla özellikle arka bacak ve kalça kasımı geliştirebilir miyim? Malım squat bacağın her yerini çalıştırıyor.. Bacak çalışmadığım günlerde bile programımı squatla bitiriyorum.

0|0
0|3

Erkekler Ne Diyor 3

• "Bacak çalışmadığım günlerde bile programımı squatla bitiriyorum"
    Kaç gün antreman yapıyorsun?

1|0
    0|0
    • 4 gün

• teşekkür ederim, buradaki çoğu bilgiyi biliyordum ama gene de yararlı oldu. ben de karın için sürekli mekik çekilmesini yanlış buluyorum, hocam yazdı programa ama çoğu zaman yapmıyorum mekiği onun yerine plank yapıyorum. karın için programımda twist, yana esneme, ipli crunch, leg raises, cable crunch, pilates topunun üstünde crunch gibi hareketler var. ben bunları mümkün olduğunca ağırlıkla yapmaya çalışıyorum, leg raiste ayak bileklerime ağırlık bağlıyorum mesela, pilates topunda crunch yaparken elime ağırlık alıp öyle yapıyorum. ama halen daha çözemediğim konu yağ oranımın kaç olduğu. evdeki tartı eskiden %17 gösterirken düzenli karın çalışmaya başladığımdan beri şimdi %15 gösteriyor.. örneğin bu %16-17 gösterirken ki hali; www.kizlarsoruyor.com/.../q4333875-karnim-su-an-bu-sekilde-kac-aya-istedigim-gibi-olurum şimdi %15 gösteriyor ve alt karnım biraz daha eridi, üst karın kaslarım daha iyi belli oluyor.. tabi net sonuç için diyetisyende ölçtürmek lazım sanırım. sadece daha fazla kilo vereyim mi vermeyeyim mi ona karar veremiyorum.. :/

• Senin ölçmenle olucak iş değil ki o hatta şöyle söyliyim Türkiyede yağ oranını ölçücek yeterli teknoloji yok diyetisyende olsun spor salonuda olsun hepsinde hata payı var, o kadar gelişmiş bir ülke değiliz malesef:)

• Evet geliştirir ama her gün yapma gelişmez çok çalışma çok gelişmek değildir

1|0
    0|0
  • squat ı dogru yapıyorsan tabikide geliştirir beslenmene dikkat etmelisin ama

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...