Günlük ne kadara geliyor?

Bi arkadaşımın yerine çalışıyorum. düğün iznine çıktı geçici süreliğine. benim bugün tam 15 gün oluyor. yani 2 hafta sonra maaş almam lazım.herneyse bugün patron bana arkadaşımın maaşını verecek. 15 inden 15 ine maaş alıyormuş.arkadaşımda sende kalsın ben gelince bölüşürüz çalıştığın gün kadar paranı veririm dedi. haftasonu çalışmıyoruz.775 tl alıyor.bana çalıştığın gün kadarını veririm diyo.ama o haftasonuda para almış sayılıyor. bende haftasonunu saymalıyım dimi?

0|0
0|13

En İyi Erkek Görüşü

• Tabi ki saymalısın ;) oyle saçmalık mı olur ALLAH ALLAH... 775 TL alıyor 15 gün tatiller dahil sen çalıştıysan yarısı senin işte eğer kurnazlık yapıp 12 gün çalıştın 3 günü tatile geldi diye 12 günlük para werirse fazla akıllı o karşı çık ama baktın olmuyo tamam de ne werirse al fazla içli - dışlı olma... Zarar gelir sana ...

1|0
    0|0
    • En iyi cewap için sağol ve tesekkürler ;) dediğim gibi yani... :)

• Delisin ya :)

• Ben miiii? Aaaa... Üstüme iyililk sağlık :P saç baş yolan sen deli olan ben İLGİNÇ :D

Erkekler Ne Diyor 12

• Sen o işe su anda baglısın. ve o işle ilgilendigin süre zarfında yani tatilleri dahil kadar orada calıştı gorunuyorsun. arkadaşın mesela yarın gelse bugune kadar yani 15 gündür orada calıştıgın kadarını ki bu da 1 ayın yarısı yapar. maaşının yarısını alacaksın

0|0
    0|0
  • sayacaksın tabi..

0|0
    0|0
  • saymalısın çünkü hafta sonu da o işe bağlısın çalışmasan bile.haftasonu bir iş çıksa mesela bir haftalık diyeli,o işe gidemeyeceksin çünkü sözün var.sonra çalışanlar için her gün sayılır ücretli tatil diye bişey var mevzuatta..yasal hak yani.ve bir ay 30 gündür herzaman 775 in yarısını almalısın..

c.tesi pazar diye gün hesabı yapma .. ayın 1 inden 15 ine kadar şeklinde yap hesabını

0|0
    0|0
  • toplamı 26 ya böl paylaş

0|0
    0|0
  • sıkıntı nerde pardon ..15 gündür çalısıyosun diğer 15 de o çalışmış olsa 387,5 tamyarı yarıya işte.

0|0
    0|0
  • Bir ay 30 gün, yarım ay 15 gün kabul edilir. Direkt ikiye böl gitsin. hiç kasma yani...

0|0
    0|0
  • Bunlar ince işler bulaşılmaz her an kavga çıkabilir.

0|0
    0|0
  • arkadaşın geldiğinde başla bir gün hesabı yapın bölüşün. arkadaşın pazar çalışmıyor ama aylık alıyor gündelik almıyor sanırım. birlikte karalaştırıp hellaşirseniz daha iyi olur.

0|0
    0|0
  • Toplam maaşı 30' a böl. Çıkan sonucu (haftasonları dahil) çalıştığın gün sayısı ile çarp. Arkadaşın uyanıkmış.

0|0
    0|0
  • hafta sonunuda say tabi

0|0
    0|0
  • Oda nee paramııı yaa Osurukkkkkk Hacı Osuruk :)))

0|0
    0|0
  • arkadasına nıye para verıyosun sen kım calıstıysa o alır parayı yanlıs ayaklarda arkadasın

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...