Türkiye'nin Yönetim şekli cumhuriyet olmasaydı, başka bir yönetim biçimi olsaydı hangisini isterdiniz?

Eğer cumhuriyet olmasaydı federasyon olması isterdim.

• Federasyon
    30% (3)25% (4)27% (7)Oy Ver
  • Komünizm
    60% (6)31% (5)42% (11)Oy Ver
  • Monarşi
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Despotizm
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Diğer
    10% (1)44% (7)31% (8)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
5|17

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 5

• gerçek demokrasinin olduğu, herkesin yaşam biçimine saygılı ve koruması altına alan, insan haklarına saygılı, adaletli, sosyal bir hukuk devleti başka ne şekilde olabilecekse, o olsun!(varsa)

haa bazen şeriat gelse de, şu hırsızların, yetim hakkı yiyenlerin eli-kolu kesilse dediğim de oluyor! bakalım en çok hırsızlığı, namussuzluğu kim yapıyormuş!

dinci geçinip, 14 yaşındaki kız çocuğuna tacizde bulunan gazetecileri biliyor bu memleket!

daha askere gitmeden gemicik alabilen çocuklar biliyor!

hacı sakalıyla dolaşıp, naylon fatura düzenleyen-satan, çalışanının maaşını asgariden gösteren çok dindar cemaatler tanıyoruz...

namus kavramının sadece kadının bacak arasından ibaret olduğunu sananlar var!

o şerefsizle masaya oturmayız deyip, o şerefsizle masaya oturan yalancılar var!...

insanların kafasındaki, kalplerindeki ahlak ve namus bilinci değişmedikçe, yönetim şekilleri bize hak getire! çünkü her zaman kuyunun etrafından dolaşacak bir yol bulunuyor memlekette..

0|0
    0|0
  • Hiçbiriyet olsun...:) yönetilmeyelim...

0|1
    0|0
  • aman bre deryalar

0|2
    0|0
  • Şıkları beğenmedim. Cumhuriyet iyi.

0|1
    0|0
  • ne komünizmi ya yuhhh:D

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 16

• Tabiki Demokratie.

Seriat isteyenler Seriatan haberleri yok. Gerizekalilari, bu dünyada seriati gercek uygulayan ülke yok deyip kandiriyorlar.

Bunu neden yapiyorlar ? Tabiki insanlar seriat ülkelerindeki insanlari görüyorlar.

Görüyorlar nekadar dandik oldugunu. Bunu sonra bida birisi istermi ? Istemez.

Bu yalanla gerizekalilari sonra kandiriyorlar.

Fazla konusmucam. Seriat iyi olsa ordaki insanlar Demokrati istemezler.

Iyi olsalar Avrupa ülkelerineya da Türkiyeye kacmazlar.

Avrupa, Araplarlan dolu. Madem Seriat okadar iyi neden cenneten, kafirlerin ülkelerine kaciyorlar.

Neden cocuklarini Avrupaya da Amerika devletlerinde okutuyorlar ? Neden Iranaya da Sudi Arabistana göndermiyorlar ?

1|0
    0|1
    • hakaret etmeyeceksin o küçük beyninle bir boku bilmiyosan araştıracaksın madem demekrosi diyosun demekrosinin gereğini yap düşüncelere saygı duy sen demeokrasiden anlıyomusun gerizekalı senin demekrasi anlayışın kendi görüşün dışındakilere hakaret etmek mi? bu demekrasi değil faşistliktir...! sen dünyada Arabistan, İran Malezya gibi ülkelerin şeriatı uyguladıklarına inanıyomusun ? pardon senin demokrasiden bile haberin yok dimi kalldıki şeriattan olsun mercimek kadar beyninle bilmediğin işlere

• @OttomanWarriors destekçinim :)) müslüman mahallesinde salyangoz satmaya çalışıyo arkadaş

• @Asvapati ve OttomanWarriors

4. Nisa/ 34

... Serkeşlik etmelerinden endişe ettiğiniz kadınlara gelince; önce kendilerine nasihat edin, sonra yataklarında yalnız bırakın, yine dinlemezlerse DÖVÜN...

Babaniz annenizi döverken kimi savunacaksiniz acaba. Ne yaparsaniz yapin.

Seriat kapiya geldigi zaman cok aglicaksiniz.

• gerçek olan şeriatı isterdim osmanlıdaki gibi şimdi - verip iran örneğini filan gösterenler olur ama dünyada şeriatla yönetilen hiç bir ülke yok bunu bilin yönetim şekline şeriat diyen ülkelerin yönetim şekli liderinin faşist yönetim şeklidir şeriat dünyanın en özgür yönetim sistemidir...

0|2
    1|1
    • şöyle bir soru yönelteyim. müslüman olmayanların eğitim ve hukuk durumu ne olacak?

• şuan türkiye laik sistemde dimi ? ama laik sistemde suistimal ediliyor devlet dine el atıyor laik rejimde bu yoktur bu düzene şeriatta getirsen oda suistimal edilir o yüzden bu zamanda en uygulanacak rejim şıklardan federasyon olabilir bence ama şeriat bir ayettir ne kadar müslümansam o kadar şeriatçiyim inkarı inancıma göre dinimden çıkmaya gider. ama şeriati kendime uygularım devletin yönetim biçimi ayrı dünyada bu kadar islam karşıtı varken hatta şeriat karşıtı müslüman bile varken şeriat zor

• arkadas senin Seriatdan haberin yok. Ve bu dünyada her seriat yönetimin yanlis oldugunu gercekten inaniyormusun ?

Bu insanlarda akil yok gercekten.

• Gerçekten hakeden ve lider statüsüne gerçekten hakedecek birisi çıkarsa monarşi derim.Biz Türkler binlerce yıldır Kağanlarla Şanyülerle yönetildik her zaman bir lidere yol göstericiye ihtiyacımız vardır ama dediğim gibi bu statüyü hak edecek hak ederek gelecek güçlü olacak cesaret verecek yükseleceğiz.

0|0
    0|0
  • Devlet olmasın isterdim.Kendi ülkemde,diğer ülkelerinde devletin olmasını istememem.

Ulan vergilerimizden,lektrik faturalarındaki saçma sapan vergilerden,su faturalarındada aynı şekilde alınan vergiler nereye gidiyor.Tabiki ceplerine gidiyor.

Devlet defol

0|0
    0|0
  • ınsanı yaratan Allah onun en iyi şekilde yaşaması için kurallar koymuştur. bu kuralları yazan kitaba kuran onu uygulayan peygamber sisteme şeriat diyorum. bence Allah ın yazdığından daha ustun bir sistem yok. uygulamada hatalar olabilir ama araştırın sistem mukemmel

0|0
    0|2
    • Evet sistem mükemmel. Bir adam, benim karim zina yapti dedi zaman o kadin dinlemedn tanlanmasi cok iyi bir sistem.

Yada kadinlan erkek zina yaptiklari zaman, erkek sadece 3 kere yapmadimniye yemin edecek ve yerbest bara kilcak, ama kadin direk taslanicak.

sizin seriatan haberinis varmi yoksa burda sadece bosmu konusuyorsunus ?

• Dediklerimin hepsi dogru. Bunlari ben uydurmadim. Bunlarin hepsi Kuranda ve Hadislerde yaziyor.

Senin Islamdan ve seriatan sadece haberin yok.

saygilar.

• Madem eminsin kaynak göster ben böyle bişey olmadığına eminim.böyle bir haksızlık olmaz.hangi ayet hangi hadis bunlar şöyle bakalım. Seni arkadaş olarak ekleyecegim sen delillerini getir bende delillerini hakliligimiz belli olsun

• Moruk Türkiyenin yönetim şekli resmen cumhuriyet olsa da fiilen despotizme kaymış, bu arada cevabım kominizm

1|1
    0|0
  • Komünizm..

0|1
    0|0
  • federasyondan kasıt, eyalet sistemi ise mantıklı duruyo başta ancak neye göre ayrılacak. eyaletli devletlerin hepsi tarihi sebepler ile o şekilde yönetiliyorlar

0|0
    0|0
  • komünizm tabikide türkiye biraz daha güçlü bir ülke olmasınıa ab üyesi olmasını isterdim

0|1
    1|0
  • Padişahlık sistemi

0|0
    0|0
  • Cumhuriyet en iyisi başkasını hiç düşünemiyorum ben.

0|1
    0|0
  • komünizm...

0|0
    0|0
  • muz cumhuriyeti olsun

0|0
    0|0
  • Muz olsun .mk

0|0
    0|0
  • bu saatte bu soru sorulur mu? en son hangi kitabı okudun?

0|0
    0|0
  • Zeitgeist. :)

0|0
    0|2
Yükleniyor...