Çok tuhaf bir hikaye, karışık biraz...

Şimdi size gerçek yaşanmış bir olay anlatacağım, ve dürüstçe fikirlerini bekliyorum. Takma isimler koydum anlatımı daha kolay olsun diye.

Müge 18 yaşında genç bir kız. Annesi (Sevılay) ve babası (Hüsnü) Müge daha 3 yaşındayken boşanmışlar, ama Müge 10 yaşınızdayken tekrar birbirleri ile evlenmişler, ve bu ikinci evliliklerinden Müge'ye bir kızkardeş (Dilara) gelmiş. Ama malesef Müge 17 yaşınızdayken tekrar boşanma kararı aldılar, ve boşandılar. Müge'nin kendisi ile aynı yaşta olan çok yakın bir sınıf arkadaşı var, Sinem. Üstelik Sinem'in babası (İlker) Müge'nin babasının patronu (Hüsnü restoranda garson gibi bir şey), ve Sinem'in anneside Müge'nin annesinin eski arkadaşı. Yani kısaca Sinem'in annesi ve babası Müge'nin anne ve babası ile arkadaş. Sinem'in de anne ve babası yıllar önce boşanmışlar. Sonra Müge'nin babası Hüsnü birden memleketine taşınmaya karar veriyor, ve Müge annesi ve kardeşi ile kalıyor. Aylar sonra birden Müge'nin annesi Sevılay ilginç bir itirafda bulunuyor; Sinem'in babası ilker ile bir ilişkisi var... Yani eski arkadaşının eski kocası ile, ve eski kocasının eski patronu ile, ve kızının en yakın arkadaşının babası ile...

Müge ile Sinem bu durumdan rahatsız değiller, normal karşılıyorlar. Dilara daha çok küçük olduğu için hiç bir şeyin farkında değil. Ama tabii Hüsnü'nün hiç hoşuna gitmiyor. Sonuçta İlker onun hem eski patronu hemde arkadaşıydı, şimdi ise eski karısı ile birlikte. Ayrıca Müge'lerin kaldıkları şehir küçük olduğu için herkesin kulağına gitti bu olay, ve herkes Sevılay hkkında dedikodu yapıyor, yani 45 yaşındaki kadının adı çıktı. Eeee kendi düşen ağlamaz.

Şimdi siz.. Müge'nin yerinde olsaydınız ne yapardınız? Onun gibi rahat mı davranırdınız? Veya Sevılay gibi bir arkadaşınız olsaydı ne yapardınız? Onu desteklermiydiniz?

0|0
4|8

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 7

• çok karışık bir durum. hemen cevaplanacak gibi değil. dersime çalışıp gelirim sonra

0|0
    0|0
  • Kadın denen muamma, erkek denen muamma. Veee..insan denen muamma. Artık kendi birey olma hakkını kazanmış yasalar karşısında. Muamma bulmaca değil ki. Soldan sağa yukarıdan aşağı boş kareler doldurulacak. Kimseden bişey beklemeden.

0|0
    0|0
  • yazını sonuna kadar okudum;

ben çevreden bir insan olarak şahsen herkesin özel hayatı beni ilgilendirmz derim ama bu başkalarının böyle düşünceği anlamına gelmez.

yakını olsam biraz kızardım ama desteklerdim sonuçta yakınım ve iyiliğini düşünmem gerekli demi.

bu hikayede senin rolün ne piskolog olarak yardımcı olabilirim dilersen

0|0
    0|0
  • epey karışık geldi dıdısının dıdısıı dan sonra bıraktım...

0|0
    0|0
  • ilk paragraf yaş problemlerını hatırlattı bu nedır abııı :D

0|0
    0|0
  • Rahat davranırdım.

0|0
    0|0
  • 7.65 beretta 2 delik 2 olu

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• bir arkadaşımında böyle bir durumu var o rahat karşıladı ama ben rahat karşılamazdım

0|0
    0|0
  • ben desteklerdim her insani anlamak lazim nasil olsa hepimiz onun durumda olabiliriz..

0|0
    0|0
  • sonuçta ikiside boşanmış bireyler ve kendi yollarını kimle nasıl çizmeleri onlara kalmış. müge annesinin kararlarına saygı duymalı.

1|0
    0|0
    • evet ikiside bosanmis, ama simdi birlikte oldugu adamin eski karisi eskiden kendisinin arkadasi idi. Sen eski bir arkadasinin eski kocasi ile birlikte olur musun?

• ben olmam ama eski kocamla arkadaşım evlenirse onunlada irtibatımı keserim.

• Valla cinayet anlatır gibi anlatmışsın okudum ama pek bir fikir yürütemiycem

0|0
    0|0
Yükleniyor...