Dövüş sporları arasındaki farklar nelerdir?

karate judo tekvando arasındaki farklar? googledan baktım ama çok da net bir açıklama yok bilen varsa

Güncellemeler:
valla bugün karateye yazılayım dedim geçerken judoya baktım ipe mipe tırmanıyolardı, karatede de çok saçma geldi beyaz, siyah ve diğer renkler olarak 3 grup vardı, o nasıl iş diğer renklerin seviyesi aynı değil ki topluca çalıştırılıyor

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Judo güreşe yakın

Tekvandoda sadece tekme var

Karate, kung fu benzer, ana felsefe rakibi durdurmak

Kick Boks ve Muay Thai'de felsefe falan yok, tekme tokat dalıyorsun

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Judo zaten tamamen farklı 2 sinden . Taekwandoda ayaklar karateye göre çok daha önemlidir . Karatede eller de girer işin içine . Benim bildiğim gördüğüm kadarıyla .

0|0
    0|0
  • aykido hocaları çok iyi maaş alıyolarmış.

0|0
    0|1
  • mantıklı bir spor istiyorsun sanırım

0|0
    0|0
    • evet, efor harcadığıma değsin, hayt kya diye bağırıp duruyolar anca bişey yaptıkları da yok haa (bugün sadece izledim)

• birkaç sene daha balıkesirden çıkma imkanım yok, burda varsa çok makbule geçer, istanbul işi yaş biraz, öğrenci misiniz yoksa hoca sensei falan mı :)

• ne öğrenciyim ne hoca karıştırma orasını :) prowes ebmas siteye bak balıkesirde var mı diye sorun olursa sor yardımcı olmaya çalışırım

• Birisi savunmadır birisi seriliktir birisi inceliktir biri kaslı vücudu olan hayvanlıktır diyebilirim.. En iyisi aikido'dur

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Öncelikle şunu söyleyeyim kuşak renkleri farklı olsada üst kuşaklarla birlikte dövüşebilirler. Antremanlarda farketmez ama maçlarda boy-kilo-yaş oranlamasına göre rakibin belirlenir.

Karatede yumruklar ön plandadır. Tekme ikinci planda kalır. Karşı tarafa alenen bir vuruş sözkonusu değildir çünkü koruma giyilmez maçlarda. Amaç yaptığın hareketi net bir şekilde gösterip çekmektir. Puanıda burdan alırsın.

Judo güzel aslında ama biraz daha kaba geliyor bana nedense. Günlük yaşamda daha çok işine yarayacağını düşündüğüm bir spor.

Taekwondo da önemli olan tekmelerdir. Bütün iş tekmelerde bitiyor. Karateye göre çok daha serttir ve koruma giyilerek sert darbelerle yapılan dövüştür. En güzelide budur. Yaptığım en zevkli spordu.

* hepsinde bağırmak önemlidir. Hiç bir hareket yapmasan bile bağırarak üstüne gidersen psikolojik baskı uygularsın karşıya.

1|0
    0|0
Yükleniyor...