Dolphin yüzme sitlini bilen var mı ?

kelebek yüzmeden önce dolphin stili çalşman gerekiyo ve ben yapmadm hiç bilen varsa yazılı halde anlatabilir mi ? nasıl yüzülür ?

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• Kelebek, yüzme stilleri içerisinde en zor yapılanıdır. Kısmen kurbağlama stiline benzer. Kollar ve ayaklar sanki birleşikmiş gibi beraber hareket eder. Bir uzuv ne yaparsa diğeri de aynısını gerçekleştirir. Kelebek yüzmede hareketin merkezi beldir, bel bu stilde diğerlerinde olmadığı kadar önemlidir. Kurbağalama yüzme tekniğindeki gibi, kelebek tekniğinde de nefes alıp verme başın yukarıya kaldırılması ile gerçekleştirilir. Bazı yüzücüler nefes almak için başlarını kaldırıp yandan almayı tercih eder. Hareket kalça ekleminden yapılır. Dizlerin bükülmesi ile birlikte, üst bacak suya iner ve ayak parmak uçları sivri olarak içe doğru rotayson yapar. İlerlemenin gerçekleşmesi için, alt bacak bir "kırbaç" hareketi yapar. Kol hareketi üç evreden oluşur.: Kolun suya girişi ve suyun tutulması evresinde, eller dışa doğru yay çizerek yapar. Kolun suyu çekme evresinde ise, kollar hafif yana açılır ve hafif dirsekten kırılarak yaparak, suyu çekmeye başlar. Kolun suyu itme evresinde, kollar suyu bacaklara doğru iter ve vücudun yanına yaklaşıncaya kadar devam eder. Ne kadar anlatabildim :) yaşamak gerekir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Yazılı anlatabileceğimi sanmıyorum. Bana öğreten de olmamıştı doğal olarak su altında yüzüyorum öyle. Belki buradan faydalanabilirsin: link

0|0
    0|0
  • ben biliyorum ama çok iyi değil birde nasıl anlatayım. link burdan bak.napçan kelebeklemeyi ayrıca ne işine yarıcak meraktan sordum sadece.

0|0
    0|0
  • buraya konu açacağına google 'a yazsaydın daha çok bilgi edinebilirdin.

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum nolcak :D

0|0
    0|0
  • Bu şey değilmiydi ya eller önde birleşik suyun altında vücudu dalgalandırmak gibi bişidi.

0|0
    0|0
    • öyle ama o dalgalanma şeklini sruyorm zaten

• Bu anlatma ile olmaz ki ya. diz kapaklarını bükmemen lazım falan karışık gösterilmesi gerk

Kızlar Ne Diyor 2

• Kelebek stilde diğer stillerden daha fazla aşağı ve yukarı hareket vardır. Bu hareketler 3 ana faktörden oluşur:

Ayakların aşağıya hareketi, kalçayı yukarı kaldırır.

Kolların öne doğru savrulması, baş ve omuzları aşağı doğru çeker.

Kol çekişinin ilk kısmı, baş ve omuzları yukarı kaldırır.

Yüzücüler, kelebek teknik çalışırken antrenmanlarda bazı anahtar noktalara dikkat etmelidir. Önemli itiş sağlayan kuvvetli ayak vuruşunun teknikte dengeyi sağladığı noktası gibi, yüzücüler çalışmalarda becerili ve hızlı olabilmek için kelebek dolphin vuruşlara yoğunlaşmalıdır.

0|0
    0|0
  • Yazılı anlatamıyorum absinthium arkadaşın linkine bak.

0|0
    0|0
Yükleniyor...