Bedelli askerlik ekstresinde ne yazacak? ''Vatan Borcu'' mu?'

'Bedelli askerlik çıkartmaya gerek yoktur. Türkiye'de askerlik zaten bedellidir. Canını verirsin, Bacağını verirsin, Gözünü,Kolunu,Elini, Parmağını,Beden sağlığını,Ruh sağlığını,sevdiğini verirsin. Yani zaten bedeli çoktur. Bedeli Can'dır Bedeli ödenmiştir Başkada bir bedeli yoktur. 'Bedelli askerlik ödemeleri kredi kartı ile yapılabilecekmiş. Ekstrede ne yazacak ? ''VATAN BORCU'' mu?'

0|0
1|8

En İyi Erkek Görüşü

• Neden hiç Nişantaşı'ndaki Teşvikiye Camii'nden şehit cenazesi kalkmaz ? Neden hiç gözlerinde siyah Gucci marka gözlükleriyle "Vatan Sağolsun !" diye bağıran şehit anneleri görmeyiz ? Neden hiç oğlunun cenazesinde "Beni de alın askere !"... diye bağıran Mercedesli babalar olmaz ? Peki, ya zenginlerin çocukları nerede yapar askerliklerini ? Öyle bir ülkede yaşıyoruz ki, zengin bir ailenin çocuğu ile fakir bir ailenin çocuğu ne doğarken yanyana gelirler ne de ölürken ! Böyle bir ülkedeyiz işte bunu anlayalım artık...

Gözünü,Kolunu Elini kaybedenler zaten kaybetmeye devam edecek. Yine bu dünya da gün yüzü görmeyen gariban Türk anaları birde evlat acısını yaşayacak. Bir oğlum daha var oda şehit olsun diyecek olanlar yine o Türk anaları kalacak.

Sonra yine birileri çıkacak şehit cenazeleri yaygaradır diyecek. Sapasağlam oğluna çürük raporu aldıranlar , yok olmadı 2 hafta askerlik yaptıranlar yine bu zihniyetteki insanlar olacak. Onlar vatan borcunu ancak bedelle öder. Benim bildiğim kızlar askerlik yapmaz. Bunların alayını toplasan bir Nene Hatun , bir Halide Edip Adıvar etmezler.

Bırakın ne yapıyorlarsa yapsınlar , o paralarlada şehit ailelerine ev yapılsın ..

Gerçi benim canım Türk anam oğluna bedel beklemez ama başka bir bahaneyle versinler ne deyim...

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Bilmiyorum ama güzel fikir:) Politik ayıpların kurbanı çok gencimiz var elbette, ama ben de bedelli yanlısıyım. Aslında hiç askerlik olmasın yanlısıyım.

0|0
    1|1
  • Paralar gerçekten şehit ailelerine gticekse güzel uygulama bence.

0|0
    0|0
  • duygu olarak seninle aynı doğrultuda düşünsem de bedelli imkanını kullananlar vatan haini damgası yememeli.hak var ise kullanılır.zaten yaş ve diğer şartlarla sınırlandırılmış uygulama.

0|0
    0|0
  • 100 de 100 katılıyorum

zengin piçleri askere gitmesin diye uydurulmuş bir kılıf

0|0
    0|0
  • bu soru için gizlenmenin bedeli nedir peki ?

0|0
    0|0
    • gizlenmenin seninle alakası olmadığı kesin.boşver fazla merak iyi değildir derler

• gizlenmenin seninle alakası yok hem boşver fazla mrk iyi değildir

• extrede vatan borcu yazmaz yazarsa korkudan dötü 500 atanların fıyatı dıye yazar

0|0
    0|0
  • TSK' nın ekonomiyede ihtiyacı var bence alınmış karar doğru.

0|0
    1|1
    • o zaman bedeli 15000euro olmamalı.askerliğin bedeli o kadar mı.madem bedelli olacak 10milyon eurodan başlamalı

• Ekonomiyi haksızlık yaparak mı alacak?

• Askerliğimi 18 ay yaparak neden başkasıda benim gibi yapmıyor demeden ülke çıkarını düşünerek cevabımı verdim

Kızlar Ne Diyor 1

• Bu saçmalığı çıkaran kadar , uygulayacak olanda suçludur bence.

0|0
    0|0
Yükleniyor...