Çok sevmek; gurursuzluk, değer vermek; çok boğmak, vazgeçmemek; taciz olmuş, böyle mi düşünüyorsunuz?

Sorum çok net aslında. Bir insanı çok seversiniz ve hep o mutlu olsun diye haklıda olsanız özür dilersiniz ve karşınızdaki bunu gurursuzluk olarak görür, çok değer verirsiniz yani o üzülmesin mutlu olsun diye uğraşırsınız ama bunun adı çok boğmak olur, sonra o sizden gitse vazgeçmezsiniz adam gibi efendi efendi belkie aylarca dönsün diye çabalarsınız süprizlerle çıkarsınız karşısına ama bununda adı taciz olur.

Arkadaşlar ben bunları yaşadım siz anlayın artık. Ama bu sıfatlar bana yüklendi, gurursuz tacizci kıskanç psikopat gibi.

Peki sizce de böyle mi bu ya illa üzmek mi gerekiyor? Yoksa karşımızdaki insanla mı ilgili?

Not: o insanla 2 sene çıkmıştım ve hakkını ödeyemem derdi ama sonuç ortada..

Soruyu genel olarak soruyorum sizce de böylemi?

0|0
6|2

En İyi Kız Görüşü

• Artık böyle...Yani şimdi ben biriyle tanışmadan önce kafamda bir sürü şey düşünüyorum.Ay ilgimi belli edersem beni çantada keklik görür.Ay çok gülmeyeyim kaşar sanmasın.Ayy işte şunu giymeyeyim beni fakir sanmasın.Böyle sürekli karşı tarafa karşı önyargı ve etiketlendirilme korkusu.Ben biriyle ilgileniyorsam,değer veriyorsam bunu göstermek kadar doğal bişi olmamalı.Neden bastırıyoruz kendimizi? Neden değer vermek ve bunu göstermek basitlik olsun ki? Hayır adı üstünde aşk ve ilişki ! Sevdiğim insana değer verdiğimi göstermeyeceğim de kime göstereceğim yaw? Bu insanların artık bunlardan arınmaları lazım.İlişkide de herşey açık ve net konuşulmalı.Trip,alınmalar,yanlış anlamalar,gurur yapmalar,o -özür-dilesin-ya lar olmamalı.Nasıl hissediyorsan öyle davranılmalı.Bazen bu dürüstlüğüm ve saftirikliğim yüzünden kaybedeceğim diye düşünüyorum.

1|2
    0|0
    • çok güzel söylemişsin gerçekten ama işte hep bir oyun etrafında döner olmuş ilişkiler..

• bende zaten bunu diyorum Allah görüyor diyorum o kişiyide Allaha havale ettim umutla bekliyorum hepimiz için hayırlısı olsun

• amin..

Kızlar Ne Diyor 5

• Çok sevmek değil sevip de kendini küçültmek gurursuzluktur.Değer vermek değil değer verirken o insanın hayatını yönetmeye çalışmak boğmaktır.Vazgeçmemek değil her şey bittiği halde ısrarlı olmak ve o insanın hayatına gasp etmek tacizdir.Sen ayrımı yapamıyorsan insanların bir suçu yok.

1|0
    0|0
    • ama karşımdaki insan benimle evlenmek için niyetliyse, bende aynı şekilde niyetliysem. karşımdaki insanla hayaylarımızın ilk öpüşmesini 20 yaşında birlikte yaşadıysak yani özel bir ilişkiyse bu. ben bu denli saf düşünürken onun bunu yapması sorunu banamı yüklüyor sence?

• Anlaşilan bu konuda dertlisin değer bilmeyen kişiye düşmüşün demekki

0|2
    0|0
    • 2 sene tanımadığımada yandım ya zor bir durum ama hayat işte..

• Ne yazikki insanlarin içleriyle dişlari bir olmuyo üzülmeye bile değmez hayat devam ediyo sonuçta

• aynen öyle dönüyor dünya, zaten şu an o aklıma gelince değilde anılar o günkü sevdiğim kız gelince aklıma üzülüyorum.

• Hayır. öyle flan degil.

0|2
    0|0
  • Beni taciz eden var, hiç de sevgisini hissetmiyorum. Sevdiğimden yapıyorum diyo, ruh hastalığı ne zaman sevgi belirtisi oldu?

0|0
    1|1
    • şimdi sana şunu söylemek istiyorum. taciz ama ne şekilde. o insanla sen 2 sene birlikte olup evlilik yapacakmıydın mesela? o insan senin ne şekilde peşinde. çiçekler alıyormu bileğine kendi elleriyle bileklikler yapıyormu? yoksa psikopat gibi tehdit edercesine sana zarar vereceğini sana düşündürüyormu? ne demek istediğimi anlamışsındır.

• Zor bir durum Allah kolaylık versin.

• amin hepimize kolaylık ve sabır inşAllah

• Evet böyle malesef, bir laf var tam söyleyemeyeceğim seveni öperler, öpeni severler...

0|2
    0|0
    • bunu güzel söyledin anladımda demek istediğini ..

Erkekler Ne Diyor 2

• Ne burcusun?

0|1
    0|0
    • koç burcuyum tam kendim gibi zaten.

• sevipte sevilmeme durumu

2 sene çıkmışsın ama

işi evliliğe götürmemişsin

geç kalmışlığın acısı bu

0|1
    0|0
    • aslında sorun şu ki üniversite devam ediyor ve 1-2 sene sonrada evlenecektik. evet uzunca bir süre ama o da buna razıydı. sonra kendisi son sınıfa geçince görüşleri değişti ve sonuç ortada. bana kalsa 2 sene uzatırmıydım evlilik için ya..

• ilişki 3 ayı geçiyorsa

kaybı göze almalısın

Yükleniyor...