Etkili uyanma yöntemleri nelerdir?

Bende uykuya düşkünlerdenim fakat istediğim saatte yatıyım sabah uyanmakta zorluk çekiyorum.Sabah uyanmaktan keyif alıyorum aslında dolu dolu yaşıyorum ama bazıları alarm çalar çalmaz pat diye ayakta oluyor.Bunu nasıl başarıyorsunuz_? Uyanmak için etkili yöntemleriniz var mı?

0|0
12|36

En İyi Kız Görüşü

• Sevdiğin birinin sesini kaydet,alarm olarak kullan :)

1|0
    0|0
    • eee sonra uyandırıcakmı yani bumu en iyi cevap?Ben her gün saat 7de kalkıyorum artık alarma gerek görmüyorum ama telefonum uzakta ve alarm olarakta black eyed peasten bom bom pow çalıyor ve çok bağırdığı için hemen kapatmak zorunda kalıyorum sizinki çözüm değil..

Erkekler Ne Diyor 36

• solunum yolları ile ilgili sıkıntın olabilir. bkz link

0|0
    0|0
  • Beslenme çok önemli bir yere sahip çoğu kişi bilmez ama gün içinde yorulan kaslar eğer gerekli besini alamazlarsa ertesi güne bir yorgunluk ile başlamaya neden olurlar. Bunun haricinde uyku kalitesi de çok önemli. Nemin az olması nefes almayı güçleştirir. Uykuyu böler bu da uykunun yetersiz gelmesiyle sonuçlanacaktır. Yatağın ergonomisi bile çok önemli rahat uyunamazsa ertesi sabah dinlenmiş ve dinç olarak kalkmak mümkün olmayacaktır.

1|0
    0|0
    • Yatak kocaman ortapedik anti stress ama zannedersem uyku düzensizliği bende ki..Gördün mü yine sataşan olmuş bana :)

• Sana birisi fena takmış durumda şüphelendiğin birileri varsa engellemeyi dene belki bıçak gibi kesilir bu tacizler o zaman

• eve bir kedi al mama saatini senin kalkman gereken zamana ayarla ki bu 2 günde ayarlanıyor emin ol o seni uyandırmadan yanından ayrılmaz :)) ben öyle yapıyorum şahsen şaşmaz saat 6 da kaldırır :))

1|0
    0|0
  • hemen kalak fırla yataktan 5 dk daha modunda olursan alışkanlık yapıyor birde erkekn kalktın diyelim tekrar uyuma saat erken diye yapışma yatağa bu daha çok zorlaştırıyor

0|0
    0|0
  • uayanacağın yeni güne dair seni mutlu edecek planlar yap. görceksinki uykulu uykulu üstünü giyinirken bile keyif alacaksın

1|0
    0|0
  • Bazen insanlar meraktan uyuyamazlar !

1- Mesela şu filmde neler olacak diye

2- Yada x mesaj atacak mı

3- Son bir "sigara" daha mı içsem acaba

Belki saçma ama şeytandan başkası değil. Odanda elektrikli cihazya da alet bulundurmamaya özen göster, telefon , televizyon v.s. Geceden geç yatıyorsun muhtemelen. Baş ucunda bir kitap bırak ve uykum yok dediğinde onu oku. Ve özellikle yatmadan önce yemek yeme ve sigara içme :)

0|0
    0|0
  • 12 den önce uyu saat 8 de kalk bir banyo yap bak nasıl kendine geliyosun ya da yatağına kahvaltı servisi al :)) hemen kalkarsın :)

0|0
    0|0
  • alarm sesini rus milli marşı yaptım. red army öyle bir bağırıyor ki ister istemez kalkıyor insan.

link

0|0
    0|0
  • alarmı kurduğun cihazı yataktan uzak tut. kapatmak için yataktan çıkmak zorunda kal. ben öyle yapıyorum. ve zil sesi de iğrenç bir şey olsun mümkünse .d

0|0
    0|0
  • oda servisi .:.

0|0
    0|0
  • Telefonunu ver, ben seni uyandırırım :D :D :D :D

0|0
    0|0
  • bi işe niyetlenirsen besmeleyle başla mesela yataktan kalmak istersen

inanılmaz bir güç geliyo denendı onaylandı %100 etkili (: ciddiyim

1|0
    0|0
  • ben sırf bu yüzden işimide ona göre ayarladım akşama doğru uyanır gece gelirim eve sabaha kadarda uyuyamam :)

0|0
    0|0
  • Sigara içiyorsan bırak çok rahat uyanırsın. İçmiyorsanda yüzünü görmek istemediğin birini aklına getir zaten uykun hemen kaçar :)

0|0
    0|0
  • yine herseyde olduğu gibi uyanmakta beyinde biter.Ben yarın şu saatte uyanıcam de kendı kendıne daha istediğin satte 5 - 10 dk önceden gözlerini açıçaksın

0|0
    0|0
  • en nefret ettiğim şarkıları sesleri muzik sesi yapıyorum direk uyanıyorum mecburen

0|0
    0|0
  • kafana çekiç balyoz vb sert bir biçimde vurulması halinde yerinden fırlarsın :)))))

buda çokmu etkili oldu ne neyse şaka tabiiki .

0|0
    0|0
  • yeni gün için yapacagın şeyleri düşün , ve en çok yapmak ıstedıgn şeyi bul sabırsızlıkla onu halletmeye çalış , yap .vs :D

0|0
    0|0
  • gece erken yat ve sabah kalktığında evden dışarı çıkana kadar kimse ile görüşme,dışarı çıkınca temiz havayı içine çek yalnız, tam güneş doğdu doğacak arası ,karanlık gidince yap bunu,bir hafta yap sende bağımlılık yapacaktır...

0|0
    0|0
  • Kafanda birşeyler olması gerekiyor gece yatmadan onu düşünerek yatacaksın

2ci bir konu kansızlıktan öte gelen birşey hemde evler daha soğuk kış ayında sayılırız

yaz gelsin o zaman daha rahat erken kalkarsın

0|0
    0|0
  • 4 saat uyuduğumda saate kalkabiliyorum... 3 saatte uyuyakalıyorum... 2 saatte kalkmakla uyuyakalmak arasındayım... 1.30 saatte zımba gibi ayaktayım... 1 saatte hastaneye yetiştirin o.O

0|0
    0|0
  • genelde alarm çalmadan bile uyanırım. bugün de öyle oldu mesela. nedeni ise alışkanlık bence. düzenli yaşam

0|0
    1|0
  • düzenli uyku ve sporla biyolojik saatini düzenle bir daha alarm kurmazsın

0|0
    0|0
  • az çok bi' sorumluluğum olmasa sevseler kalkmam..

0|0
    0|0
  • ben alarmdan önce uyanırım, artık senelerdir vücut alışmış...

0|0
    0|0
  • tam olarak uyanmayı başardığın zaman bana da haber ver :)) ne yaparsam yapayım başaramadım uyanmayı.

0|0
    0|0
    • Baş ağrısı etkili çözümmüş anladım bunu.Gece başını ağrıtmak için her şeyi yap sabahta o ağrı uyandırıyor seni devam ediyor.

• baş ağrısı mı ? uyanmasam daha iyi o zaman :)) alkol aldığın zaman da erken uyanıyorsun tabii ayarı fazla kaçırmadan. Vücut dinleniyor iyice.

• Telefonun sesini sona kadar ac ve yataktan erisemiyecen biyere koy.

0|0
    0|0
  • İşe geç kalma endişesi beni ayağa dikiveriyor.

0|0
    0|0
  • Iphone kullanıyorsan orda alarm sesi var ananı avradını çaldığı zaman uçuyorum

0|0
    0|0
  • evden birine söyle kaldırsın :)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    6

Kızlar Ne Diyor 11

• bende de hep aynı durum vardı gece kaçta yatarsam yatayım sabah 6 veya 6 15 gibi kalkardım bu ara sınav temposundan olsa gerek saati kapatmışım 9 gibi uyandım =) uyanma saatini gece yatmana göre ayarla uyanma hormonu her yarım saat de bir salgılanır mış ben ona göre kuruyorum saati

1|0
    0|0
    • 6da kalkacaksam eğer 5,30a kuruyorum saati erteleye erteleye zaten uykum açılıyor fakat zoraki :)

• kişiden kişiye değişiyor .. benim kardeşimde 24 saat uyusa doymaz sabahları uyandırmak için annem babam kaç defa başına giderler ama uyanmaz .. fazla takma bence .. =))

• ben gece uyudugumda aklımda diyorum mesela 9da uyanmalıyım,ve 9da kendim uyanıyorum.herhalde bilinç altına yerleşiyor,bide onu dene

1|0
    0|0
  • aynı dert bendede var :) çözüm bulamadığım bir konudur kendileri :)

2|0
    0|0
  • ben alarm sesini sevdiğim sanatçının " seni seviyorum bebeğim, hadi kalk " dediği sesi yaptım. her alarm çalınca gözlerim O.O böyle oluyor :D:D

0|0
    0|0
  • yattığınız yerin uzağına koyun alarmı ayağa kalkmak için

0|0
    0|0
  • hmm hayir yok :D

iste böyle olmami cok seviyorum ben ya

ne kadar gec yatarsam yatayim erken kalkabiliyorum :) alarm caldiginda hemen kalkiyorum :)

0|0
    0|0
  • herseye cözum bulunur ama uykuya aslaaa

1|0
    0|0
  • uykunu düzene sokarsan her sabah aynı saatte uyanırsın.

0|0
    0|0
  • ben yorganla sevişiyorum

0|0
    0|0
  • hiç uyanmayabilirsin

0|0
    0|0
  • erken yatmak :)) erken uyursan erken de uyanırsın cicim :))

0|0
    0|0
Yükleniyor...