Arkadaşlar sice bu nedir? Ben anlam veremiyorum ya siz?

dün GALATASARAY schalke maçında alman ekibini destekleyen diğer takım taraftarları yani nadir bir kesim hepsi değil fb maçında yine yabancı takımı destekleyen türk vatandaşları amacınız ne TÜRK takımlarının başarısı neden bazılarını rahatsız ediyo orada temsil edilen ülkemiz değil mi ? birde dün almanlarla türkler maçı karışık şekilde izlediler olay çıkmadı bir gs fb derbisi böyle izlense neler olur neden bu düşmanlık sizce neden böyle oldu taraftarlarımız? hiç mi rahatsız olmuyorsunuz?

0|0
6|8

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 5

Erkekler Ne Diyor 8

• Dünyanın her yerinde bu var benimde garibime giden normalde ana avrat sövdüğünüz takıma avrupa maçları gelince sevgi pıtırcığı kesilmek ki oda kendi takımı turu geçerse bende bunu anlamıyorum.

1|1
    0|0
  • ben de bir fenerli olarak dün galatasarayın mücadelesini heyecanla izledim. tabiiki galatasarayı destekliyecem, almanları mı tutacakmışım yani, olur mu öyle şey hiç. ama ülke içindeki derbiye gelince o ayrı konu. almanlar da kendi içindeki derbilerinde öyle kardeş kardeş maç izlemezler. hele ki ingilizler şehre bile sokmuyolar birbirlerini

2|1
    0|0
    • kardeş kardeş izlezek farkımız olsa daha iyi değil mi? Türk takımını bırakıp yabancı takımı destekleyenler var

• asla bir Türk takımını bırakıp yabancı takımı desteklemem

• Bu konu neden bu kadar uzuyor anlamıyorum açıkçası. Her takımın böyle vukuatları var. GS taraftarı Chelsea'yi FB maçı öncesi havalimanında çiçeklerle karşılamıştı :)

Açık yüreklilikle söylüyorum ki ben nötr bakarım. Çok kötü sonuç olursa eğlenirim, harika oynar elerse helal ulan derim. Ama vatan millet meselesin yapılması mübalağa bence. Özellikle ülke futbolunda pislikleri düşününce kendi takımımı bile destekleyesim gelmiyor.

Bir de işin CL yönü var. CL icat oldu olalı takımların ekonomisine çok ciddi katkı yapıyor. Bu organizasyon sayesinde nice takım tarihten silindi (kendi ülke ligi zor diye gidemediğinden), nice takım ihya oldu. Sonuçta rakibin kasasına 90 milyon TL para giriyor..

Diğer bakış açısı ise, bu başarılar çitayı ve rekabeti yükseltiyor. Bu da artı bir yön.

Evet, fazla rasyonelim.

0|0
    0|0
  • Aslında cevap çok basit bizde sevinen taraf adam gibi edebiyle sevinmeyi bilmiyor diğer tarafı ezmeye ( üstünlük ) kurmaya çalıştığı için sonuçlar bunlar.

0|1
    0|0
    • yazık gerçekten spor bu değil insanlarımız çok fanatik

• Turu geçtiğiniz schalke maçında tribünlerde Fenerbahçe formalı insanlarda vardı yani Galatasaray ile Fenerliler aynı sahadaydı ve Galatasarayı destekliyordu..

Her taraftarda böyle kitleler mevcuttur biz desteklemeyenleri değilde destekleyenlere bakarsak sorunu hallederiz yoksa konu uzar gider siz bizi desteklemediniz bizde sizi desteklemiyoruz diye.

• kim ne yaparsa yapsın ben cimbomluyum avrupada diğer türk takımlarını desteklerim yapılanları görüyorum facebook tada o görüntüyü paylaştım yapan da yapmayanda var dedim başta

• her takımda böyle cahil taraftarlar var maalesef

0|0
    0|0
  • ben de sadece gs ve bjkyi desteklerim mesela ötekilerin canı cehenneme

0|1
    0|0
  • Galatasaraylıyım ve febeyi bir Türk takımı olarak görmüyorum ve avrupa da rakiplerini desteklemekten de rahatsız olmuyorum rum takımı mı febe mi dersen rum takımı derim. Şimdi kalkıp kimse milliyetçilik sömürüsü yapmasın.

link

1|0
    0|1
  • Onların Türklüğünden şüpheliyim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...