Hangi sporu yapmaliyim?

bir savunma sporu ogrenmek istiyorum ama hangisii olmalı sizceee

0|0
4|13

En İyi Erkek Görüşü

• Sana net olarak söyleyim.
    Burda spordan anladığını zanneden herkes , sevdiği ne varsa onu söyler. ben sana işin pratiğini söyleyim. ben 6 yaşımdan bu yana dövüş sporlarıyla iç içeyim. fakat hala tekme atmayı riskli buluyorum. bunca tecrübeye rağmen hemde. o yüzden sana muay thai dir kick bokstur , tekvandodur. önerenlerin hiçbirisine itimat etme.
    Sen beni dinle. tahminimce gündemdeki bazı olaylar yüzünden tedbir amaçlı kendince birşyler yapmak istiyorsun. olabilir. fakat böyle bir amaçla atıyorum tekvando gibi gösteri sporuyla uğraşman yanlış olur. veya muay thai mesela. en sert dövüş sporu olarak gećer. peki ya yere düşersen? Olayın biter. o yüzden eksiğin çokken, yeni seyler öğrenmekle vakit kaybetme. ilk olarak yumruk nasıl atılır öğren. boksa git yani.3 yıl 5 yıl neyse. bu süre zarfında kendini boksta gelistir. her türlü yumruğa karşı kendini savunabilir ve boşluğu değerlendirebilir konuma gelirsin. onun haricinde de judo , jiu jutsu gibi atış , tutuş , kilit yer güreşi tekniklerini öğren. üstünde bol pratik yap.
    Böylece yere düşsende, rakibin senden güçlü olsa da durumu lehine çevirebilirsin. unutma. bu sporda iyi dövüşen kazanır. erkek veya kız ayrımı yoktur.

0|0
    0|0
    • Himm tamam sagol 🙏

• kickbox peki?

• @bananebanane yorumda bahsettim.
      Eğer tekme konusunda bir geçmişiniz yoksa ,
      Tekme için ayriyetten vakit harcamanız bence gereksiz. tekmeyi çıkartırsan o spordan, bildiğin anam babam boks olur. ha yine sen bilirsin. ama 8 yaşında kick boksa başlamış adamla senin tekmenin asla bir olamayacağı gerçeğini de aklından çıkarma. ağaç yaşken eğilir demişler. sen kırılırsın şu noktadan sonra. en azından kısa vadede

Erkekler Ne Diyor 12

Kızlar Ne Diyor 4

Yükleniyor...