Ailemle nişanlımın ailesi arasında kaldım ne yapmalıyım?

Nişanlısınız iki ay sonra düğününüz var bugüne kadar herşeye her olumsuzluğa katlandınız. Nişanlınız çalışmanıza izin vermiyo ve maddi durumu çok iyi değil. Ve çok saçma olabilir ama evinize bir yemek masası almak istiyorsunuz. Ve evinizi kendi istediğiniz gibi döşemek istiyorsunuz. Ama nişanlınz söylediklerinize önem vermiyor. Zoruma gitsede seviyorum bırakmak istemiyorum sadece kültürler biraz farklı. Ona istediklerimi nasıl kabul ettirebilirm? Başka konularda bir dediğim iki olmuyor ama ev düzenleme konusunda fena tartıştık. Aslında sadece kendi istediklerine önem veriyor. Eğer benim istediğim onun da istediği bişeyse kabul ediyor. Cinsel hayatımızda var karı koca gibiyiz. Seviyoruz da birbirimizi. söyleyin ne yapabilirim düşüncelerimi kabul ettirmek için her konuda. Nasıl yaklaşmalıyım. Aynı durumda olan ve işi çözen biri varsa bu anlaşmazlıklar nasıl giderilir anlatın bana lütfen. Evliliğimi kurtarcam. Şimdiden teşekkürler... Bu arada nişanlım ailesiyle birlikte ev tutmuş kiralık ve benim bilgimin dışında. Mecbur kabullenmek zorunda kalıyorum. Düğünü mevlütle yapmak istiyorlarmış benim ailem salon düğünü isterler. Resmen arada kaldım yardım edin bunlar gibi bir çok konu var daha saymadığım bunlar örnek.

0|0
3|8

En İyi Erkek Görüşü

• benim nişanlım...

4tane yatakodası aldım geriverdim hepsi başka yerlerden

3kere koltuk takımı değiştirdim

3kere yemek odası 1ankestre fırın yinede yaranamadım

sadece nikah yapalım dedim en baştan düğün salonunuda tutmuştum

nevarki kendisi beğenerek aldığı gelinliği hemde dikilmiş geri vermeye kaktı

ne uğruna hava atacağım buyrun atın havanızı

bir erkek sizin ile evlenecek ise sizde onunla evleneceksiniz

hani kadın erkek eşitliği herşeyi erkek yapsın kız sadece istesin

evimi bile sattırmaya kalktı

biliyormusunuz son mesajı benimle oynadın

0|0
    0|0
    • Bana bir yemek masası alsın misafirim gelince oturtacak yerim olsun yeter ben kimseyle oynamıyom kardeş. Bi gümüş yüzükle nişanlandm. Hala bir gram altınımda paramda yok umrumdada değil. Ama benim istediklerim zorunlu ihtiyac

• mecburiyetmi sevgimi acaba...umarım mutlu olursunuz iyigeceler

• Sevgi, iyi geceler.

Erkekler Ne Diyor 7

• Sonuna kadar okudum gerçekten bir bayan için çok zor durum. Böyle erkeklere de hiç anlam veremiyorum bir iktidar psikolojisine bürünmüşler ve tek amaçları ise ailesine gerçek iktidar olduğunu gösterip kanıtlamak diye düşünüyorum. Tek çözümün ise düşüncelerine saygı göstermesini istemende ciddi olduğunu belirtmelisin ve bir o kadar ciddi olduğunu göstermelisin ki bu durumun ayrılmaya bile söz konusu olacağını göstererek göz dağı verebilirsin. Bunları diyorum, çünkü okuduğumdan anladığım kadarıyla sizin durum bire bir oturup konuşarak, karşılıklı bir şekilde isteklerin yapılma kısmını çoktan geçmiş. Yani diğer deyişle damada laf anlatmak nafile olmuş...

0|0
    0|0
    • Evet işte ben ne yapabilirimki eşi olacamı hatırlasın. Düşüncelerime önem versin.

• Iliskiniz tekrar dusun, ertelet dugunu. Boyle olacak sey degil.

Bir iki sey olsa goz yum, ne bileyim erkegin suyuna git derim ben. Yazdiklarimi okursan bu konuda erkek haklarini nasil savundugumu gorebilirsin. Ama bu durum da boyle dusunmuyorum.

Sana eziyet ediyor ve evliligin daha eziyetli olabilir.

0|0
    0|0
  • evlenirseniz kültür farkı ve ilerde maddi sıkıntılar yüzünden geçinemeyeceksiniz ilerde bu lafımı hatırlatıcam hatta boşanmaya kadar gider çocuk yapmayın hemen :)

1|0
    0|0
    • Onun kendisi çocuk zaten bir dünyaya getirmedim yani her nazını çekiyorum ikinci bir çocuk mu asla. Evliliğim oturursa eğer. Ben üniv mezunuyum bilinçli bir bireyim da aşk bilinç çerçevesinin dışında kalıyor

• her yoruma saygın yoksa sorma ama bence .

• Ailemle ayrı problemliyim ama onlara yük olacak bir masrafla okumadm ama bil.

• sadece Allah yardımcın olsun diyorum arkadaşım ama cokta kasma onun her dediği olacak diye

0|0
    0|0
    • Adam ben buyum diyo allahtan hayırlısı diye diye bu hale geldim. Para pul önemsemedim acıdm sevdiğim için hala da öyle ama baktım işin b.ku çıkıyo genç kızlgmı verdim dul kadın gibi evlencem sanki.

• oda senin kadınlık becerin olacak arkadaşım burdan ne desem boş

• Teşekkürler.

• Hayırlısı neyse o olsun diyorum. okudum yazdıklarını. unutma ki evlilikte sadece siz ikiniz değil ailelerde evleniyorlar. onları ve yaşayış biçimlerini es geçme sakın.

1|0
    0|0
    • Cook haklısın aklımda zaten o.

• Onun ve ailesinin gözünde sürekli ikinci planda kalacaksın...yanlış seçim yapmışın zamanında

1|0
    0|0
    • Çok yardımcı oldun ben bir intihar edim artık.

• Umarım birgün ben neyaptım demezsin

• Çok enkazdan sağ çıktım o yüzden güçlüyüm.

• okumadım özet geç cevaplıycam

0|0
    1|1
    • Nişanlım beni takmıyor ne yapabilirim kendi istediklerimi kabul ettirmek için özeti bu. Çok doluyumda pardon uzun yazdım biraz :)

• Kıyanamki

• onu bırak benimle evlen o zaman nedersen yapacağım

Kızlar Ne Diyor 3

• karı koca gibi yaşıyorsunuz ve mevlütlü düğün istiyor :S garipsiniz.

0|0
    1|0
    • En son onuda kabul etcem bende bu aşk varken... Napim istemediimi anlatıyorm anlamıyor.

• her seyi yavaş- yavaş ve habersiz yap sende onlar gibi mesela evdeki masayi onun haberi olmadigi muddetde degistir.

0|0
    0|0
  • al karşına açık açık konuş. evine mal almıyosun ben senin eşin olcam söylediklerimin düşündüklerimin bir önemi yoksa şu saatten sonra sana ona göre davrancam de.. ben senin aynanım sen ne yaparsan aynısını bende yaparım de.. 2 ay boyunca soğuk davran ipleri eline verme. sonunda mutsuz olursun

0|0
    0|0
    • Bebeğim konuşmak çözüm değil. Denedim. Ayrılıkda denedim yapamıyorum.

• :) inşallah yarar.. bol şans

• Teşekkürler...

Yükleniyor...