Kapat

Her gün antrenman yapmak doğru mu?

Vücüt geliştirme hevesim var. Her gün antrenman yapıyorum sizce nasıl bu programı nasıl yapmam lazım. Six pack , aldonist , kanatlar çok süper olmuş. Ama daha fazla büyütemiyorum. Sizce antrenmana kaç gün mola vermem lazım?

0|0
5|12

En İyi Kız Görüşü

• 2gunde bir yap hergun yaparsan vucudun dinlenmez stres fazla gelmis olur bu da kortizol salgilanmasina neden olur yag depolarsin

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Sen buradaki fitnessçı gençleri spordan anlıyor mu sanıyorsun? 99.9% özentilerden oluşan bir spor dalı (spor dalı bile değil aslında).

Neyse gelelim soruna. Kasların spor yaparken gelişmez. Dinlenirken gelişir. Yani sen önce o kasları yıpratırsın. Sonra o hücreler dinlenme zamanında kendilerini tamir ederler ama daha büyük ve daha güçlü hale gelirler. O yüzden dinlenmeyi beceremezsen asıl kısmı kaçırmış olursun.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 4

• Her gün yapmak doğru değildir kasların dinlemeye ihtiyacı vardır çok fazla üzerine gidersen kaslar atrofi olur arada dinlenme günlerin olmalı yani haftada 3-4 gün yeterlidir

0|0
    0|0
  • En az 1 gun ara ver. Profesyonel olunca araliksiz yapabilirsin.

0|0
    0|0
  • Bence ara verme

0|0
    0|0
  • Hayir dinlenmeli vucut arada

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Doğrudur.

0|0
    0|0
  • kardeş merhaba. haftada en fazla 4 gün idman yapmanı öneririm. kaslarını dinlendirmelisin yoksa verim alamazsın. aldığın protein miktarına dikkat et eğer limitlerine ulaştıysan supplementle bir tık daha ilerlersin o kadar. kolay gelsin

0|0
    0|0
  • Bence bir gün ara ver

0|0
    0|0
  • Ben hafta içi hergun yapıyorum hafta sonu yok ama 1 gün antreman 1 gün dinlenme yapabilirsin her kas grubunu haftada 1 kere çalıştır karın 2 olabilir

0|0
    0|0
  • Bende tek günler tekvando çift günler kick boks yapmak isterdim ama vücut bir gün dinlenmeliymiş yoksa sağlığa zararları olurmuş. Ben yinede doktoroda soracam. Gençlik spor bakanlığı ùcretsiz savunma kursları kaçırmak aptallık olur

0|0
    0|0
  • 1 gün yap 1 gün dinlen olmalı.

0|0
    0|0
  • Doğru değil hergün koş kardiyo yap 2 günde bir de ağırlığa gir

0|0
    0|0
  • Eğitime önem vermelisin aldonist değil adonis

0|0
    0|0
  • Her gun yapmanda sakinca yok

0|0
    0|0
  • Dinlenmen şart 1 gün birde antreman yaparken büyümek istiyorsan son seti ağır yap yardım al

0|0
    0|0
  • yanlış dostum gelişim için ara vermen lazım kasları yırtarsın yoksa

0|0
    0|0
Yükleniyor...