Filo kelimesi bir çocuğa nasıl açıklanır?

arkadaşlar acil yardım istiyorum. filo kelimesini biliyosunuzdur bilmeyenler için söyleyeyim savaş sırasında bütün uçak tank savaş arabası vs. bunların bütününe verilen isim. şimdi benim bu filo kelimesini yarın staj yaptığım yerde çocuklara açıklamam gerekiyor sizce nasıl kelimeler seçmeliyim de anlaşılır olsun hiçbir soru işaretine yer bırakmasın?

0|0
2|8

En İyi Kız Görüşü

• yaş grubun kaç?

1|0
    0|0
    • 5 yaş sen öğretmendin sanırım yardım et noğlur ? sıkıştım kaldım.

• bak yukarıdaki SiyahİnceÇorap ismindeki arkadaşın fikride çok güzel sende böyle bişey yapabilirsin hoşlarına gidebilir. buarada nekadar heyecanlanırsan okadar kötü yapma bunu sonuçta onlar senin öğreticiliğine sevgine muhtaç rahat ol akışına bırak zaten çocuklar çok güzel şekillendiriyor herşeyi :)

• çok teşekkür ederim hocam :)

Erkekler Ne Diyor 8

• Aynı amaç için bir araya gelen araçların tümünün adı filodur.

Tek tek kendi özellikleri ve isimleri vardır ancak hepsi birleştiğinde filoyu oluştururlar.

Şeklinde voltran misali ile.

E tabi yaldızlı ve yıldızlı bir anlamın ile.

O kadar incelemeyeceğim bu kafayla.

0|0
    0|0
  • grup de. 3 tane çikolatayı yan yana koy. bak çikolata filosu oldu de :D

0|0
    0|0
  • Oyunla ;) bir oyun düzenlemelisin ve çocuklar bu filoyu oluşturmalılar. Birisi uçak olur, birisi gemi. Bir senaryo yaratırsın ve drama tekniği ile çocuklara öğretirsin. Aslında çocuklar oyun oynadıklarını sanarlar ama o kelimeyi öğrenmişlerdir ve güven bana hiç unutmayacaklar.

0|0
    0|0
    • olabilir aslında teşekkür ederim :)

• Bütün dünya ( bizim gibi geri kalmış ülkeler hariç ) bu yöntemi kullanıyor. Hatta ülkemizde bile artık okul öncesi sınıflarında neredeyse sadece oyunla eğitim var. Bir çocuğa bunun haricinde bir şey öğretemezsin. Doğru öğretim metodlarını kullansaydık böyle geri kalır mıydık sence ;)

• askeri araçların çocuklarda şiddeti çağrıştıracağındanmı korkuyorsun söyle gitsin işte daha çok ilgi çekersin, sen nerde staj yapıyorsun görevin ne

0|0
    0|0
  • Onlara deki diyeli bir savaş çıktı ve siz savaş uçağı pilotusunuz ve 1. grupsunuz. Bu şekilde olunca size özel bir ad ekleniyor. Fİlo yani. Sizin adınız 1. filo oluyor. Anlamayan olursa tokatla :D

0|0
    0|0
    • :D :D yok artıkın

• Cevaplayan2 dakika önceBütün dünya ( bizim gibi geri kalmış ülkeler hariç ) bu yöntemi kullanıyor. Hatta ülkemizde bile artık okul öncesi sınıflarında neredeyse sadece oyunla eğitim var. Bir çocuğa bunun haricinde bir şey öğretemezsin. Doğru öğretim metodlarını kullansaydık böyle geri kalır mıydık sence ;)Şikayet Et

• Doğru diyorsun. Bizim eğitim sistemi ezbere dayalı bir sistem. Ve şöyle birşey var. Lisede öğrendiğin bilgiler orada kalıyor. Üniversitede veya hayatında bir işe yaramıyor. Kısaca öğrenciler çözüm bulmaktan çok formül ezberliyor bence...

• aynen bu şekilde söyle anlarlar zaten şimdiki çocuklar doğştan üniversite mezunu gibiler

0|0
    0|0
  • Ailesinden işe dalıp aileyi filoya bağlayabilirsin:D

0|0
    0|0
  • Fil'i işaret parmağı ile gösterip link Fil o diyeceksin.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• koy arabaları kamyonları bunların hepsi toplaşıp koklaşınca filo oluyor de:D

0|0
    0|0
Yükleniyor...