Renklerin insanların o anki ruh halini yaşam tarzını yansıttığını düşünüyor musunuz?

mesela belki yanlış bir düşüncedir ama

siyah giyenler devamlı = rockçıya da metalciya da isyankar

beyaz giyenler genelde =asil şıklığına önem veren(beyaz çorap hariç)

turuncu renk giyinenler =dikkat çekmeyi seven

kırmızı giyenler= tutkulu oluyor

genelde sizede öylemi geliyor düşünceleriniz fikirleriniz nedir?

örnekler varsa paylaşalım lütfen arkadaşlar

0|0
14|31

En İyi Erkek Görüşü

• canım peki sence ten rengi sevenler nasıl bir psikolojinin etkisindedir

mesela ben ten rengine hasta oluyorum

gerçi renginden çok direk kadın tenine falan daha çok hastaaa eaaa

neyssee

evet nedir nedir sence benim durumum

1|0
    0|0
    • ten rengi sevişgengiller familyasının rengi agu:D

• tamam canım şimdi anladım

:( off ya kusura bakma :( sana aynı şeyi bir kaç kez yazdırttım :( zahmete soktum :( çok üzüldüm şuan cidden ya :(

(iç ses- umarım suni bir üzüntü ortamı oluşturduğumu fark etmez. ne bileyim fark etmezse belki ayy agucuğum üzüldün mü sen . amanda aman gel bakim yanıma dur yanağından bir makas alayımda üzüntün geçsin falan der belki. ahhh ahhh umut fakirin ekmeği ne yaparsın )

• eheheheheeh deli çocuk:)):)

Erkekler Ne Diyor 30

• Benim tarzım, kışın mavi çizgili gömlek+kot, yazın mavi tişört+mavi bermuda+mavi spor ayakkabılarım...

Bir de swatch saatim var, o da mavi tabii ki... :)

ton olarak, bu ton. :)

link

1|0
    0|0
  • Mavi, yalnızlığı, üzüntüyü, depresyonu, bilgeliği, güveni ve sadakati,

Yeşil, yaşamı, gençliği, yenilenmeyi, ümitleri ve dinçliği,

Mor, asaleti,

Pembe, malumunuz romantizmi simgelermiş..muş..

2|0
    0|0
  • bi ara mühendis olmadan önce üçgen vücudum vardı o zaman ergenlikle de dar siyah şeyler giyerdim ki bunun rock veya metalle ilgisi yoktu sadece kendimi göstermek istiyordum. şimdi ise o eski halimden eser yok şimdi :) bu yüzden ne yakışıyorsa onu giyiyorum.

1|0
    0|0
    • yok zaten rock çıya da metalci konusunda yanılabılırım demıstım sorumdada ben öyle denk gelmişmdir genelde :) ne giysen yakışır sana herşey yakışır eehhe yarışma programı gibi oldu:)

• O zaman melodik bir şekilde söylüyorum; bugün ne giyseeem :)

• renklerin ruh halini yansıtıp yansıtmadığını bilemicem ama bn mesela beyaz yeşil veya açık mavi gördüğümde rahatladığımı hissediyorum. kışın pek sinirli olmadığımı biliyorum. ama sürekli siyah veya koyu renklerin olduğu ortamlardayken içimin daraldığını hissediyorum.

2|0
    0|0
  • Elbette yansıtır. Özellikle kadınlar. Kadınların saç rengi seçimlerinden, yaptıkları makyajdan bile önemli bilgiler çıkarılabilir. ;)

1|0
    0|0
  • bencedee öyleee mor giyinenler genelde asabi oluyo :) yeşil daha çok gençler pembe zaten kızların fovori rengi,sarı ilgi çekmek isteyenler için vazgeçilmez renk diye düşünüyorum :)

2|0
    0|0
  • renklerin çekiciliği genelde bence kadınlarda etkili oluyor erkekler için ise zaten çok değişik renklere gerek yok :)

1|0
    0|0
    • heyyooo +1 aldım :))

• ahahaha profil resmine şimdi baktım yani tıklayıp büyük olarak :)))) absinthe yazıyomuş zaten :))) :))) yeşil bir hatun görünce hemen aklım ona gitmişti şimdi bir bakıyım dedim :))) :))) yani ben resmini görmeden absinthe demiştim :)))) :))))

• Siyah renk karamsarlık, duygusallık

Sarı renk enerjik, dikkat çekici

Mavi renk huzur, dinlendirici

Kırmızı renk şiddet, öfke, kan veya iştah açıcı bir çağrışım da yapabilir kullanıma göre değişir.

Mor renk, bildiğim kadarıyla depresif bir renkti

Yeşil renk güven veren, rahatlatan, iç açar.

Beyaz renk temizlik, saflık, istikrar

Yanlış bilmiyorsam böyleydiler. Grafik okuduğum halde renklerin yaptığı çağrışımlar bu en azından bende. Bunları biliyorum yani. Dahası da var ama uzar konu.

1|0
    0|0
  • aynen öyle renkler insan psikolojisini etkiler. dünya mavidir o yüzden mavi huzur verir, gece siyahtır gizemli ve korkuyu asilliği çarıştırır, beyaz saftır temzdir süt beyazdır bulutlar beyazdır. kırmızı tehlikedir uyarıdır şehvettir dudak kırmızı, kan kırmızıdır

1|0
    0|0
  • Ben mesela gnelde bir şey giymemeyi tercih ediyorum çıplaklık en iyisidir. Bu yüzden benim ruh halimi henüz keşfedemediler... Bilinmeyen bir limandayım, rüzgar hep kuzeyden esiyor, bu sessiz küçük adada keşfedilmeyi bekliyorum.

Not : Benim ilham perimde yeşil arada gelir sevişiriz.

1|0
    0|0
    • eheh haluinasyon görüyosundur belki ankabal :D o içki halusinasyon gördürür :D

• Biz ''kulağını kesene kadar absinthe'' olayındayız. Tiner bizi bozar. :)

• Bende tiner kullan-mıyorum ve kulaklarımla bir sorunum yok ( :

• Yeni açık beyaz desene desene deseneee

Siyaaaaahhh

Beyaaaaazz

Şampiyon

Beşiktaş:/

1|0
    0|1
  • aynen öyle insanın sevdiği renk yansıtır ruh halini.ama renklerin anlamını da bilmek lazım sonra insanın o renkte ne gördüğü de önemli..siyah mesela karamsarlık mı,ciddiyet mi,asalet mi

bu, insanın o renkte ne gördüğüyle ilgili...mor mesela asalet gösterir bu da,sultanların kaftanları falan mordur

ama şehveti de çağrıştırır.gibi...

1|0
    0|0
  • Siyah asaletin rengidir bence, siyah giyinmeyi çok severim ama metal müzik dinlemem rock pek sevmem aksine oturaklıyım

1|0
    0|1
  • ya ben o kadar çok düşünmüyorum insanları anlamak için yormuyorum kendimi...ne giyerse giysin

1|0
    0|0
  • Mavi erkeği , pembe kızı temsil ediyo bu sitede :) YELLOW-RED <3

2|1
    0|1
  • renklerin

çekiciliği genelde bence kadınlarda etkili oluyor

1|0
    0|0
  • renkler ınsana bazı şeyler katar birazdaha enerjı vere bılır bırazdaha farklı gostere bılır ama sıyah gıyındı dıye rakçı, kırmızı gıyındı dıye okadar faklı bırı olmaz, ınsanın üzerindeki elbıse değişsede içindeki ruh ve beden aynıdür çünkü.

1|0
    0|0
  • Mantıklı ama Ben beyazı yakıştığını düşündüğüm için giyerim siyahı yakıştırır giyerim ama siyah giyme nedenim daha asil cool durmak için olabilir şuan üzerim deki tişort lacivert beğenerek aldım bunun için birşey düşünemedim kalıbı güzeldi

1|0
    0|0
  • Bence saçmalık renklere göre giyinmek. Ben mavi ve lacivert rengi seviyorum genellikle o reskte giysiler giyiyorum. Bu arada beyaz çorap giymek bir yaşam tarzıdır :D Öyle herkez giyemez :D

1|0
    0|1
  • bence alakasız

1|0
    0|0
  • Ben mesela mavi yesil ve beyaz giyinirim.

1|0
    0|0
  • isveçli bilim adamlarının araştırmalarına göre öyleymiş !

1|1
    0|0
  • aynen bencede öyle siyah giymeyi seviyorum ve isyankarım :)

1|0
    0|0
  • bilmem öylemiymiş :D

1|0
    0|0
  • mavi

gri

beyaz renkler bunlar

ne anlama geldiğini bilmiyorum:)

1|0
    0|0
  • Genelde beyaz giyerim

1|0
    0|0
  • Düşünüyorum, Sen?

1|0
    0|0
  • düşünüyorum mavi ve beyazdı benim renklerim son 3 seneye kadar şimdi siyah en sevdiğim renk

1|0
    0|0
  • Bilmiyorum ben beyaz severim genelde beyaz giyerim çorap değil !

1|0
    0|0
  • siyah giyerim ama kimse bana sen rakçısın diyemez değilim:))))

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Al canim link

1|1
    0|0
    • canım benim süpersin teşekkürler +1 herzamanki gibi :))

• Albam nası bır sohbet olmuş :)) Burda almış başını gıtmış yazılar :D

• ooooooooo

kanka biraz daha karıştırırsanız

yan komşu çıkacaksınz:):):)

• oladabilir de ben genelde koyu renkler tercih ederim o da saç rengimi ortaya çıkarsın diye

1|0
    0|0
  • ruh hali rengleri farklı algılatıyor insana?

İsyankar duygulara girence koyu renkler giymeyi istiyorsun,

cinsel dürtülerin arttığında ; kırmızı çekici geliyor

Neşeli olduğunda yeşil, sarı, pembe

bu alt benliğimizde olduğu için , karşı tarafın renginden de ruh halini tanıyorsun.

NOT: [ beyaz giyenler genelde =asil şıklığına önem veren(beyaz çorap hariç)] BU RUH HALİ DEĞİL :)

1|1
    0|0
  • eskiden lisedeyken bir dönem hep siyah giyerdim her şeyim siyahtı baştan aşağı

sonra zamanla daha renkli şeyler giymeye başladım

şimdi siyah giymeyi yine severim ama o zamana göre daha renkli giyiniyorum (kırmızı hariç en nefret ettiğim renk kırmızıdır :/ )

1|0
    0|0
  • Evet, bunun psikolojide yeri var, doğru bir soru.

1|1
    0|0
  • Ben pudra rengi, mavinin her tonu özellikle kobalt mavi, krem rengi giymeyi seviyorum acaba bunlar ne? :)

1|0
    0|0
  • Renklerin insanlar üzerinde psikolojik etkileri zaten kanıtlanmış, bilimsel birşey: link

mesela köprü demirlerini genelde maviye boyarlar, intahar eğilimini azaltması için.

fast food rest.'larında kırmızı kullanırlar, iştah açar ve en kısa sürede o mekanı terk etme isteği uyandırır, iç daraltır bir süre sonra, oradan bir an önce yemeği yiyip kalkmalısındır ki yenisi otursun.

gibi.

0|0
    0|0
  • sonuna kadar katılıyorum..renklerin çok büyük etkisi var insan üstünde ama bu olayı büyü veya sihir olarak algıyanlar var.

1|0
    0|0
  • tutkulu bir metalci miyim o zaman ben:( kırmızı giyenlerin kendini seven insanlar olduğunu düşünmüşümdür hep.siyahta asil bir renktir bence ve güzel kamufle eder:) Kırmızı ve siyah vazgeçilmez renklerim.

1|0
    0|0
  • Normalde dikkat çeken biriyim o yüzden kırmızı giysim yok denecek kadar azdır. Onun dışında evet yansıtıyo bence . Mutlu olduğum bir gün mavi sarı pembe turuncu hüzünlüysem yeşil siyah renkleri tercihederim .

1|0
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • Beyaz, mavi, siyah, kırmızı çok giyerim. Bilmiyorum anlamlarını :)

1|0
    0|0
  • sarı?

1|0
    0|0
  • ne renk bulursam giyerim. ayırt etmem küserler

1|0
    0|0
Yükleniyor...