Fıtness dan anlayan arkadaşlar detayı okurmusunuz yardımınıza ihtiyacım var?

öncelıkle herkese selam, daha öncesınde 4-5 yıllık bir dövüş sporu yaptım, 1yıl kadar ara verdım, sımdı ise bır haftadır fıtness a basladım. gittiğim salonda sövüş sporundan olan bir arkadaşım var. orada o spora ait dersler verıyor, onun dısındada fıtness yapıyor düzgün bir vucudu var. banada yardımcı oluyor arada. genelde göğüs sırt kol tarzı şeyler calısıyoruz. hiç karın çalışmadım gittiğim 1 haftalık süreçte. neden karın çalısmıyoruz dediğimde de salondakı aletlerın birçogu zaten kol ve gögüsleri çalıştırırken karnınıda ister istemez çalıştırıyo bu yuzden gerek yok dedi. göğüsler çıktıkca karnın iyice düzleşir baklavalar cıkar dedi. bendede biraz göbek var. yanı napmam lazım arkadaşlar arkadasım bu konuda haklımı? karın calısmasam baklava cıkarmı? vede göbeğim de var biraz.. ne diyosunuz bu duruma?

Güncellemeler:
arkadaşlar hiçmi bilen yok ya bir yardımcı olun

0|0
1|6

En İyi Kız Görüşü

• Evet göğüs çalış

0|0
    0|0
    • karın calısmana gerek yok dıyosun?

• Evet o eriyor zaten

En İyi Erkek Görüşü

• Zaman buldukça fitness yapan birisiyim. Edindiğim bilgiler doğrultusunda şunları söyleyebilirim. Öncelikle arkadaşına katılmadığımı belirteyim. Çünkü fitneste tüm kas gruplarını dengeli ve düzenli çalıştırmak şarttır. Aksi durumda kötü duran bir fiziğe sahip olursun. Bel ve karın çalışılmalıdır. Aynı şekilde bacak çalışmak da çok önemlidir. Çünkü bunlar büyük kas gruplarıdır. Bu kas gruplarını çalıştıkça metabolizma hızlanır, dolayısıyla daha fazla testosteron vebenzeri hormanlar salgılanır. Bu da kas kitlesinin artması demektir. Fazla uzattım. Tüm kas gruplarına düzenli ve dengeli çalış, göğüs ve kollara çok çalışıp diğerlerini ihmal etmek yanlıştır.

0|0
    0|0
    • anladım hocam eyvallah saolun sorum olursa yazarım tekrardan.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 5

• dostum bende kick boks yaptım eskiden bırakınca göbek oldu göbeği eritmek için salona ilk girdiğinde en az 10 dakika koş zaten mide için bir makine yok ki manuel çalışacaksın yani mekik çekecen bide bir kaç hareket var onları yapacan istersen Lazar Angelov'un youtubede mide kası antremanı var izle onu onun gibi yap

0|0
    0|0
    • kardesım bende muaythaı yaptım, göbek azda olsa var. evet koşu yapıcam bundan sonra koşu ve ısınmak önemli. ama ögrenmek istediğim o dediği dogrumu arkadasın yanı göğüs felan calısırken kasılıyomu harbıden karın düzleşiyomu.. dediğin gibi salonda karın calısacak alet de yok yerde yok.. bakarm kardeşim hatta ımkanın varsa atarmısın videoyu

• eyv kardeşim izliyorum :)

• aslında bır bakıma haklı cunku yaptıgın her harekette , karın kaslarınıda pasıf olarak calıstırıyorsun , ama sana tavsıyem bu konuda takıntılıysan , hafta ıkı defa antremandan sonra 10 15 dakıka mekık varyasyonlarını calıs derım. youtubeta bır cok karın antremanı bulabılırsın . ayrıca bıldıgını umuyorum ama yınede hatırlatmak ıstıyorm. fıtness yapıyorsan en onemlı sey dogru beslenmedır , beslenmeye daha cok yogunlas derım kesınlıkle

0|0
    0|0
  • arkadaşının bir cacık bildiği yok oturup karın da çalışacaksın

0|0
    0|0
    • ya salonda karın calıscak alet de yokkı adam gibi napmam lazım

• Alakası yok mekik çek devamlı alt üst karın kaslarını çalıştırmalısın

0|0
    0|0
    • baska yapaak hareket yok zaten

• Fitnessten anlarım ama profesyonel değil

0|0
    0|0
    • olsuyn hocam yinede fikrini öğrenmek isterim. sen karın çalısıyomusun spor salonunda yoksa sadece göğüs kol sırt omuz felan calısıp brakıyormusun arkadaşımın dediğine göre bunları calısırken zaten karın kaslarımız kasılıyo ve gelsıyo sen ne dıyosun?

• Hayır, karın kasınıda çalışmak gerek.
      Hemde baklava ve adonis istiyorsan diğelerinden daha çok çalıştırman lazım

• az bişeyde göbek var hem napmam lazım ya

Yükleniyor...