Offside sizce de gereksiz bir kural değil mi ?

Senelerdir bize anlatmaya çalıştığınız şu offside'ın ne olduğunu öğrendim.Bu kural bana çok saçma geldi.Rakip takımın defansı salaksa bu adamın suçu ne yani onlardan ileride bekleyip gol atmak bence gayet akıllıca bir taktik.Sizce offside gereksiz bir kural mı yoksa konulmasının bir amacı var mı?

0|0
8|16

En İyi Erkek Görüşü

• Mahalle maçlarında ofsayt yoktu

15-20 gol atardık :))

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• mahalle maçlarında, halı saha maçlarında ofsayt yoktur zaten. profesyonellerde öyle uygun görmüşler demekki. biz mahallede maç yaparken hiç eksikliğini hissetmedik ofsaytın. demek olmasa da olurmuş :)) aslında çok daha gollü geçer maçlar yani 10 da devre 20 de biter falan gibi oynanabilir hatta. 90 dakikayla sıırlanmak zorunda da değil :)

1|0
    0|0
  • karsı takımın defansının salaklıgı degildir o golü atacak olan adamın zamanlaması ve zekasıdır

1|1
    0|0
  • Ofsayt olmazsa olmaz neden defans oyuncusu ileri çıkmayacak karşı defans oyuncusuda çıkmayacak orta alan bomboş olurdu olmazdı yani pek gol olacagını da düşünmüyorum bu yüzden... Böyle daha iyi çünkü defans oyuncusu bile ileri çıkıp gol arayabiliyor...

0|0
    0|0
    • Defans oyuncusu ileri çıkıyor da ne oluyor offside'a düşüyor, yine gol olmuyor :)

• Peki teşekkürler açıkladığın için.

• Offside olmasaydı sabri reyiz gol kralı olurdu:)

İşin şakası bir yana olmasaydı pek zevki çıkmazdı futbolun.

1|0
    0|0
  • Ofsayt olmazsa olmaz neden defans oyuncusu ileri çıkmayacak karşı defans oyuncusuda çıkmayacak orta alan bomboş olurdu olmazdı yani pek gol olacagını da düşünmüyorum bu yüzden... Böyle daha iyi çünkü defans oyuncusu bile ileri çıkıp gol arayabiliyor...

0|0
    0|0
  • İşte bu yüzden daha yeni anladın :DD ofsayt furbolun olmaz sa olmazıdır :DD

0|0
    0|0
    • Nedenini de yazarsan memnun olurum ^.^

• Peki anladım.Teşekkür ederim beni bu konuda bilgilendirdiğin için ^.^

• bildiğimiz kadarıyla :D

• Offside kuralı uygulandığı sürece futbolda hiçbir zaman sürpriz sonuçlar göremeyeceğiz. Her zaman güçlü olan takım kazanacak. Offside kuralı olmasaydı ve barcelona şu andaki futbolunu oynama konusunda ısrar etseydi her maç en az 8-9 gol yerdi! ve en önemlisi 3 messi ve 2 ronaldoyu toplasan 1 Usain Bold etmezdi!

0|0
    0|0
    • Ben de bu şekilde düşündüğüm için bu soruyu sormuştum.Ama çoğu insan sürpriz sonuçlar yerine 2-3 golle biten 90 dakikanın en az 50-60 dakikasının boş boş pas vererek geçmesinden ayda yılda bir atak olmasından onun da offside olarak değerlendirilmesinden memnun sanırım.

• İşte ABD' de bu yüzden futbol sevilmiyor! Aslında saçma bir kural değil ama bence hakemlerin insiyatifine bırakmak lazım. Çünkü offside mevcut kurala göre işlendiği zaman da futbol keyif vermiyor. Bu seferde offside taktiği ortaya çıkıyor. Hakemlerin insiyatifinde olmalı, bariz avataj kesilmeli ama yok çizgiydi incikti boncuktu gibi şeylerden de atak kesilmemeli!

• Herkes ofsaytın gol sayısını azaltığını söylüyor.

Ama ofsayt gol sayısı artsın diye konulmuş bir kuraldır.

0|0
    0|0
    • Rica ediyorum bu şekilde cevaplar vermeyin.Verdiğiniz cevabı birde açıklarsanız çok daha iyi olur.

• Akıl var mantık var ya..

Takımlar tüm oyuncularla çakılı defans yapacaklar ve ileriye uzun toplar atarak gol arayacaklardı.

Ofsayt hücum futbolunun temelidir.

Ofsayt olmazsa hiç bir takım hücuma rahat çıkamaz savunmalar ileride kurulamaz..

Futbolun en temel, en önemli, en kritik kuralıdır..

Ofsayt olmazsa futbol olmaz , zevk olmaz.

• kuralı ögrenmişsin ama yazılışını degil

0|0
    0|0
  • gereksiz değil ofsayt. gereksiz olsaydı o zaman bir heyecanı kalmazdı futbolun. forvetteki adam kendini unuttururdu ve böylece en ufak bir pasda kaleci ile karşı karşıya kalırdı bu da heyecana , o rekabeti azaltırdı şeker

0|0
    0|0
    • Ama bu tek bir takım için geçerli olmaz ki 2 takımda bunu uygulayabilir böylelikle daha fazla gol olurdu.Asıl rekabet o zaman olurdu bence.Bu ne böyle 1 buçuk saatte 4-5 gol oluyor en fazla.

• o zaman bir anlamı olmaz ki bir maçta 10 tane gol olsa basit olur bir heyecanı kalmaz.

• asıl offsidenin olmaması gereksiz olurdu .

0|0
    0|0
  • Hahahahaha. Sabah sabah güldürdün beni vallaha. Biraz düsün bence.

0|0
    0|0
    • Bunu yazıp beni alay konusu yerine getirmek yerine fikrini açıklayıp beni de bilgilendirmeyi neden denemiyorsun ?

• Ya bence soruyu öylesine sordum ve ciddi deyilsin. Sadece soru olsun diye birseler yazdin. Oyüzden cevaplamiyacam.

• bazen gerekli oluyor bazen olmuyor ama olması iyi ya..

0|0
    0|0
  • maçın bütünlüğüne aykırı bişi o pozisyon

yani bence gayet adil bir kural

bu kural olmasa idi o zaman ne olurdu şöyle bir düşünelim

devamlı olarak ceza sahasında bir eleman dururdu

hiç bir topa koşma devamlı surette kalecinin yakınında ceza sahası içinde bekle top gelirse çak

0|0
    0|0
  • Ofsayt olmasaydi futbol maclari da basketbol gibi skorlarla biterdi. Ayrica saha cok buyuk oldugu icin haksiz ustunluk saglanirdi.

0|0
    0|0
    • Basketboldaki skor sistemini seviyorum ben.Gerçekten heyecan yaratıyor.Son dakika da atılan basketlerle bir anda üstünlük sağlamak falan.Bence futbolda olması gerekenden çok daha az gol oluyor.

• Ben de basketbolu daha cok seviyorum da, futbolda ofsayt olmazsa 11v11 yetersiz kalir. Ayrica oyuncu kondsyonlari zayif olur. Bu halde bile 90 dakika durmadan kosuyor adamlar. Diger turlu dayanamazlar. Cunku dinlenme (kenara oturma) sanslari yok malum 3 degisikli hakki...

Sahalar kucultulur ya da oyuncu sayisi arttirilirsa olabilir ama bu saatten sonra cok zor.

Ofsayt mantigini anladin ama degil mi? Rakibin arkasina sarkip kolayca gol atilmasin diye konmus bi' kural.

• Birşeyi tam anlamadan onun hakkında fikir sahibi olmam zaten.Offside değiştirilsin demiyorum ama başta hiç konulmasaydı zaten oyun ona göre şekillenirdi.Oyun süresi kısaltılırdı vs..

Kızlar Ne Diyor 8

• bencede gerekli

ama kıl kadar mesafede gol iptal etmek, kavga çıkarmak, günlerce tv de metrelerle, ağır çekim ileri geri :D:D komik ve gereksiz...

ver abi gölü! yarım ayak kadarının hesabını yapma

1|0
    0|0
  • Ofside olmasaydı orta saha oyuncu olmazdı deyim ben sen anla .d

0|0
    0|0
  • offside hiç olmamış hakketen. zaten 22 adam bir top peşinde. baştan saçmalışmlar.

ha bir de haxball şahane<3

0|0
    0|0
    • Tabi canım 22 adamın 1 topun peşinde koşması saçma :)) voleybol ve basketbol gibi 10 ar topla oynanması gerekiyordu değil mi?

• Ofsayt şart canımm.. Olmasaydı gol atmak çok daha kolay olurdu ve futbol zevksizleşirdi.. :)

0|0
    0|0
    • Bence böyleyken daha sıkıcı.90 dakika boyunca salak salak 1 tane gol olsun diye bekliyorsun.Gol atmak kolay olmazdı bence.Defansı ve kalecisi iyi olan takım avantajlı olurdu sadece.

• Avantaj konusu hala öyle canımm.. Ama gerçekten ofsayt şart 90 dk 1 gol olsun die beklemek kesinlikle sıkıcı değill..

• Offside olmazsa heyecan ve ibinelik kalmaz maçta.

0|0
    0|0
  • olsun olsun iyi

1|0
    0|0
  • çok haklısın

1|0
    0|0
  • senelerdir ne olduğunu yeni anladıysan hiç girme bu işe gerekliliğini hiç anlamazsın:)

0|0
    0|0
    • Birşeyi ne zaman değil ne kadar anladığın önemli.Yeterince anladığımı düşündüğüm için böyle bir soru sordum.Hakkında bilgim olmadığı konuda fikir sahibi olmam zaten.

• yeterince anladıysan niye gerekli olduğunu anlaman lazım.

• Yeterince anladım.Daha fazlasını öğrenmek için de bu soruyu sordum.Eğer açıklayıcı bir cevap vermeyeceksen bence bu kadar konuştuğun yeter.

Yükleniyor...