Aslında kendi sorularınızın cevabı olduğunuzun farkında mısınız?

.soru biraz derin,ama farketmez saçmalayıp sövecek arkadaşlar da gelebilir..

kendi hayatımdan bizzat tecrübe ettim,ve aslında NEDEN dediğim herşeyin cevabını,geçmiş dönemlerde göremediğim şeylerde saklı olduğunu anladım.güçlü olduğum dönemlerde es geçtiğim, umursamadığım şeyler,zamanı gelince karşıma çıkıp hesap sormuş aslında..

Saçma gelebilir,ama hayatın gerçekten de bir KELEBEK ETKİSİ olduğunun farkındamısınız?Bir anda umursamadan yaptığınız bir şey,bir söz davranış,bi süre sonra karşzınıda çıkıyor ve siz NEDEN diye soruyorsunuz..

Güncellemeler:
.soruda genel olarak kastemek istediğim, biraz özeleştiri,insanın kendine ve topluma karşı olan sorumluğu,ve kendi faaliyetleri ve düşünceleri ile, toplumda sebep oldupu olumsuzluklar,ve sonucunda da bir şekilde kader eliyle bu hareketin karşılığını kendi hayatında görmesi şeklinde idi.

cevaplar için teşekkür ederim..

0|0
5|5

En İyi Kız Görüşü

• Kendime çok kızıyorum ben bu konuda dilimin kemiği yok bazen yaptığım hataların telafisi çok zor oluyor..Kendi kendime kelebek etkisi yaratıyorumm.Birde ne zaman büyük konuşsam başıma gelir..Yaopmıcam etmicem dersem yaparım nasıl bir mekanizmayım çözemedim anneme sordum kullanma kılavuzumda yokmuş durum vahim yani..Bir kelebekten ziyade arı gibiymişim hem çok tatlı bal gibiymişim hem de canım acıyıp,sinirlenince ölsem dahi iğnemi batırırmışım.Öyleymişim ben değil çevremdekiler diyor..

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Kesinlikle katılıyorum.Ben buna biraz daha şöyle görüyorum.Neden bunlar benim başıma geliyor ya da neden istediklerim olmuyor sorusunun cevaplarını yıllar sonra anlıyorum ve hayırlı olanın gerçekten o olduğunu anlıyorum.O zaman inancım daha da artıyor.Bu biraz özgür iradeyi ve isteme gücünü sınırlıyor gibi görünse de aslında öyle olmuyor.Sonunda daha mutlu olduğumun farkına varıyorum.İyi ki ile başlayan cümleler artıyor hayatımda.Valla senin demek istediğinden farklı bir şeyden bahsettiysem affet ama duanın ve Allahın takdirine bırakmanın gücünden bahsetmek istedim sadece.Bi de sen bence ismini özelden önerebileceğim filmi izleme olgunluğuna erişmişsin:)

0|2
    0|0
  • eskilerin bir sözü vardır ya büyük lokma ye büyük laf etme diye..heralde bu yuzden söylemişler.. farkında olmadanya da onemsemeden kullandıgımız kelimeyi bir gun yaşayabiliriz..

0|2
    0|0
  • davranışların sudaki halkalar gibi birbirini etkilediğini düşünüyorum.onun davranışı senin halkanı senin davranışın onun halkasını ama eninde sonunda aynı suyu kıpraştırıyoruz:)

0|1
    0|0
  • Bu yüzden attigim her adimi iyice hesaplayarak yasiyorum.

0|1
    0|0
    • evet,kesinlikle. bir yerde attığın çelme çıkıyo çünkü karşına.. ben attıklarımı yiyorum bu aralar..

• Etme bulma dünyasi =)

• benimle ilgilitemel sorun şu,benimle ilgili, herşeyi y abartıp sundular,fazla bir beğeni ve hayranlık gösterdiler, ya da tam tersine dibe soktular. olmam gereken yerde göremediler yani bir türlü...sağlık olsun..

Erkekler Ne Diyor 5

• Neden sorusunun cevabını da biliyoruz.Niyeyse tam o anı yaşadığımız anda nedenini de hatırlıyoruz.öncesinde aklımıza bile gelmiyor.Büyük konuşuyoruz,küçümsüyoruz,çok fazla güveniyoruz kendimize ego tavan sonra da birşey gelip yalattırıyor tükürüğü.Ekip biçme misali.

Olgunlaştıkça bu durumlar azalıyor kimse doğuştan aristo değil nasılsa.

0|1
    0|0
  • Sorunu algılayabiliyorsan, çözüm de vardır. Bir şey bizim için sorun oluyorsa, çözümü de içimizdedir. Bu genelde böyle.

0|1
    0|0
  • evet katılıyorum söylediklerine

0|1
    0|0
  • Her sorunun cevabıda çözümüde KEN-Dİ-NİZ-Sİ-NİZ...

0|1
    0|0
  • geleceğin de getirdiği nedenler sorular vardır.geleceğin getireceği soruları cevaplamak daha zor

bazen mümkün değil.gelecek ancak geçmiş olunca yani yaşanınca farkına varıyoruz bazı şeylerin.umursamadıklarımız dışında..

0|1
    0|0
Yükleniyor...