Çıkma teklifinin modası gerçekten geçti mi?

Şu çıkma teklifi olayına karşıyım diyenler almış başını gitmiş. O kadarki kendileri de en az çıkma teklifi kadar klasikleşmişler. Nerden baksan "abi artık liseliler bile çıkma teklif etmiyor" diyor biri, öbürü "abi yok ya başka birşekilde başlarsınız ilişkiye teklifle olmaz" diyor. Nasıl? Desen bir cevap yok. Ben çok geri mi kalmışım bilmiyorum ama şansın yağver gittiği durumlar dışında çoğu ilişkiye taraflardan birinin duygularını açıkça belirtmesiyle başlayacağını düşünüyorum. Türk insanı kadını erkeğiyle net olmayı seviyor.

Zaten mesela bu siteye bakıyorum tüm yalnız kızlar birinden hoşlanıyor ve çocuktan bekledikleri tek şey gelip konuşması. Bu bile bence çıkma teklifinin modasının geçmediğini gösteriyor. Doğru an doğru bakış doğru insan, doğru yer bir araya gelecekte ilişki başlıcak. Bence bu beklentiyle kimbilir kaç güzel aşk heba olmuş, kaç doğru kişi yalnış kişiye kaçmıştır. Eğer iki gönül birse işi bu kadar şansa burakmamak lazım. Yalnış mı düşünüyorum?

0|0
6|3

En İyi Kız Görüşü

• ayrıntı uzun geldı pek takılmadım okumak ıcın.. ama modası gectı dıyen cok ben acıkcası ısterım teklıf yani yok öyle direk sahiplenmek. :) ama en güzel çıkma teklifide sahiplendikten sonra oluyomuş " benimsin. sıkıntı mı? " sorusundan sonra anladım :D:D

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Çıkma teklifi ne ya? Onlar o lafın ezikliğini göstermek istemişler.Çocuksuluğunu belirtmek.Herkes bir şekilde karşı tarafa isteğini,ilişkiyi başlatmak için bir şekilde bildirir ve bunun genel adı çıkma teklifi olagelmiştir.Kulaağa artık hoş gelmemeye başlasa da taraflardan biri mutlaka adımı atınca,bu teklife giriyor kanımca.

0|1
    0|0
    • Evet o yzuden gunumuzde acilmak kullaniliyor aslinda. "gecen gun bizim kiza sonunda acildim." demek "abi kiza cikma teklif ettim sonunda" demekten iyidir ki yine de cikma teklifi cikma teklifidir :) modasi oldugu gibi henuz devam ediyor aslinda

• Sende bana taktı ha :(

• Aynen öyle soran:)

• Çıkma teklifinin hiçbir zaman modası geçmez.Hatta modası geçmeyecek tek şeydir, zannımca.

Yani direk olmasa dahi bir şekilde insanlar duygularını ve isteklerini karşıdaki kışiye yansıtıyorlar. Gerisi karşıdakinin reaksiyonuna kalmış...

0|0
    0|0
    • Evet iste, yazi yeterince uzun oldugu icin ekleyemedim. Bence de teklifin modasi gecmez. Yani 80lerde komsunun dikkat cekmeyecek kucuk ogluyla mesaj kagidi gonderilirken simdi youtube ta ozel bir video ile edilmesi gibi (ornege takilmayin uydurdum simdi, yotube uzerinden teklif etmeyin basiniz agrabilir :)) sadece sekli degisir demek istiyorum ben de

• En azından niyetini belli etmeli. Ben seninle evlenmek istiyorum desin. Ben kalbindeki tek erkek olmak istiyorum desin. Gözlerine benden başkasının bakmasını istemiyorum desin. vs. Arkadaşın dediği gibi "Benimsin.Sıkıntı mı?" lafına bile razıyım. Şu yaşıma kadar teklif almadım çiçek almadım. Bana da yazık :D

0|0
    0|0
    • Ben seninle evlenmek isteyebilirim desem (en azindan ihtimal sifir degil) :) saka bir yana nerde yasiyon cok kucuk bir yerde misin. Nasil bir sosyal hayatin var? Bunlari azcik degistirirsen teklifler yagar merak etme sen :) yok ole birsey erkekler hala saganak seklinde teklif etmekte kacirma derim.

• Sevgilim oldu da teklif etmeden oldu. :D Baya büyük bir şehirdeyim sosyal hayatım da normal :D Çiçek al dememe rağmen almadılar bir de. Şikayet ediyorum burdan :p

• hıc hoş degıl bıkere kız severse zaten sevgılı olursunuz cıkma teklıfı asık olamaz kı..

0|0
    0|0
    • bence haksızsın tekliften teklife fark eder :)

• Sen farkli olabilirsin ama turk kizi bence dunyadaki en nazli kiz turu. Bu cins duygular net olmadan ya da net ifade edilmeden baslamiyor. Hatt bunun bir nebze daha uyuzu var ki o duygular net oluncada bu sefer bundan dolayi daha beter naz yapiyor (senin bu grupta oldugun kanisina kapildim) hal boyle olunca erkek adamin zamani degerlidir sabredemeyip soyluyor ne yapsin cocuk? Bu arada bende ayse benimle cikar misin turu bir tekliften bahsetmiyorum. Ozel, net ve guzel ifade edilen bir teklif gibi

• ewt geçti...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• En son 10 yıl önce birine ''benimle çıkar mısın'' demiştim. Elbette modası tarih oldu.

0|0
    0|0
    • Ben zaten bundan bahsetmedim. Yazida benimle bir kahve icer misin tarzi seyleride ben buna dahil ettim. Ee artik bunuda yapmicaksak nasil cikcaz olm biz, olmoz diyonuz akil vermiyonuz :) ama zaten ayse benimle cikar misin tarzi birseyi de bugun kimse kabul etmez heralde buna verilecek en iyi cevap catiya kadar gelyim sonra sen kendini at ordan demek lazim hatta :)

• Birader, tanımıyorsan gider merhaba tanışabilir miyiz tarzında bir şey dersin. Hani önce bir tanış da sonra uygun biçimde hoşlandığını hareket, bakış ve sözle ifade edersin. Hoş zaten karşındaki anlar kızların radarları sağlamdır. Tanışma evresinde daha arıza çıkarmıyorsa tamamdır zaten. Çünkü tanışma başlangıcında niyetini anlamasa bile tanışma evresinde bal gibi anlayacak.Sorun da çıkarmıyorsa anlamış olur daha rahat hareket edersin. Ya da en başından rahat olursun. Tercih senin.

• nostalji denen bişey var 50 sene sonra gene gündeme oturur o

0|0
    0|0
  • Evet biz artık çıkmıyoruz iniyoruz

moda geçti şimdi inme vakti hep birlikte

0|0
    0|0
Yükleniyor...