Kapat

"Yeni bir ateş söndürür başkasının yaktığını, yeni bir acıyla hafifler eski bir ağrı." Sizce de böyle midir?

"Yeni bir ateş söndürür başkasının yaktığını, yeni bir acıyla hafifler eski bir ağrı."

Adam yüzyıllar önce çözmüş olayı bence. Sizce de böyle midir?

Orijinali:

"You can put out one fire by starting another. A new pain will make the one you already have seem less."

P.S. : Sorunun yaşadığım birşeyle alakası yok, az önce bir kitap okuyordum, orada geçiyor, sorasım geldi. Aslında çok bilindik, hepimizin bildiği bir eserden yapılmış bir alıntı bu ama epey olmuş unutmuşuz. Boşuna dememişler bir insan bir kitabı üç defa okumalı, gençliğinde, orta yaşlarında ve yaşlılığında diye...

Son olarak şunu eklemek isterim adamın imzası haybeden dünyadaki en pahalı imza* değil yani :)

link

*Öyle olduğu tahmin ediliyormuş.

0|0
13|2

En İyi Kız Görüşü

• Yeni bir ateş söndürmez daha da büyütür yangını.Acılar daha da artar.Bir değil iki acı hissedersin artık,hastalığın bir sonraki evresi karşılar seni ve bir bakmışsın seni anlattığını sandığın şiirler yazılar anlamsız yazılara dönüşmüş...

Her aşk bir delik açar insanın kalbinde ve çekip gittiğinde o boşluğu bir başkası dolduramaz çünkü o yeni bir delik açmakla meşguldür.

Aşk sanılanın aksine yapıcı değil,yıkıcıdır...

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 12

• Yeni bir ateş değil de daha büyük bir ateş söndürür evet..çektiğin daha büyük acı ötekini unutturur :)

0|1
    0|0
  • bence acıya alışınca insan yenisi geldiğinde daha dayanıklı oluyor oo çektim ben bu acıyı daha önce diyip geçebildiğini biliyorsun söndürmüyor aslında sadece bir önceki geçmişse bu da geçecek demek ki diyip rahatlıyorsun sana imzamı atmak isterdim öyle ezik öyle dramatik ki :)

1|1
    0|0
    • güzel açıklamışsın dingilt. boşuna dingilterekraliçesi dememişler sana :D

• söndürmez sadece eski ateş kıvılcımdır yenisi ihtişamıyla onu kapatır kırk mum vardır hepsi söner ama biri kalır işte o hatıralardır

0|1
    0|0
    • mumlu kısmı hiç duymamıştım genuine made ürünüyse gerçekten tebrikler made :)

• evet öyledir...mesela ben tarantula korkumu Halka ve Garez filmlerindeki kızla yenmiştim...ve artık banyoya kaplumbağa hızıyla girip çita hızıyla çıkmamın sebebi Samara olmuştu...

0|1
    0|0
  • Hayır bence oyle olmuyor yeni bir ateş söndürmüyor bende ve yeni acılara hafifletmiyor eski acıları .

Daha cok harcanıyor ateş ve daha cok acıyor ..

0|1
    0|0
  • hani derler ya allah bu acıyı unutduracak başka acı vermesin

1|1
    0|0
  • daha fazla canımın yanabiliceğinden şüpheliyim bu acıyı hafifleticek bir acı yok bence dünyada

0|1
    0|0
  • kesinlikle katiliyorum fakat o yeni atesin daha buyuk olmasi gerekiyor anca öyle diye dusunuyorum :)

0|1
    0|0
  • heee öyle tabiiii söndürür...

0|1
    0|0
  • Yanan atese, çektigim aciya bagli.

0|1
    0|0
  • çivi çiviyi çıkarır atar ama bazen o çivi orada dursun istersin.

0|1
    0|0
  • ''Şiddetli zevklerin , şiddetli sonuçları olur '' W.Shakespeare

Hiç bir ateş, yeni gelen kadar kudretli ve büyüleyici olamaz Deca ;)

0|1
    0|0
    • tanıdım seni gizli :)

• tanısaydın yorum yazmazdın !

Erkekler Ne Diyor 2

• Daha kötüsünü görene kadar insan bunalımdadır. Daha kötüsü olunca yeni bir bunalım başlar. Hayat bunalımdan ibaret midir? Bunalmıyor değilim :)

2|1
    0|0
    • bunalmışsın sen biraderim :))

• bendensin o zaman :))

• Eyvallah :))

• Bu herifin yazdıkları beni başka yerlere götürüyor. Nasıl bir insan bilinmez..

0|1
    0|0
Yükleniyor...