Omuz genişletmek için ne önerirsiniz?

Omuzlarımın genişlemisini istiyorum boyum 178 acaba kaç cm olursa omuz ölçüm iyi olur? Hangi hareketleri evde yapabilirim?

0|0
4|7

En İyi Kız Görüşü

• Omuz genişliği büyük oranla genetik ama bu olmayacağı veya yapamayacağın anlamına gelmez. Aslında birçok spor dalının omuzlara etkisi var. Mesela rüzgar sörfü veya yüzme tabii bunları gelişim döneminde yaparsan veya yapacaksan güzel sonuçlar alabilirsin. Omuz genişletme ve geliştirmede en çok işe yarayacak olan egzersizler temel omuz hareketleri olan omuz presslerdir. Standing military press, Seated smith machine press, Seated Db press… Evde kendi ağırlığımla yapacağım diyosan işler belkide daha yavaş ilerler. Yapman gereken şey omuzlarına dikkat edip yeteri kadar eğzersiz yapman. Ben sana şimdi 7 egzersiz önereceğim videolarını bul izle ve doğru biçimde yapmaya özen göster =D
    1-Body Weight Side Lateral Raise (Vücut Ağırlığı İle Yan Omuz Çalışması)
    2-Hindu Push Up (Hint Şınavı)
    3-Knee Stability Hindu Push Up (Diz Sabit Hint Şınavı)
    4-Body Weight Shoulder Press (Vücut Ağırlığı İle Omuz Press)
    5-One Leg Up Body Weight Shoulder Press (Bir Ayak Havada Vücut Ağırlığı İle Omuz Press)
    6-V Push Up (V Şınavı)
    7-Side To Side V Push Up (İki Yana V Şınav)

Aaa küçük bir ayrıntıyı unuttum ''NEFES'' çok önemli

BOL ŞANŞ =D

1|1
    0|0
    • çok tesekkur ederim ilgin için:) fiziğim fena değil işte az kaslı olsun istiyorum

• okey ozamaan basarılar =D git azcık fitleş bakıyım ama sadece omuz çalışma derim ben

• tsk ederim :) ya zaten kanat omuz kol çlaıscam daha çok

Kızlar Ne Diyor 3

• yüzmeye gidebiliyorsan git yüz, yüzmek omuzlri genisletir

0|0
    0|0
  • Dambıl

0|0
    0|0
  • açma kapama

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Benimde ilgimi çeken bir konu idi birkaç yazı okumuştum genelde çok büyük değişiklik olmuyormuş genetik faktörler çok önemli imiş. Ama tabi dambıllarla yapılan çeşitli hareketler, şınav, omuz şınavı yaparsan illaki etkisi olur ama çok olağan dışı bir etkisi olacağını düşünmüyorum...

0|0
    0|0
  • Şınav tarzı hareketler tabisi

#Türkerkeğii

0|0
    0|0
  • Barfiks cek omuz kanat hareketidir ve en onemlisi proteinli beslen kas kutleni buyut

0|0
    0|0
  • kilo kaç?

0|0
    0|0
    • kilo 78 hocam

• kilon çok iyi bir türlü bu kilaya yetişemedim bende. sen spora başla omuz hareketlerinin türleri var daha çok \_/ kollar böyle yana ve havaya çalış
      I
      / \

• evet hocam kilom iyi yapılıyım ama işte az kas yapcam diyorum özellikle omuz
      tamam yapmaya çalıscam sen de umarım istediğin kiloya kavusursun

• Yarim barfiks ve amutta şinav cek

0|0
    0|0
  • yüzmek net çözümdür

0|0
    0|0
  • bol şınav çek yeter

0|0
    0|0
Yükleniyor...