Gözleri anlamlıydı sözü ?

Bir insana baktığınızda ilk gözlerine bakarsınız,bazı insanların gözleri çok anlamlı bakar..

Anlamlı gözlerin anlattıklarını anlatır mısınız ? :)

Gözler kalbe giden yol mudur ?

0|0
10|17

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 17

• her şeyi maddiyatta arayanın akılları gözlerindedir, göz ise maneviyatta kördür

Mümin Allahın ferasetiyle bakar müminin ferasetinden korkun yani bakış açısından çünkü onda Allah'ın nurunu görürsün

hayvanlar olsun ,insanlar olsun göz ele verir hangi insan huysuz hain, nankör hayvanlar da tıpkı böyle bazıları çok uysal olur kıyamazsın bazıları gözleri seni kendinden çeker aman aman uzak kalsın neresini seveyim dersin işte insanlar ve hayvanlar da böyledir mesela hayvan olsun insan olsun gözlerinin hain bakışlarını anlıyorum seziyorum bilmiyorum ama okuyorum her insanın yüzünü

mesela sizin gözünüzde hainlik yok buna kesin emin deriz kendi halinde birisin etliye sütlüye karışmayan :)

0|0
    0|0
  • Anlamlılardan anladığım birkaçını yazayım:)

Sinsi bakış,fesatça bakma,istek bakışı,yalvarma bakışı,hayranlık bakışı,kötülük bakışı,(Engüzeli)masumca bakma,seviyorum-hoşalanıyorum bakışı falan diye uzar.Göz kalbin aynasıdır kalbindekini direk yansıtır.Bazı uzman kişiler bunu çok iyi saklarlar ikinci yüzündekini gösterirler..

0|0
    0|0
  • "söylediğin sözler çok anlamlı"

"sözlerin çok anlamlı"

"sesin çok anlamlı"

"her söylediğin söz çok anlamlı"

"yürüyüşün çok anlamlı"

"duruşun çok anlamlı"

hepsi aynı anlamlı

söyleyene dikkat etmek lazım

evet herkesin her yaptığının ve bakışlarının anlamı vardır

böyle nereye çeksen oraya gelebilecek anlamı olan cümleleri kuranların aşık değilse eğer yaptıklarından şüphe etmek lazım

0|0
    0|0
  • Bazen hayata nasıl dırencle tutulmayı anlatır gözler

Bazen ne kadar acı yuklu oldugunu ve kırpıklerın arkasına ne yağmur yuklu bulutların gızlı oldugunu

Bazen de umut gızler ışıl ışıl

Bazen tebessumler saçar

0|0
    0|0
  • öyle bir psikoloji içerisindeyim ki artık insanların bakışlarından zihnini okuyabilmekteyim, ve evet kalbe gider göz yolu

0|0
    0|0
  • gözler kalpten gelen kalbe giden bir yoldur bir insanın bakışı içinde ne var ne yok hepsini dışına atar adeta konuşuyormuş gibi anlarsın ne anlamda baktığını.

0|0
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • Yüzüne bakarım evet ama, göz teması kurmam ki. Yani "ilk gözlerine bakarsınız" bana uymuyor. Gözlerinin ne anlattığını da hiç anlamam o yüzden :)

0|0
    1|0
  • Gözlerden ziyade yüz ifadelerinden anlam çıkarıyorum. Karaktere kadar varıyor anlamlar. Gözler tam olarak kalbe giden yol değildir. Sadece etkilenmenin en güçlü olduğu duyu organıdır.

0|0
    0|0
  • benim bakışlarım beğenilir ama ben hiç beğenmem bu yüzden bakış hissini bitürlü yaşayamıyorum yaşatamıyorum :)

0|0
    0|0
  • bencede öyle ama çoğu kızın bakışlarından bişe anlamıyorum.

0|0
    0|0
  • Profil resmine baktımda çok tatlısın ya :) Allah sahibine bağışlasın seni

0|0
    0|0
  • kesinlikle evet.

0|0
    0|0
  • bu site akpninmiş mk

0|0
    1|0
  • bu fotoyla yaşınız tutmuyo ? aşık olucam kararsız kaldım kim bu :)

0|0
    0|0
  • erkeklerde mideden geçer

kadınlarda cüzdandan geçer..

bence...

0|0
    0|0
  • "Gözlerin miydi dünyalara bedel bir güzelliği olan

Kalbin miydi güzelliğini gözlerine yansıtan" diye başlamıştım sözlerime, o kadar da anlamlı bakıyordu aslında gözleri. ama ... :(

0|0
    0|0
    • Ama. Olmadı mı ?

• Tanıdığım birimisin sen ?

• hayır, sadece sorun denk geldi de cevap verdim. tanıdık biri olma ihtimalimizi nerden çıkardın ki :)

Kızlar Ne Diyor 9

• Bir erkekten etkilenmem için en önemli nedendir.Bazıları öyle bir bakar ki ve eğer sende bakıyorsan; Derinden bir yutkunma hissi duyarsın resmen bir okyanus gibi alır seni içine çekip kaybeder..Boğulursun , sarhoş olursun..Ve bu bakışların içinde her zaman birşey gizlidir anlayana..Bilmem anlatabildimmi? :)

0|0
    0|0
  • Gözlerine baktığımda ruhun yansımasını görüyorsam o bakışlar anlamlıdır.Soğuk ve ifadesiz bakışları sevmem.

1|1
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • Gözlerden ziyade insanların yüzlerinde hüzün görmeyi severim gizli bir kırılganlık yakınlık hissediyorum o zman.

0|0
    0|0
  • kalbi temiz olan insanların gözleri sadece anlamlı bakar.

0|0
    0|0
  • bana denk gelmedi bacım hiç kenafir gözlü var bir kaç

0|0
    0|0
  • evet bana bakarken gözlerinin içi gülüosa ne mutlu bana :)

0|0
    0|0
  • huzunlu bakiyosun diyolar bana mesela onun gibi bisey mi

0|0
    0|0
  • Valla bana fırıldak gibi bakıyosun diyolar ama bilmiyorum yani bence buda bir anlam içerir

0|0
    0|0
Yükleniyor...