Dövüş etmeyi rakibi nakavt etmeyi ve savunmayi öğreten spor dalı nedir? Kick boks, taekwando vs söyler misiniz?

Dövüş etmeyi rakibi nakavt etmeyi ve kendini savunmayi öğreten spor dalını söyler misiniz?

0|0
2|6

En İyi Kız Görüşü

• Lisanslı kickboksör olarak sana şunu söylemek istiyorum;

Bahsi geçen sporlar yani Kickboks , taekwondo , muaythai vs. Bunların tekniklerini iyi kavrayabildiğinde ve zamanla kombine ettiğinde kusursuz bir nakavt çıkar ortaya. Hı ama ben spor için değil sokakta kendimi savunmak için istiyorum dersende yine Boks, Kickboks, Muaythai öneririm. Burada MMA filan diyen olmuş Türkiye'de MMA (Mixed Martial Arts) yani karışık dövüş sanatlarını tam anlamıyla bilen ve bu alanda tecrübeye ulaşmış sporcu yok maalesef. Çünkü ülkemizde adı bile duyulmayan bir spor. Sana en uygunu bu üçü olacaktır. Kickboks , Muaythai , Boks

0|0
    0|0
    • sanırım kickboks normalinden daha etkili olabiliyor ayaklar rakibi savurabiliyor bayıltıcı vuruşları var ya da ben yanlış biliyorum dövüşten anlamam pek

En İyi Erkek Görüşü

• MMA :) herşey var içinde

0|0
    0|0
    • Bu konularda çok cahilim, mma ne demek nasıl oluyor netten baktım ama sokak dövüşü gibime geldi.

• Hocam mesela sokak dövüşünde bu mma işe yarar mı 2 kişiyi aynı anda yatırabilir miyim mesela?

• dediğim gibi içinde çok şey var hangisine yoğunlaşırsan onda iyi olursun üstelik yaratıcı olmalısın dövüşürken. Öyle birine yumruk ötekine diz gibi değilde onlar öğretiyor zaten 3 kişiyi rahat döversin tabi ustalaşınca

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 5

• kafayı bulandırmaya gerek yok, sokak için düşünüyorsanız ayakta mücadele verebileceğiniz, kısa ve uzun mesafe teknikleri barındıran, çabuk kavranacak metodu olan bir spor olmalı. Neticede sokak kafese benzemez, minderde boğuştuğunuz gibi asfaltta, taş zeminde boğuşamazsınız. Boks, Muay Thai, Kickboks uygundur !

0|1
    0|0
    • Hocam yukarıda arkadaş mma demiş karışık sanatlar ona ne diyorsun?

• @LuffyTOM Heh iyi o zaman tamam hocam.

• @LuffyTOM mma in içinde mma yapacak kadar mevcut, kurallar dahilinde. Mma yapan bir sporcu yaptığı spor dallarında uzman değildir, bunu yapınca anlarsanız ben anladım :)

• Kesinlikle bokstur. Yıllardır yapıyorum, çok yararını gördüm.

0|2
    0|0
    • Hocam boks kavga etmeyi değil sadece yumruğu öğretiyor ama.

• Hocam sadece şunu sormak istiyorum 3 kişi olsalardı yatırabilir miydin?

• 2 tanesini yatırdım zaten ama o zamanlar bir handikapım vardı. Saçlarım uzundu. Saçtan tutup çekti diğerleri, çaresiz kaldım.
      Bahsettiğin üç kişi, profesyonal dövüşçü değil de sokaktan rastgele 3 kişiyse sıkıntı olmazdı.

• neredeyse hepsi dostum ve hepsi savunma ve vuruşları farklı. wingchun tercih ederim.

0|1
    0|0
  • Bacakların vucuduna göre uzunsa kickboks yok kollar uzunsa boks bende 2 side uzundu ikisinde uzmanlaştım

0|0
    0|0
  • Mixed Martial Arts.
    İnstagram/Batuhanyilmazmma Takip etmelisin :) oradan yazarsan uzun süre konuşuruz 4 yıllık profosyonel kafes dövüşçüsüyüm

0|0
    0|0
Yükleniyor...