Abd’den korktuğunuz kadar ALLAH’tan korksaydınız bu memleketi bu hâle getirmezdiniz.

link

Afyonun Kışlacık Köyü; borçlarını ödemek için bütün köylü böbreklerini satışa çıkardı mı? Çıkardı.

Diyarbakırda kayıt parasını ödeyemeyen bir anne, okulun halılarını yıkarken düşüp felç oldu mu? Oldu.

Erzurumda hamiline arama kararları çıkarılıyor mu? Çıkarılıyor.

Muğlada, Milasta Kore gazisi açlıktan ve soğuktan öldü mü? Öldü.

Erzincanda görevlerini yapan yargı mensuplarına Cemaatlerime dokunursan yakarım dendi mi? dendi.

230 bin eğitim fakültesi mezunu bu ülkenin sokaklarında işsiz mi?

Gazeteler intihar haberleriyle dolu mu?

Memleket yangın yeri, millet ölmüş, bitmiş, siz hâlâ ne konuşuyorsunuz!

Başbakan, camdan okuduğu yazılarla pembe tablolar çizerek, milletin canına nasıl okuduğunu saklamaya çalışıyor. Böyle bir ortamda, Başbakan Yardımcısı Civanım, delikanlım ne hâle geldi diyor. Civanım, delikanlım ne hâle geldi diye bakacağına, güzelim memleketin ne hâle geldi diye ona bir bakmak lazım.

Değerli arkadaşlarım, çok değil, daha 2002de Türk Telekom Türk müydü? Türktü. Siz bunu Araplara sattınız mı? Telsimi İngilizlere, Adabankı Kuveytlilere, Kuşadası Limanını İsraillilere, araç muayene işini Almanlara, İzmir Limanını Hong Kongluya, Aveayı ve MNG Bankı Lübnanlıya, TGRTyi Amerikalıya, Süper FMi Kanadalıya sattınız mı? Sattınız. Çok değil, 2002de bunlar Türk müydü? Türktü; şimdi bunların hepsi yabancıların elinde. Yedi yıllık iktidarınızda özelleştirmeyle sattığınız fabrika, tersane, tesis, liman, arsa, bina sayısı kaç, biliyor musunuz? Özelleştirme İdaresinden tek tek çıkarttım bunları. 721 adet. Bir Allahın kulu çıksın buraya, desin ki: Biz sekiz yıllık iktidarımızda bir tane fabrika yaptık. Baba malını babalar gibi sattınız ve mirasyedi bir hükümet oldunuz. Bir tane yaptınız mı, bir tane? Bana bunun hesabını verin.

Gelelim Tekel konusuna. Sayın Cemil Çiçek iyi bilir, oğlu orada, Sigara AŞde yönetim kurulu üyesidir, yakından takip ediyordur Tekeli. Siz Tekeli 292 milyon dolara sattınız.

Alan kişi 920 milyon dolara sattı. Aradan çok kısa bir sürede 608 milyon dolar kâr etti mi? Etti. Şimdi siz bugün neyi konuşuyorsunuz? Tekel işçisine vereceğiniz 25-30 milyon dolarlık parayı konuşuyorsunuz.

Değerli arkadaşlarım, hukuk sistemimizi altüst ettiniz. AİHM ve Danıştay kararları ideolojik, ulemaya soralım. dediniz. Silivride faşist hukuk, Silopide liboş hukuk, Deniz Fenerinde işlemeyen hukuk düzeni icat ettiniz.

Sayın milletvekilleri, Sineyi millete döneriz. diyenler sineyi Apoya döndüler. Sayenizde artık teröristler parti il binasını açıyor. İmralıdaki katil prensin odasına nem emici duvar kâğıdı döşettiniz. Abd’den korktuğunuz kadar ALLAH’tan korksaydınız bu memleketi bu hâle getirmezdiniz.

varmı mecliste hala Muharrem ince gibi vatandaşın hakkını savunan uyan ey türk gençliği ! Atatürkün emanetine sahip çık

sizin düşünceleriniz nelerdir ?

0|0
2|6

En İyi Kız Görüşü

• Ve daha bir sürü şey, Türkiye artık tabiri caizse duraklama ya da gerileme dönemine giriyor bence, zaten bebek ve onca şehidin sivilin katiliyle masaya oturmaları aponun dediklerine göre gidişat belirlemeleri Türkiye'nin bittiği anı gösterdi, koskaca Türkiye bu kadar mı aciz oldu, kimse engel olamasın diye, onca asker komutan yazar içeri atıldı, gerçekten çok yazık, bence barış falan yok, pkknın elinde rehin olan o insanlar çok uzun zamandır ellerindeymiş üstelik devlet o insanların maaşını bile kesmiş neden o zaman almadılar da şimdi ne hikmetse canla başla kurtarma olayına girdiler, her şey karşılıklı, ve planlı, boşbakan boşuna 2023 demiyor, Allah sonumuzu hayır etsin, milletin gözünü açsın ve bir şeyler yapalım artık, bu barış olayı olursa ortalık daha çok karışacak, hükümet kimin yanında olduğunu bariz bir şekilde belli ediyor, biz hiç bir şey yapmazsak tepki göstermezsek onca şehit topraktan çıkıp suratımıza tükürse azdır bence..

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Katılıyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• durmak yok yola devam hedef 2023 haydi başbakanım laikliği başlarına yıkalım allahu ekber wuhuuuuuuuuuuuuuu

0|0
    0|1
  • Atatürk bu salaklar sürüsüne sadece Allah'a kulluk etmeyi öğretmeye çalıştı ama beyinsizlerin kafaları o kadar kalın ki anlamamakta direniyolar. Hür bir birey olarak kendinizi yönetenleri kendinizin seçme hakkı var ve istediğiniz inanca sahip olup, o inancın gereklerini yine dilediğiniz gibi yerine getirme özgürlüğü de verildi. ama %50'si körkütük gerizekalı olan halkımız o derece cahil ve hatta cahillik damarlarındaki kanda dolaşıyo ki oturup bunun muhasebesini yapamıyolar. bildikleri tek şey ona dinsiz buna münafık damgası yapıştırmak. yapın devam edin sarsak beyinsizler sürüsü sizi din kurtaracak. din kurtarsaydı vahdettin denen vatan hainini kurtarırdı. götüne baka baka ingiliz fırkateyniyle ülkeyi terkedeceğine, vatanı için canını verirdi. Atatürk bize nasıl insan olacağımızın anahtarını verdi, ama halkın %50si hiç bir bok anlamamış. ne beklenir ki zaten. eğitimsiz cahil cühela sürüsünden bundan başka

0|0
    0|0
  • liste baya kabarıkta bunun on misli listeyi yaparım ben sana cumhuriyet dönemine aid

ama polemige gerek yok

şunu sakın unutma cumhuriyetin ilk dönemleri ve belli safhaları bu ülkenin malesef yüz karasıdır

sen sadece bugüne bakma kökünedene bak olaya kurucusundan bu güne bu sistem hepten kötü

1|0
    2|0
  • bu ulkede isyan cikmiyorsa o tepedekilerin gogusunu gere gere dolasmalarina izin veriliyorsa bu musluman bir toplum ve herseye cok sukur dememizden kaynaklaniyor arap ulkelerinde de bu boyleydi ta ki halk yeter ulen diyene kadar simdi bakin hemen hemen butun arap ulkelerinde basta kalan kimse kalmadi musluman insan elbette sukredecek ham edecek ama o sukru Allaha yapacak tayyipe veya onun usaklarina degil

0|0
    0|0
  • Bu dediklerin aslında cahillikten ve bilinçsizlikten.

0|0
    0|0
    • gerçekleri söylemek cahilse,ben cahilim lakin sen gerçekleri bildiğin halde söyleyemiyorsan sen benden daha cahilsin.Allah Allah deyip ekmek makarnayla kandırıldı bu millet

• önce kendim için okurum.sonra vatana millete yararlı bir insan olmak için uğrasırım.senin yapmadığın gibi

• Herkes okur ama okumanın kişiye yararlı olması gerekir. Mesela önyargılı olmasını engellemeli... Ancak bunu sende göremiyorum.

• ABD'yi dinledikleri kadar halkı dinleseler bu halde olmazdık.

0|0
    0|0
Yükleniyor...