Anne ve babaların zihinsel engelli çocuklarını büyütmesini ele almak istiyorum

Takdir edilesi davranış, zihinsel engeli olduğunu bilir veya bilmeden doğurur yaşam byu ona bakar. Engelli arkadaşımız yaptığını farkınd aolmadan sağa sola zarar verir kendine de anneye de babaya da yabancıya da. Çocukluk dönemini bir türlü atlatır ama delikanlı veya genç çağlarında bunun la nasıl zaptedilir. Anne ve babaların çilesi ve evlatlarının çilesi diyelim nerye kadar gider. Doğru olan onu bu tip hastalar için bakım evlerinemi bırakmak yoksa ölene kadar evde başında mı beklemek. Mantıklı olan nedir? Evlat sözkonusu iken mantık ifade etmeyebilir,kopyabailirz evlat deriz.Bu konu hakkında fikirlerinizi almak istiyorum.

Benim örneğin aslında saldırgan olan bir kişiydi,çocukluğu bir şekilde idare ediliyordu küçük olduğu için ama boyu posu kilosu biz geçti ve vurduğu yer morarıyor. Biz bir iki saldırınca kıyameti koparıyoruz anası sahip çıksın diyoruz, Peki o annesi seneler boyu usanmadan bakıyor. Bu durumda bir benzil miyiz anlayışsız mıyız.Tavsiyeleriniz neler bu konuda?

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• geçen gün televizyonda bir program izlemiştim böle durumda olan insanlar için istanbul'da spor merkezi açılmış... bu merkezde zihin engelli kardeşlerimize uzman hocalar eşliğinde spor yaptırılıyor bölece o durumdaki engelli insanlar hem vücüut disiplini sağlamış oluyorlar hemde daha sakin olmaya başlıyorlar çünkü enerjilerini sporla atıyorlar kan dolaşımı artıyor ayrıca stres attıklarından daha sakin oluyorlar uykuları daha düzenli oluyor...bencede çok mantıklı bir yol çünkü spor gerçekten insanı rahatlatıyor hemde daha dinç yapıyor ama tabiki böle merkezlerin çok daha fazla yerde açılması lazım ve bence devlet bu durumda olan ve bunu mali açıdan karşılayamıyacak aillelere destek vermesi lazım...

0|0
    0|0
    • Harika. Ama zaten engelliler için devlet aileye maaş veriyor.

• devlet yardımı aldıklarını bilmiyordum çok güzel...

Erkekler Ne Diyor 3

• Hayatta bir insanın başında gelmemesi gereken iki şey. Biri evlat acısı, biri de bu.

0|0
    0|0
  • çok zordur Allah yardımcıları olsun öyle ailelerin

0|0
    0|0
  • Ana yüreği dayanmıyor valla.Allah ona görede sabrını veriyor.Ama allah herkulunu seviyo heralde ama bir anneyide böyle bir imtihan etmesi çok zor ölene kadar zihinsel engelli bir evlatla sınaması.

1|0
    0|0
    • Evet zor bir sınav Allah yardımcıları olsun

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...