Darağacında üç fidan kitabını okudunuz mu ?

12 Mart 1971 askeri cuntası

Deniz Gezmiş , Yusuf Aslan

ve Hüseyin İnan'ı idam etti

,

İdealleri peşinde koşan

Tam bağımsız Türkiye hayali kuran

İdealist gençlerin yaşamını ve idamını konu alan

Kitabın yazarı, Nihat Behram.

,

Darağacında üç fidan kitabını okudunuz mu ?

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

• okudum ama daha iyi kaynaklar var konuyla ilgili

fakat sorun şu ki buradan bu soruya adam gibi cevap çıkmaz kardeşim sen bunlara cinsellikle ilgili soru sor cevap yağar

2|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Okumadim :/ Ama okumayi isterim, okuma listem de var yani :)

0|1
    0|0
  • okumuştum lisede

0|1
    0|0
  • evet okudum...

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Nihat Behram'ı sevmediğim için okumadım. Bence o kitabu tamamen ticari kaygılar güderek çıkardı. Denizleri2in hikayesini daha gerçekçi ve sağlam kaynaklardan okumanı öneririm. Piyasa kitaplarından değil.

0|1
    0|0
  • Çok fazla ayrıntı yoktur o kitapta olaylar özet geçilmiştir. Ama okunması gereken , enazından bir fikir oluşması için gereklidir. . Özellikle yakın tarihi herkesin bilmesi gerekir. Kim ne için savaş vermiştir ne uğrunda ölmüştür. Kimdir vatansever kimdir vatan haini bilmek ve ona tepkini , düşünceni ortaya koymak gerekir. Tek taraflı okumaktayanlıştır.Solcuysan sadece sol yayınları okumamak sağcıysan da aynı şekilde sağcıları dinleyip okumamak gerekir. ,İki taraflı okuyacaksın kim ne yapıyor gerçek nedir bileceksin en azından kendi doğrunu bu şekilde bulacaksın. Emperyalist devletler sağ sol çatışmalarının olduğu dönemler de olaylar gerçekleştirip bunu sağcılar /solcular yapmıştır deyip iki tarafı birbirlerine düşürmüşlerdir. Bu tür oyunlara gelmemek için okumak, araştırmak gerekir.

1|1
    0|0
  • abi sübanekeyi bir okusana bana ya

0|0
    0|0
    • yada bu kolay oldu fil suresini felan okusana bana

• Her düşünen, solcu olsa

bütün dünya solcu olurdu :)

Müslüman ön yargılı olur mu

Bir insanı bilmeden tanımadan konuşur mu

• Bu ön yargı değil madem bu işlerin tuzunu biberini biliyorum diyosun o halde tüm ayetleri kabul edip birini inkar ettiğindede dinden çıkıldığınıda biliyosndur bu müslümanım ama zina yapmak helaldir demek gibi bişey bu kıvamdada müslümanlık olmaz karşımda dine safsata gözüyle bakan bir liderin yolunda kendini yırtan bireyler varken onlarada müslüman gözüyle bakamıyorum haliyle sol görüşlülerin şu ülkeye nerde islamı getirdiği görülmüş aksine götürüyolar bkz:üniversitede tesettür

• Okumadım ama okumak isterim.

0|1
    0|0
  • Tek yol devrim !

1|1
    0|1
  • bu adamları neden astılar acaba ?

0|0
    0|0
Yükleniyor...