Kadınların kuaförlerle imtihanı-1

Ben bir saç tasarımcısı ve bu işe sanat gözü ile bakan biriyim.Fakat kadınların kuafördeki hal ve ego,kaprisleri beni bir gün öldürücek...Bayanlar 3 tl nin hesabını yapmak ve 5 günlük fön istemek,2 liralık oje parası vermemek ve her seferinde pazarlık yapmak niye?Hizmet alıyorsunuz ve bu bir emektir.Kuaföre gelipte sorun çıkarmayan kadınlar nerde hani onlar buradamı?

0|0
14|3

En İyi Kız Görüşü

• been kesinlikle para konusunda hiç. bişi sormam neyse o olsun kardeşim sıkıntı değil ama kuaförde beklerken görüyorum benimde yuh yani dediğim zamanlar oluo ne kadar yüzssüzlük ya bakım yaptırıosun tamamen keyfi bişey bunun pazarlığımı olurmuş hiç

0|1
    2|1

Kızlar Ne Diyor 13

• Bence öğrencilere indirim yapmalısın zaten, orası ayrı :) Öğrenci de olsak hizmet almak istiyoruz.Biz 2.sınıf vatandaş mıyız? Ama çalışan bir bayanın ücret konusunda sıkıntı yapmaması gerekir.Ben zaten öğrenci olduğum halde sıkıntı yapmıyorum.Ama sizin mesleği yerlere seren kuaförler dolu.Bir kere maniküre gittim, tırnak etlerimi şekilsiz bir biçimde bıraktı.Ne tam kesti, ne de düzgün kesebildi.O da ilk ve son oldu benim için.Bir kere ağdaya gittim, çok sıcak olduğunu söylememe rağmen dinlemedi ve cildim yandı.Şimdi ücretini vermeseydim haklıydım.Ama sonuçta malzeme harcamış olduğu için sıkıntı çıkarmak istemedim.Ama o kuaför, bir daha yüzümü göremedi.Sizin mesleği batıran çok kuaför var."Lanet olsun böyle kuaföre." diyor insan.

0|1
    0|0
    • haklısın..bende diyorum bence kuaförler yetenek sınavına tabi tutulmalı.

• Çok iyi fikir.Ben Kocaeli'nin bir köyünde okuyorum şu an.Hiç bir niteliği olmayan kadınlar burada öğrenci çok diye kuaför salonu açmışlar.Bir de becerebilseler.

• Bişey diyecem. Yaklaş

• 80 tl dedigi ucreti, kasada 120 tl yapan kuafore dahi ses etmedim.

Saclarim kizil. 15-20 gunde bir boyatmak zorundayim. Bir zahmet hesap yapip gidiyorum kuafore. Giriste sorup, cikista ayri odemek koyuyor. Yalan yok.

Ve evet 40 tlnin de hesabi yapilir. Sanatsa da ayip denen bir sey var. Ona gore giriyoruz sonucta.

1|1
    0|0
  • kız milleti işte :)

0|1
    0|0
  • Bu sosyete sınıfında daha çok oluyo, estetik ameliyat yaptırırlar parasını ödemezler.

0|1
    0|0
  • Hic sevmem susu pusu icin pazarlik yapan hatunu.

Ha bana dedigi fiyat haricinde 5 kurus da fazla odemem.Yok ekstra bakim cart curt umrumda olmaz.İlk konustugum fiyati oderim.

Ve son olarak Turkiye'de anlam veredigim bir olay, sac yikamaya para almalari.

Cok sacma.

0|1
    0|0
  • ben. hiç sorun çıkarmam çünkü kuaföre sadece saçımı kestirmek için giderim. peki sorarım 2 cm kes deyince niye 5 cm kesiyonuz?

1|1
    1|0
    • Ben hayatımda 13 senedir hiç böle bişeye imza atmadım atanlarıda anlamam.Samimi söylüyorum bu tür kuaförler yüzünden biz sanatkarlarında adı çıktı..

• Ben seni kadın sanmıştım özür dilerim

• özürdilenecek bişi değildir olabilir.Kuaförlerde azda olsa kadınlık vardır zaten bunu herkes bilir.(kötü anlamda söylemedim)

• pazarlk yapmam onlar gelip yok söyle yapalım saçını boyayalım bilmeme ne derse ve ücret de bana uymazsa yok olmaz yaptıramam derim. sonra kendileri pazarlık yapmaya başlar.

0|1
    0|0
  • Kuaförde pazarlık yapmam ya. Neyse veriyorum. Bir keresinde kazık yedim ama yinede verdim. Bir maşaya bir makyaja 180 tl verip çıkmıştım çok koydu ammaaa neysee :D

0|1
    0|0
  • Kadın milleti başlı başına bir sorun zati...

0|0
    1|0
  • Ben bennn :))) pazarligi asla.sevmem.neyse onu verir cikarim sonucta emek var sende ondan parani cikariyorsun. Okadar para vemek zor geliyo madem evde kendin yap dimi

0|1
    1|0
  • peki kuaförlerin inatla 1 parmak kesilmesi istenen saçı 1 karış kesmesi niye :D

0|1
    0|0
  • Burda :D cevabım cok kısa

0|1
    0|0
  • Sana fön parası veresim geldi.

0|1
    0|0
    • Paraya ihtiyacım olduğunu düşünmen üzdü beni.Bi şekilde destek olduğunu düşünüyorum bu söylemin teşekkür ederim.

• onlar standart değildir tabikide sonuçta 5 çeşitya da daha fazla tırnak şekli var.

• Diyorsun.

Deneyecegim.

Erkekler Ne Diyor 3

• Kuaförlerin kadınlarla imtihanı olmalıydı başlık :D

0|1
    0|0
  • kadınlar yandı; devamı da gelecek, bu daha 1'miş:P

0|0
    0|0
  • İyi ki çüküm var la

0|0
    0|0