Nietchenin dediği gibi tanrı bizi terk mi etti

insanların yaptıklarına bakıyorum dünyada bu kadar kötülük ölüm acı çekme varken tanrı neden birşey yapmıyor..dünya savaşlarını düşünün 10-15 milyon insan öldü ve geride kalanların çektiği acılar..günümüzde hala savaşlar olmakta insanlar ölmekte işkenceye uğramakta...doğada hiç bir hayvanın yapmadığı vahşeti insanlar yapmakta 500 lü senelerde 10 bin nüfusu geçmeyen arap çöllerine insanlara yol gösteren peygamberler gönderen tanrı bugün neden birşey yapmıyor,

0|0
3|3

En İyi Erkek Görüşü

• Nasıl bir dünya istiyosun herkesin iyi olduğu bir dünya mı? Peki şunu düşünmedin mi birşeyin kıymeti sayısı veya süresi ve tersinin olmasıyla alakalıdır. Birşey yapmadığını nerden biliyosun ki? Bizi yaratan Tanrı çok çok zeki olmalı değilmi bunu haşa düşünemedimiki bizi yaratti abo bunlar kötü birakayım mi dedi? üstelik irade sahibisin bunun bir anlamı olmalı. Demek istediğim isterse bu kötü olaylar biter ama demekki bitmemesi lazım olaya bu pencereden bak. Isteseydi iradesiz olurduk yap dedimi yapar bırakırdık bu kadar güzel kainatı yaratanda bunu yapmışsa bir bildiğı var demektir. Hoca yazılı yapmadan herkese 100 verebilir fakat yazılı yapmasının bir anlamı var değılmi?

0|1
    0|0
    • insanların birbirlerini savaşarak bombalarla öldüreceğini ve böylelikle yaşamın son bulacağına inanmıyorsun tanrı ol dedi kıyamet koptu buna inanıyorsun akıl mantık neresinde...tanrı hiroşimada nerdeydi dünya savaşında nerdeydi dur niye demedi kolsuz bacaksız doğan çocukların günahı ne annesinin babasının ettiği çocuğundan çıkıyor dimi adelet nerde,zenginler parayı harcıcak yer bulamazken afrikada türkiyede evini ekmek götüremeyen babanın suçu ne

• k.bakma ama ne bekliyodun servet içinde yüzmeyimi, herkes karnı tokken dua edebilir fakat zor olan karın açken dua edebilmek önemli olan odur. nerden biliyosun yanında olmadığını yanında olmadığını düşünürsen ne akdar yanında olabilirki? kız arkadaşının seni bırakmasının iyi yanını gör demekki seni maddiyat için seviyormuş gerçekten seven bırakmazdı.

• Yani şöylemi olmalı bugünüm iyi geçti tanrımçok iyisin , yarın hayatım altüst oldu nerdesin tanrı mı? ben şunu demek istiyom iradenin verilişi bu yüzden insanlar iradesi yüzünden kötülükya da iyiliği seçip birini yaparlar. yani tanrı bizi istese melek yapardı ne derse direk yapardık cennette kalırdık. ama demekki insan olmak gerekiyomuş

Kızlar Ne Diyor 3

• Terketmedigini anlamak içinde bakiyomusun etrafa.içicek su ve yiyecek var hala insan diye bir varlik var öyle bir kudret için terketmek yerine kökümüzü kazimak daha iyi olmazmiydi?Bizki baskalarinin hakkini yedik elimizdekilere sükretmedik yaktik yiktik tecavüz ettik öldürdük kirlettik yalan söyledik çaldik zina yaptik senin dedigin gibi hiçbir vahsi yaratigin yapmadiklarini yaptik herseyin mükemmel olmasi gerekseydi kusursuz yaratirdi.Sinav içindeyiz her seferinde sinav kagidinda ayni sorulari bulursan bikere ezberler hep basarili olursun ama adalet olmaz o yüzden farkli seylerle sinaniyoruz. Bence tam aksi unutmadi.

0|1
    0|0
    • diyorum ya insan oğlu fazla yaşadı kökünün kazınması lazım dünyadan tamamen yok olmalı dünya insansız daha güzel

• Sinanmadan gidip öbür tarafida rezil etsin diyemi cehennemi bile bozariz biz bu potansiyelle hem burda çeksin çekecek olan hem orda mesela geçen sene falandi sanirim gazetede birinci sayfadan haber olmustu adam köpege tecavüz etmis çünkü köpekte ondan hoslanmis yine on yedi aylik bebege tecavüzeden bir insan müsvettesi gördük bu insan her yerde çeksin cehennem bile Kabul etmez heralde böyleri

• ateistlik yolunda ilk adımını atmış bulunuyorsun bence. :) önceleri bende kendime tam da bu soruyu sormuştum. zaman geçtikçe farkettim ki yok. çok rahatım artık. olmayan bir şeye değil de vicdanıma hesap veriyorum. ve bir gün cennette yaşayacağımı düşünüp hayatımı mahvetmiyorum.

0|1
    0|0
  • son peygamber geldi kıyamete kadar olan tüm insanlığa, son peygamber ölmeden önce Allaha ettiği dua da kendisinden sonra da ümmetime peygamber yollanmasını istemişti, fakat bu duası gerçekleşemezdi çünkü son peygamber oydu, onun yerine Allah her asırda bir, müceddidler yolluyor büyük alim ve zatlar, peygamber kadar olmasa da insanlığa hizmet ediyor, örneğin bediüzzaman said nursi

0|0
    0|2
    • said nursi ne yapmış bugüne kadar eşkiyalıktan başka

Erkekler Ne Diyor 2

• evet bu dünya kötü bu dünyanın kötü olmasının tek sebebi kötülerin var olması degil

iyilerin sessiz kalmasıdır

0|1
    0|0
  • sen bakma öyle dediğine bir çok yerde de tanrya atıf yapmıştır niçe reis

0|0
    0|0
    • onun tanrı anlayışı değişik biraz aforizmalarda allak bullak ediyor...benimki tam olarak bu

link

Yükleniyor...