İnsanlar karanlıktan neden korkar hiç düşündünüz mü ?

İnsanlar karanlıktan neden korkar hiç düşündünüz mü ?

-Odadasınız kimse giremez eve biliyosunuz ama yinede korkar insan..

-Cin,hayalet,peri felan görünceğini düşünür ama Kuran'da cinlerin insan onlarla uğraşmadığı sürece görünmediğini söylemesine rağmen yinede korkar neden ?

0|0
7|12

En İyi Kız Görüşü

• Biliçaltı işte .Gördüğü,duyduğu herşeyden etkileniyor :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• kızlar ve çocuklar korkar. yetişkin erkekler korkuyorsa korkak olduklarındandır.

0|0
    1|0
  • teknomathaber.blogspot.com.tr/.../...-korkarz.html

Şu makaleyi okumanı tavsiye ederim soruna tam cevap veriyor :)

0|0
    0|0
  • karanlığı severim korkmanın ötesinde... soruna cevap veremiycem o yüzden..

0|0
    0|0
  • Karanlıkta göz gözü görmez ayak serçe parmağımı biryere çarparim diye korkuyorum :D

0|0
    1|0
  • Gül korkusu bile var. Tam olarak %100 kaynakları bilinmiyor bu fobilerin.

0|0
    0|0
    • Hadi ya gül korkusunu hiç duymadım ilginçmiş :) Bende kapalı alan korkusu var :)

• Oww dış alan neymiş ya :D

• İşte çıkamıyor apışıp apışıp kalıyor kalabalaştıkça. :) Berbat bir durum. :/

• küçükken karanlıktan korkmamız öğretilmiştir(büyüdükçe geçer çoğumuzun ki)

0|0
    0|0
  • insan zayif bir yaratiktir karanliktan ona tehlikeli biseyin zarar verecegini bilincaltina yerlestirmistir bu yuzden korkar

0|0
    0|0
  • hz ömer demişti sanırım yanlışsa affola.gözümün gördüğü hiçbirşeyden.korkmam.görmediklerimiz.bizim için bilinmeyendir ve insan bilmediği görmediği şeylerden herzaman korkmuştur.

0|0
    0|0
  • kafadaki kurgular olabilir

0|0
    0|0
  • ben korkmuyorum biyere çarparım diye başka türlü korkmuyorum

0|0
    0|0
  • Ne oldugunu bilmedigin herseyden korkarsında ondan ;)

0|0
    0|0
  • Tabutta napacan gız ozaman ?

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 6

• ben korkmam

0|0
    0|0
  • karanlıktan korkmam aksine kendimi huzurlu hissederim

0|0
    0|0
  • Belirsizlikten korkuyoruz aslında. Karanlıkta beklenmedik bir şey olacak diye içimizde bir korunma ihtiyacı doğuyor

0|0
    0|0
  • Karanlıktan korkma sebebimiz ; savunma içgüdüsü ve gelecegi bilme istegi. Eğer doğal hayatın gelişim sürecini düşünürsek ilk insanların savunmaya bir hayli önem verdikleri ve gece daha zayıf olduklarını bildikleri için geceleri savunma iç güdüsüyle beraber korku ve tedirginlik hissi zamanla içgüdü haline gelmeye başlıyor ve de bu içgüdü o günden bu güne süregeliyor.

2 nedeni daha var biri psikolojik, diğeri fizyolojik onları da baskası kopyalasın acıklasın :))

0|0
    0|0
    • Ben de ne güzel yazmış vay vay diye okurken kopya yazdığını gördüm. :)))

• Rica ederim :) ..Bende cevap yazdıgın için teşekkür ederim ..

• Aslında bu korku fizyolojik ve de anatomik özelliklerimizin bir sonucu. Yani bizler gece uyuyup gündüz avlanan bir canlı türüyüz. O halde gece karanlıgı bizi ürkütüyor. Peki konuyu genel olarak el alalım. Ya gece avlanıp sabah uyuyan canlılar için ne demeli.Mesela baykuş gece avlanan bir canlı türü. Sizce baykuş karanlıktan korkuyor mudur?

... Bunun dışında karanlıktan korkma sebebinin bir açıklaması da fobilerdir. Psikologlar, fobilerin nedenini diğer kaygı veren rahatsızlıklar çerçevesinde değerlendirmeye çalışsalar da kişisel farklılıklar fobilerin nedeninde büyük rol oynuyor

• Göremediğimiz her şeyden korkuyoruz (karanlığın içindeki gibi) tabii bilmediklerimizden de. Bilinmeyen korkutucudur gibi bir algı var ya.

0|0
    0|0
  • insan bilmediğinden korkar. mahiyetini bilemediği bir cismin teması ürkütücü gelir. koridorda zifiri karanlıkta yürürken tırsıp odasına koşar adımla giden gençler hey hey :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...