Başarısız olduğunuz zaman pes eder misiniz?

Herhangi bir konuda başarısızlığa uğradığınız zaman pes mi edersiniz yoksa mücadele mi?

Anketi bilerek 2 şıkka indirgedim. Çoğunuzun birkaç kez dener olmazsa pes ederim veya mücadeleye devam ederim diyeceğinizi tahmin ediyorum. Bakalım sonuçlar ne olacak?

• Pes Ederim
    23% (3)20% (1)22% (4)Oy Ver
  • Mücadele Ederim
    77% (10)80% (4)78% (14)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
14|5

En İyi Kız Görüşü

• Mücadele Ederim

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• b şıkkı

.

0|1
    0|0
  • olmayacak bir şeye bel bağlamam bazen pes bazen mücadele...

0|1
    0|0
  • Kesinlikle mücadeleye devam ederim

2|1
    0|0
  • inandığım bir şeyse başarısız olma ihtimalim yok.

0|1
    0|0
  • etmem aksine gaza gelirim daha çok üstüne giderim

0|1
    0|0
  • inanıyorsam pes etmem. abuk subuk (bana kıyasla) birşey için çok da zorlamam kendimi. bana getirisi-katkısı (genel anlamda) varsa 'hay hay' yok mu? 'bay bay' derim.

1|1
    0|0
  • kesinlikle pes etmem.

0|1
    0|0
  • asla hırslıyım bu konuda istediğim şeyi alana kadar rahat rahat uyumam bile bu her konu için geçerli

0|1
    0|0
  • pes2013 ::)

0|1
    0|0
  • kesinlikle pes ederim uğraşamam hiçbişeyle o kadar

0|1
    0|0
  • İlk olarak sunu düzeltmeden geçemeyeceğim: Başarısızlığa uğranmaz,basarısız olunur. Başarısızlığı önce kabul etmek,kendinden oldugunu bilmek gerekir ki mücadele edilsin.Sebepleri dış etkenlere baglarsak pes ederiz. Bu kadar basit. Tabi bu ayrımın frkındalığında olmak gerekir.

Şahsen mücadeleciyimdir,pes etmem.

0|1
    0|0
    • Çok güzide bir kurum da 3 kişi mülakata kalır ve puanlar sırasıyla 93, 86,79 birinci puanı alan kendinden emindir mülakatta iyi geçmiştir Uzatmayayım sonuç olarak 86 puan alan kişi sınavı kazanır ve bu kişinin o kurumda müdür olan x kişinin oğlu olduğu ortaya çıkar. Böyle bir durumda başarısızlığa uğranılır çünkü elinden bir şey gelmez şans talih keder bunlar devreye girer.

Mahkeme ve adalet kelimeleri aklından geçti sanırım bu ülke de unut bunu gitsin..

• güzeldi ama kelime oyunu yapmayalım.anlattıgın durum için haksızlıga ugradı denir.ikisi cok farklı kavramlar.

• pes ederime bascaktım mücadeleye gitmiş oy offf

0|1
    0|0
  • pes ederim .. denerim bikez olmadı pes

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Arkadaşım ben idari hakimlik. maliye müfettişliği. bazı uzmanlık kadroları sınavına girdim 3 puan aralıklarıyla kaybediyorum 3 senedir. bırakırmıyım bırakmam. şu sıralar duegunum ama toparlıyım kendimi aynen devam :)

0|1
    0|0
  • duruma göre değişir aslında ama bir noktaya kadar mücadele ederim sonra pes.. çok azimli biri değilim

0|1
    0|0
  • basarısız oldugun konuya göre degişir

0|1
    0|0
  • Etmem

0|1
    0|0
  • iş olayında pes etmek bilmiyorumda.

olay kız olayına gelince direk pes ya :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...