Arkadaşlar vücutgeliştirme sporuna başlayalı bir ay oldu ve bu ay içinde hissettiklerimi ve sıkıntılarımı yzaıcam?

Dostlar başta şunu yazayım bu işte benim gibi ufak bir ilçede yaşıyosanız beslenme gerçekten büyük sıkıntı bir defa insanların akrabalarının bu kadar et yenirmi sen neyapıyorsun ne ediyorsun eleştirileriylen boğuş bir taraftan beslenmeni düzelymeye çalış ve bunu becereme tabiki falan bu kısmı az çok herkes biliyo ben ortalama günde ne kadar prıtein aldığımı yazıcam başta ort 100-120 dir kilom 79 bu arada üstün çıkamıyorum açıkçası param yok :) neyse ama yılmıyorum tabiki bu ağırlık kaldırma işnden zevk aldınmı gerisi kolay şimdi ilk zaman şu oluyor büyük bir halsizlik falan ilk hissettiklerim ve ilk hafta vücudunuzda et kırmalar oluyor sonra bunlar düzliyor toz moz kulanamıyoz tabi faydalı bir şey olduğu kanaatındayım arkadaşlar araştırdım maddi durumu iyi olan çekinmeden gainer veya protein kulanabilir neyse kısa bir dönem şu an hissettiklerimi yazayım güncllemelerde

Güncellemeler:
arkadaşlar elimde bir 4 bir 5 kg birde 9 kg dambıl var sadece şınav omuz ve kol çalışıyorum şu anda ilk günlerde mesela yana açışta kullandığım 5 kg dambılda omuz yana açışta baya zorlanıyordum şimdi çok hafif geliyor 5. sette 12 13 tekrara kadar çıkabiliyorum örneğin omuzdan başladık omuzdan gidelim 5 set omuz press 5 set yana açış 5 set arka omuz çalışıyorum
eskiden biterken şimdi öyle bir bitkinlik olmuyor zorlansamda bitirebiliyorum ağırlıklarda dediğim gibi hafif gelmeye başladı ve omuzumun uç kısımlarında baya acı oluyor antrenma sonrası 3 dk içinde bu acı bitiyor aslında ssadece hissedilir değişiklikler var şu an gözle görülür bişey yok fakat olmayabilirde haliyle ağırlıklar hafif gelmeye başladı ama kesinlikle bir güç hissediyorsunuz kendinizde bunu belirteyim he bu işte daha tecrübelilere sorum bu acı hissetme olayı iyimidir çok teşekkür eder

0|0
0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

• Günceleme kısmında soru biçimine çevirecek birşey yazsan belki tavsiye de falan bulunuruz :) tam soru şeklinde olmamış

Mesela protein tozu gainer kreatin çeşit çeşit kullandım hiç biri yumurtanın etkisini vermedi

0|0
    0|0
    • hocam son güncellemede soru var aslında ne kadar zamandır bu işle uğraşıyosun

• çok saol aynen kardeşim tam uç kızımları omuzlarımın yanmaktan çok baya acıyo ağırlıkları bitrakıp kolumu hareket ettirdiğimde acı hissediyorum tabi geçiyo dediğin gibi yapmam lazım ama yukardada yazdığım gibi bakalım para biriktirip alabilirsek ağırlık öyle lardeşim çok saol sana bir sorum daha var bu günde aldığım protein miktarını nasıl buluyosun ve senin beslenmen nasıl

• Rica ederim Benim beslenmem berbattır senin aldığın kadar proteini nadiren aldım beslenme uzmanları kilo başına 2 gr protein almak gerek diye söylerler fakat uzun süre en iyi protein tozlarını kullandım üstelik bugun aldığım proteinden daha fazla tüketiyorudum fakat düzenli olarak her gün 5 yumurta yemeye başlayınca tozdan daha etkili olduğunu fark ettim tabi gündelik yediklerime de iyi kötü dikkat ederim başka protein kaynaklarını da eklemeye çalışırım ama senin kadar protein almıyorumdur senin aldığın miktar iyi kalitesini artırmaya çalış

Sanırım evde çalışıyorsun hareketleri yanlış yapıyorsan o omuz sıkıntı yaratabilir Sıkıntı da şöyle olur o bölgeler fazla gelişir alt taraf ince kalır vs... Biceps çalışırken ağırlığı biceps ile çekmeye çalış daha doğrusu çalıştırdığın bölgeye odaklan bunun için ayna karşısında çalışmak önerilir

Yükleniyor...