Dine inanıyor musunuz? Sebebini yazın lütfen

Gizli Üye
Uzun zamandır intihar etmeyi düşünüyorum. Nasıl yapacagımı bile kararlaştırdım. Ama beni tutan, çeken birşey var. Allaha inanıyorum, ama bu dünyada çözemedigim, cevabını bulamadıgım bazı sorular var aklımda. Sordugum insanlar diyor ki; müslümanlar cennete gidicek, gerisini karıştırma gibi. Ben buna inanmıyorum. Hristiyanlıkta Allahın ortaya attıgı bir din, ve dünyanın üçte ikisi hristiyan. Ve bu dinin bir peygamberi hatta kitabı bile var. O insanlar için dinini degiştirmek ve müslüman olmak kolay mı? Herkes aklı yettigi kadar atıp tutuyor ama kimse oturup birşeyleri sorguluyamıyor. Korkak ve cesaretsiz olduklarını düşünüyorum. Allaha inanıyorum ama bu din kavramı kafamı çok karıştırıyor. Eger aklımdaki sorulara yanıt bulabilirsem sorunlarımın üstünden iman ederek gelecegime inanıyorum. Biz hristiyan memleketinde dogsaydık, hristiyan olucaktık, onların eksigiya da bizim fazlalıgımız mı varki? Biz müslüman dogduk. Ateist degilim sadece kafam karışık. Ailemden birisine sorsam derine dalma çıkamazsın diyorlar, hepsi inanmıyor bence inanmış gibi yapıyorlar. Belkide sokaktaki herkes!
Güncellemeler
+1 yıl
Allah hristiyanlıgı bize gönderdi, sonra müslümanlıgı gönderip, hristiyanlıgı bosverin müslüman olup deyip fikir mi degiştirdi?
Güncellemeler
+1 yıl
Allaha inanıyorum arkadaşlar ama din kavramı kafamda cok oturmadı :( sizi yanlıs yönlendirmek istemem. Ama insanlar o kadar sabit görüşlü ki atalarının, babannelerinin söylediklerinden dışarı cıkmayı bırak, sorgulamaktan korktukları için kimse bilgilendirmeye tenelzül etmiyor. Sebebini bile bilmiyorlar ki açıklasınlar
Güncellemeler
+1 yıl
Gözümüzle görmedigimiz birşeye inanmayınca neden büyük bir azaba maruz kalıyoruz? Allaha inanıyorum ama din konusunda kafam karışık. İnşallah günaha girmiyorum, düşüncelerimi yazarak, bir çıkış arıyorum sadece
Dine inanıyor musunuz? Sebebini yazın lütfen