Kapat

Yağ yakan hareketler ile kas yapan hareketleri nasıl ayırt ederiz?

Kas yapmak istemiyorum sadece zayıflamak ve daha sağlıklı olmak için spor yapıyorum. kas yapan hareketler ile yağ yakan hareketleri nasıl ayırt edebilirim?

0|0
7|20

En İyi Erkek Görüşü

• body building diye değil de fitness diye araştır internette ilk adım olarak.

1|0
    0|0
    • fitness hareketlerinin tamamı zayıflamaya yönelik mi oluyo

• genelde ya dokularını enerjiye çevirmeye yöneliktir ağırlıksız ya da çok yüksek temposuz açma germe esneme hareketleri olarak düşünebilirsiniz.

• anladım tesekkür ederim

En İyi Kız Görüşü

• kas yapmak dusunduhgun kadar kolay bisey degil yani vucudunda o kaslarin belirmesi icin epey ugrasman gerekiyo senin zayiflamak icin yapman gereken sey kardio yu fitness la desteklemek. eger zayiflamak incelmek sekle girmek istiyosan agirlik ile fitness da yapmalisin ki kaslarin biraz olsun gelissin yaparken cok fazla agirlik kullanmazsan 1 2 kiloluk agirliklarla yaparsan kaslarin cikmaz sadece vucudunu desteklersin. kas kutleleri kendi kendilerine bile enerji harcayabiliyor. yani kas yapman senin acindan iyi bisey. yagdan verirken kasdan alabilirsin kaslar zaten yaglar kadar genis hacime sahip degil. ornegin iki farkli vucut sekline sahip insanin kilosu bazen ayni olabilir biri zayifken biri daha iri olabilir neden? cunku birinde yaglar o kiloyu olustururken birinde ayni kiloda kas vardir ve fit gorunur. umarim anlatmaya calistigimi anlamissindir. bahsettigim kaslar balon gibi siskin kaslar degil normal gorunen belirgin olmayan vucudunu fit gosteren kaslar. sen 1 2 kilo ile calisirsan zaten ne kadar kendini zorlasan da kasin olusmasi zor bisey

1|0
    0|0
    • anladım tesekkür ederim. ancak kaslar daha kalın gösteriyor diye biliyorum yanlış mı bu

• aynen :)

• fitness yapan biriyim lakin bir kadının kas yapacak kadar ağırlığa girmemesi ve bölgesel çalışmaması lazım. çünkü bir kadında kas iyi durmuyor. kardiyo yaparak temel istasyonlarda çalışmalısın bunun yanında bana sorarsan pilates yapabilirsin.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 19

• Yağ yakan hareketler - yaptğınz zaman nabız arttıran şeyler. Tempolu yürüyüş, koşmak, aerobik, futbol, basketbol yüzmek, bisiklete binmek gibi. Açık havada yapılan şeyler.
    Kas yapan hareketler - ağırlık kaldırmak, gym salonlarında yapılan şeyler gibi

1|0
    0|0
    • zumba dansı ve fitness hareketleri hangi grupta olur peki

• Malı evde tutarsan üç kişi görür beş kişi görür. Ama pazar öyle mi? Pazarda her gün en az bin kişi görür. Sür malı pazara. Bak bütün yollar aynı yere çıkıyor. Sokak pazardır. At kendini dışarıya...

• evet tesekkürler denicem

• Yağ yakan çok tekrarlı ve ağırlıksız yapılır, kas yapan ağırlıklı zorlamayla yapılan antrenmanlardır genelde

2|0
    0|0
  • İstesende kas yapamazsin zaten

1|0
    0|0
  • Kaslar genellikle tekrarlı ve yorar. Ağır olabilir.
    Yağ yakmak hızlı hareketli olur ağırlık kaldırmassın.
    Genellikle nefes nefese kalırsın

1|0
    0|0
  • yağ yakan hareketler aynı zamanda kas yaptırır kas yaptıran hareketde aynı zamanda yağ yaktırır orantılı yanı

1|0
    0|0
  • Ufak kiloyla cok tekrar sıkar ve yag yakar agir kiloyla tekrer buyutur kaslarini

1|0
    0|0
  • Şu kas yapmak istemiyorum diyen bayanlara o kadar gülüyorum ki kas yapabileceklerini zannediyorlar... Madem spor yapacaksınız bir araştırma yapın da biraz birşeyler öğrenin. Kadınlar erkeklere göre 8/1 ihtimal ile kas yapabiliyor tabiki protein ağırlklı beslenme , antreman , uyku düzeni muhteşem olursa :) Yağ yakan ve ya kas yapan hareketler diye birşey yok kardeşm.

0|0
    0|0
    • Niye öyle diyorsun ben 15yaşında çeki çen adının İngilizce yazımını bilmiyorum filmlerine özenip içten ve dıştan yuvarlak olarak kollarımı hareket ettiriyodum her yer silişimde toz alışımda ya da ne yaparsan kollarınla sonra kolumda bir seneye kalmadı pazularım çıktı erkek gibi olunca oluyor kardeşim gayret et yeterki ama bayan arkadaş yağ yakmak istiyor o ayrı

• Adına bak karekterine bak

• ya zaten yanlıs oldugunu bilsem yazmazdım di mi? anlatamıyor muyum ben? bişeyi yanlıs öğrenemez mi insan? hayır anlamıyorum ki yazdıklarımı okuyamıyor musun ya da okudugunu anlama zorlugu mu cekiyosun? hala aynı kelimeler. bosa konusuyorum belli. bir laf var anlatabildiklerin karsındakinin anladıgı kadardır diye. bunu tekrar ispatladıgın için tesekkürler. ben yanlıs bildiğimi kabul edebilecek kadar erdemliyim. ama sen yanlıs davrandıgını kabul edemeyecek kadar egolusun

• canın yanıyorsa geriyosa ya da kasıyorsa vücudunu kas yapıyorsundur
    gerginlik kasılma ya da can yakan ağrısı yoksa rahatca yapabiliyorsan yağ parçalıyosundur
    . Uygulama sırasında.

1|0
    0|0
    • mesela özellikle karın bölgesi hareketlerine calısırken belli bir süre sonra karnımda agrı oluyor hareket tekrarında. bu kas yapmaya yönelik oldugunu mu gösterir? çünkü bütün hareketlerde oluyor bu

• ben teşekkür ederim :)

• :) :)

• kas yapmak hacim kazanmaktır bu da bol protein tüketmek ve ağır ağırlık çalışması ile olur.
    yağ yakan hareketler diyete girip, çok tekrar hafif ağırlık ile gerçekleşir. kardiyo çalışmasını günde 50 dakika yaparsn erirsin

1|0
    0|0
    • kardiyo çalışması tam olarak nedir?

• Kardiyo çalışması demek vücutta aktif spor ile dengeli bir yağ yakım süreci vücuttaki kaslara zarar vermeden yağdan yakmak demektir. Kardiyo hareketleri :
      30 dakika koşu bandı.
      10 dakika bisiklet
      5 dakika twist
      5 dakika ekliptik
      mesela 50 dakika aktif kardiyo budur. sonra genel hareketlerle az ağırlık çok tekrar vücudu şekillendirir.

• anladım tesekkür ederim yardımınız için

• Sen spora git.

1|0
    0|0
  • Hangi sporu yaparsan yap kas olmaz

0|0
    0|0
  • istesende yapamazsın merak etme

0|0
    0|0
  • bir gün yanlış bir soru sorduğunu umarım anlamış olursun keza
    hiç başlamadan bitirirsen o bilgiye asla vakıf olamayacaksın

0|0
    0|0
    • anlamadım neden böyle dediniz?

• Yağ yakan ve kas yapan hareket diye bir şey yoktur.

0|0
    0|0
    • nasıl yoktur?

• diğer dediklerime de cevabın var mı? gülerken yazsaydın keske

• Hala gülmeye devam ediyorum.
      Tanrım..

Bütün sözlerini "bölgesel zayıflama" üzerine kuruyorsun ve böyle bir şey yok. Parmaklarımı yormama da dolayısıyla gerek yok.

• Kas yapmak istesende olmayacak çalış yeter :D

0|0
    0|0
    • kas yapmaya calısan yok zaten aynı yorum yapıldı defalarca anladık. bilmediğim bir konuda bişeyler öğrenmeye calısıyorum ben de. yüz defa söylenmesine gerek yok yeter.

• :) :)

• Edemezsin.

0|0
    0|0
  • Kas yapan hareketler ağrıtır yağ yakan kar ise yorar ve daha çok terletir

1|0
    0|0
    • mesela özellikle karın bölgesi hareketlerine calısırken belli bir süre sonra karnımda agrı oluyor hareket tekrarında. bu kas yapmaya yönelik oldugunu mu gösterir? çünkü bütün hareketlerde oluyor bu

• anladım tesekkür ederim

• Rica ederim

• Koşu yap yakar protein+şınav mekik kas

1|0
    0|0
  • Cardio ağırlıklı yap.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Günde iki öğün sabah akşam ye
    Baharat turşu iştah açıcı şeyler yeme
    Sofradan aç olarak kalk
    Suyu yediğin yemek ile aynı miktarda al
    Yemeğin üstüne atıştırmalık da olsa yemek yeme
    En fazla sofranı uç çeşit yemekle kur yağ yakmak istiyorsan senin için makulü bir çeşittir
    Bunları yapınca iştahın kaybolacak canın birşey çekmeyecek dolayısıyla kilo vereceksin insana yaşamak için 3 lokma yemek yeter

1|0
    0|0
    • bilmediğim seyler de yazmıssınız tesekkür ederim

• Yağ yakmak icin daha çok cardio egzersizleri yapmalısın. Kas yapmak için ise kas gruplarını çalıştırıyorsun sadece. Ve daha yavaş genellikle ağırlıklar ile birlikte yapılır.

1|0
    0|0
  • Cardio yağ yakar aletler kas yapar

1|0
    0|0
  • Guzel soru merak ettim

0|0
    0|0
  • Çok süper soru

0|0
    0|0
  • Edemeyiz