Siz hiç kitapların arasına not yazıp bıraktınız mı?

Kitapçıda, okuduğunuz herhangi bir roman hakkında bir kağıda bir şeyler karalayıp romanın arasına bıraktığınız oldu mu?

Yada telefon numaranızı yazdınız mı?

Bu şekilde yeni insanlarla tanıştınız mı?

0|0
28|28

En İyi Erkek Görüşü

• Benim bununla ilgili hoş bir anım var.

Lisede benim sınıfta bir kız içten içe lise son sınıfına kadar yazıyormuş.Sevgisini belli etmeye çalışırdı ama ben her kıza mesafeli davrandığım için cesaret edemedi yakınlaşmaya.

Neyse lise son sınıftayız ve son birkaç aya girdik.Kız bir gün edebiyat dersi öncesi bana "kitabımı evde unuttuğum ödünç alabilir miyim?" dedi.Bende kabul ettim.Neyse ders başladı.O gün de Attila İlhan ın ben sana mecburum şiirini işliyoruz.Neyse ders bitti bu kız bana teşekkür ederek kitabı geri verdi.

Ben birkaç saat sonra kitabı karıştırırken kitabın o sayfasına kızın yeşil bir kalemle "Ben sana mecburum, bilemezsin..." yazdığını gördüm.Etkilendim etkilenmesine de kızı arkadaş olarak görüyordum.Bir de aynı sınıfta filan ilişkilere karşı olduğumdan kızla bir daha hiç konuşmadım.Öss zamanı tamda...Kız ondan sonra azmetti mi sevgisi başına mı vurdu bilinmez kız diş hekimliğini kazandı.Bende ara gaz vermeden çalıştım fizik mühendisliğine yerleştim.

Bu yaz kızı memlekette görmüştüm kız diş hekimi olmuş yanında da bir oğlan vardı el ele gidiyorlardı...

Bu da böyle bir anımdır gençler...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• Kütüphanedeki Calculus kitabının arasına "Sana lanet olsun Newton" yazmıştım. Kimse ile tanışamadım. Sanırsam, o sayfaya kadar kimse gelemedi.

Not: Merak dedenler için sayfa numarası 3 idi.

3|2
    0|1
  • Bir kez basima geldi :)

Kadin kadin ladin diyen birine rastladim,adamin yaptigi yorum:

-hay ... bu kitap bos gecmis neyse digerlerinden umutluyum dedi sigir :D

Guldum kapadim :P

1|1
    0|0
  • ulysses romanını bilen bir kız varsa bütün servetimi kendisine bağışlarım şu anda...

o romanı bilmesi bile yeterlidir benim için, kulu köpeği olurum o kızın...

o romanın arasına romanda çözdüğüm bir şifreyi not kağıdına yazdım ve altına da telefonumu yazıp üni.nin kütüphanesine koydum ama 7 yıl oldu. kitabı okuyup yarıda bırakalı ama kimse aramadı. o şifreyi görüp de aramaması mümkün değil birinin, demek ki kimse o kitabı almamış...

James Joyce Ulysses romanını bilen, adını duymuş kadınla evlenirim...

1|1
    0|0
  • evet genel tarih ansiklopedisine msnmi yazdim koydum kleopatra diye biri ekledi firavunun karisiymis mezardan baglaniyom dedi urktum kapattim

2|2
    0|0
  • Hayır ilk defa duyuyorum ama hakkaten güzel birşeymiş.

1|1
    0|0
  • Rumuzunun yanında kırmızı baloncuk olanlardan çok tırsıyorum, Genel kurmay başkanının odasına giriyormuş gibi hissediorum =( Yok yapmadım eyle bişey, valla Türkeyedeyiz adamın ağzını burnunu kırarlar =(

1|1
    0|0
  • Evet dip not:

Bugun yalnızlıgın ilk günü sayfa 127

kım bılır kım okuduya da belkıde kım bılır kımse okumamıstır

yada kım bılır hangı yalnız okudu

1|0
    0|0
  • Sahaftan aldığım kitaplar genellikle boş çıkmaz :) bir sonrası ve daha sonrası ve çok sonrası için isimler ve tarihler ve özel notlar alt alta sıralanır. Ben de bu geleneğe uyup sık sık aynı yerden alış veriş yapıp sahafın alınan/okunan kitapları kim tarafından ve kimdi şeklinde daha önceki siparişlerden kalan ad/soyad/telefon varsa e-mailine kadar teşhir edip karşılıklı kahve içmek için çöpçatanlık merkezine dönüştüğü ruhani bir üs olarak kullanmakta oluyorum.

1|0
    0|0
  • Ben yapsam, kesin sapık, katil veya deliye denk gelirim.

4|1
    0|0
  • Evet Lisedeyken kitapları geri verirken Fizikte gerekli yerleri ezberlemesi için işaretlemiştim.

Arkadada bir not yazdım

Hangi p.çe çıkacaksa yaşadı fizikten :D

1|0
    0|0
  • hiç yapmadım yapmamda

1|0
    0|0
  • Süper fikirmiş. Uygulaması zor biraz ama, heryerde kamera varken. :)

1|0
    0|0
  • olmadı ama bitanesinde buldum we şu wardı bir cicek we yaprğnda sen bu yaparak kadar gecici we solan birisin yazıyordu:P

1|1
    0|0
  • Sanatı başka şeylere alet etmeyenlerdenim. :D

1|0
    0|0
  • insanın aklına düşürmeyin bunları yaa :)))

1|1
    0|0
  • Bir keresinde denk gelmişti aramıştım o şekilde konuşmuştuk. Kitap hakkında bilgi almıştım nasıl güzel mi değil mi vs. diye:)

Bir kerede ilk okulda kızın birisi seni seviyorum yazmıştı:D

2|0
    0|0
    • Ne güzel :)

• Baktığın zaman aslında bunlar filmden ibaret gibi ama ben sahaflardan kitap aldığım zaman ilk iş kitabın sayfa aralarına bakmak olur bir şey var bir not var mı falan. He bir keresinde de kurumuş bir papatya çıkmıştı:)

• Daha önce okuduğum bir kitabın konuyla ilgili en can alıcı sayfasına bir not yazıp bırakmıştım. Okuduğunda 6 ay olmuştu beni terkettiği günden itibaren. Okuyunca çılgına dönmüş, onu ne çok sevdiğimi anlamış. Ama artık çok geçti...

1|0
    0|0
  • Cebine koydum, çantasına attım.. Kitapları pek kurcalamazdı eve gidince açmaz dedim.. O notları gemi yaptık el sallıyoruz...

1|0
    0|0
  • :))) değişikmiş :)) ama işimi o kadar şansa bırakabilir miyim bilmiyorum :D

en azından resmimi bırakıp not yazar, eğer buna uygun isen ara diyebilirim :D

1|0
    0|0
    • Hayır yahu amaç sevgili olmak falan değil. Kitap hakkında konuşmak maksat :)

• kötü bir açı değil ama :)) saygılarımı sunuyorum bayan :)

• Değil tabi ki. Çok masumane :) Saygılar.

• Issız adam geldi aklıma :)

1|0
    0|0
  • Güzelmiş denemek lazım ama Türk erkeği " abaza, mal " lafı yer ya.

1|0
    0|0
  • kitap okuma alışkanlığım malesefki yok :/

1|0
    0|0
  • Hoş bir düşünce ama ben yapmazdım sanırım.

1|0
    0|0
  • türlü türlü işler ilginç...ne işe yarar acaba

1|0
    0|0
  • ben hiç yapmadım gerekte duymadım

1|0
    0|0
  • yok yapmadim hic..ama guzel fikir :)

1|0
    0|0
  • tanıdıklarımdan yakamı kurtaramadım yeni insanları başıma bela mı alayım...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 28

• Hoş bir fikir ama kitapların olduğu gibi kalması daha çok hoşuma gidiyor.Bir iki tane bu şekilde yazdığım kitap var.

1|0
    0|0
  • yok yapmadım ama kendi kitaplarımın sevdiğim cümlelerini çizer bir deftere yazarım

1|0
    0|0
  • eşim evlenmeden önce de sonra da hep hoş süprizler yapar bir kere de ben yapayım dedim... bir kitap aldım her on sayfada bir içine küçük notlar yapıştırdım...ilişkimizle alakalı bir sürü ayrıntı vardı notlarda... çok hoşuna gitmişti... o sayede kitabı da okumuştu :D

1|0
    0|0
  • böyle bir film vardı ya kitabın sayfasına numara yazıyolardı yıllar sonra buluyolardı falan çok eskiden izlemiştim..

1|0
    0|1
  • hayır hiç yapmadım ama yapan var mı merak ettim bazen kitap kiraladığımda içinde notlar oluyor ama tanışmak adına değil yazmış ve unutmuş

1|0
    0|0
  • Hayır, çok ilginç bir yöntem. Kendi kitabıma not alıyorum da, bu yöntemi ilk defa duyuyorum.

1|0
    0|0
  • Böyle bir şey mi? link

dhgljf

1|2
    1|0
  • itiraf ediyorum lisedeyken gıcık olduğum çocuğun numarasını paranın üzerine yazmıştım. :S :/ :P :D

1|0
    0|0
  • çok seneler önce kütüphanede bir kitabın arasında vardı bir numara.biri yazmış,aradık bizde arkadaşlarla sonra sevgilim olmuştu :) ilginç bir anı

1|0
    0|0
  • serendipity filmi iyi gelir bunun üstüne.

1|0
    0|0
  • hiç denemedim ilginç fikir ama sen denedim sanırım

1|0
    0|0
  • Hayır yapmadım. Hiç denkte gelmedim. Ama ilginç ve güzel bir fikir.

1|0
    0|0
  • Hayır. Ama güzel fikir deneyebilirim.

1|1
    0|0
  • Geçen Muhteşem Hatalar kitabının arasında Risale-i Nur notu buldum.

Vermek istediği mesajı hala çözemedim:/

1|0
    0|0
  • kütüphaneden aldığım kitaplara ben küccük bir işaret koyuyorum niyeyse hoşuma gidiyor sanki benden hatıraymış gibi

1|0
    0|0
  • en sik yaptigim seylerdendir. Kitap aralarina not yazmak bir kisi ile tanismistim

1|0
    0|0
  • Yok yapmadim ama guzel olabilir deneyebilirim. Ben bir fotograf bulmustum sakliyordum sozde ama simdi arasam bulamam. Baska hatirladigim bir not vardi kitabimda niçenin bir lafi ama yazani taniyordum.

1|0
    0|0
  • Hiç denk gelmedi ben de yapmadım .. Ama tuhaf geldi şimdi :D

1|0
    0|0
  • Kuçukken okulla sehrin en buyuk kutuphanesine giderdik sozde kitap okumaya :) Ama biz oyle kalpler falan cizerdik gizli gizli :))))))))))))))

1|0
    1|0
  • Suan bir kitapciya gidip tum kitaplarin arasina not birakasim geldi :D

2|0
    0|0
  • cıkk

1|0
    0|0
  • bu şekilde tanıştığım değilde kitaplarıma tel no falan not yazarım

1|0
    0|0
  • :) Yapan biriyle tanıştım..

1|0
    0|0
  • yooooo ama hoşuma gitti bu fikir belki yaparım :)

1|0
    0|0
  • evet yaptım ama yenı tanıstıgım bırı degıldı bı muhabbet vardı soramadgm bsıyı sormuştum

1|0
    0|0
  • Deneyebilirim. Ama bende öyle bir şans varki kesin abazan,ya da 30 unu geçik insanlar denk gelir.

1|0
    0|1
  • niye böyle bişeye ihtiyaç duyulur?

0|0
    0|0
  • Hayır yapmadım ama 2. el kitap aldığım oluyor. Severim.

Onların içinde alınmış notları görmek hoş oluyor.

2|0
    0|0
    • Hehh sorunun amacına uygun bir cevap.

Yükleniyor...