Bunun nedeni ne olabilir?

Zayıf biriyim, karın kası yapmaya çalışıyorum son 2-3 aydır karın kasına yükleniyorum. Halen biraz yağım var, onu yakmaya çalışıyorum. Ancak bir kaç haftadır ilginç birşey fark ediyoru. Şöyle ki bazen antrenman ve sağlıklı beslenme düzeninden çok sıkıldığım zamanlar oluyor ve o zaman ipin ucunu kaçırıyorum 1-2 gün boyunca pasta, börek, fast food vs tüketiyorum, biraz da vicdan azabıyla tabi. almam gereken kalori miktarının çok üstüne çıkıyorum. Sonra tekrar spora döndüğümde, vücudumun daha hızlı tepki verdiğini ve daha hızlı yağ yaktığımı hissediyorum yani o değişimi daha hızlı görüyorum. Bunun nedeni ne olabilir?

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• Vücuttaki yağ atımının en uzun sürede gerçekleştiği bölge karın bölgesidir. Bu yüzdende karın kası yapma çalışmaları genelde uzun sürmektedir. Bu sadece düzenli çalışma değil, karın kası için hazırlanmış özel diyet programlarına uymanın sonucunda gerçekleşebilir.
    Fitness ile ilgilenen arkadaşlar bilir, ilkbahar aylarında yaz için definasyon denilen bir programa girilik. VÜcuttaki yağlardan hemen hemen tamamen kurtulunur ve kaslar iyice ortaya çıkarılır.
    Seninde karın kaslarının belirginleşebilmesi için, güzel bir diyet programına ihtiyacın var. Bunu internetten bulduğun programlarla yapmaya çalışabilirsin ama sonuç almak için profesyönel yardım almanı tavsiye ederim. Çünkü internette verilen bilgiler, genel vücut yapısı için hazırlanmıştır. Oysaki her insanın vücudu, metobolizma hızı birbirinden farklı olduğu için, sana özel bir programa ihtiyacın var.

1|0
    0|0
    • böyle bir programa nereden ulaşabilirim peki? zaten sixpack şeklinde istemiyorum, o oradaki çizgi biraz daha belirginleşsin istiyorum, şu an epey belli ama alt karında yağ biraz daha fazla olduğu için oradaki kas belli olmuyor. antrenörüme diyet verecek misiniz dediğimde gerek yok senin için diyete dedi. sağlam bir karın programım var ama plank, side plank gibi hareketlerden yoksundu. belimdeki yağı eritmek için de side bend yaptırıyordu hoca. ama sonra side bend yerine side plank yapmaya başladım böylece daha hızlı sonuç aldım, hoca söylememişti side plank yap diye tamamen kendim yana esnemeyi çıkarıp ona başladım. bunun dışında günde kaç kalori almalıyım diye sorduğumda 500 kalori al demişti ki bu cevabı beni tamamıyla dumura uğratmıştı, çünü bu miktar bir bayan için çok çok az. uzun lafın kısası, böyle bir diyeti yazacak adam akıllı kimse yok etrafımda, tamamen kendi bildiklerimi yapıyorum..

• çok teşekkür ederim. aslında çok da merdiven altı bir salon sayılmaz, yazdıkları programları ilgileri vs iyi ama bazı konularda yanlış fikirleri var. örneğin özellikle alt karın için bar sehpasına yatarak leg raises yapıyordum ve son iki haftadır bunu pilates çemberi, bilek ağırlığı gibi değişik aletlerin yardımıyla yapmaya başladım ki şu an daha iyi sonuç alıyorum, bunu hoca söylemeden yaptım. hareketlerimdeki çeşitliliği bir yerden sonra ben sağlıyorum hani hocaya gidip ağırlıkla ne zaman çalışayım ya da bu programdaki hareketlerin dışında daha etkili hareketler var mı diye sorduğumda net bir cevap alamıyordum. e haliyle sürekli aynı hareketler bir yerden sonra sıkıyordu ben de bahsettiğim ufak değişikliklerle karın çalışmaya başladım. bu tarz bir kaç eksik dışında iyi sayılabilecek bir salon.. bunun dışında tam olarak istediğim görüntü bu; http://favim.com/image/1094383/ bunun için definasyona girmeme gerek var mı?

• Bir bayan için olabilecek en güzel karın bence resimde gönderdiğindir. Tabiki kişisel fikrim. Evet programı değiştirmiş olmanla beraber kasları tekrar uyarmış ve alıştıkları düzenin dışına çıkmalarını sağladığın için, tekrar gelişime başlamışsındır.
      Definasyon dediğimiz olay, vücuttaki yağ yakımını hızlandırmak için yapılan diyet ve antrenman ikilisi oluyor.
      Ama beslenme olayını iyice ele alman lazım bu vücut için.

Erkekler Ne Diyor 3

• Daha hızlı yağ yaktığını sanmıyorum. Şöyle birşey olabilir leptin diye bir hormon var eğer çok fazla aç kalırsan haftalarca bu hormon kafayı yiyebiliyor kısacası, ardından böyle yüksek kalori tükettiğin zaman hormon bir kendine geliyor ve enerji yakımın da dengeleniyor denilebilir. Ama bu yaptığın şeyin iyi olduğunun bir göstergesi değil.

1|0
    0|0
    • elbette doğru değil :) sadece bir an disiplinden çıkmak iyi geliyor, alışkanlık haline getirip her gün yapmamak lazım tabi..

• Kendini ödüllendirmelisin. Anladığım kadarıyla uzun süre istikrarlı bir şekilde sağlıklı beslenme ve spor yapabiliyorsun. Böyle bir sıkıntın yok. Sadece eksik olduğun nokta tüm bu zorlu çalışmanın ardından kendini ödüllendirmiyorsun. Ödüllendirmeden kastım ne olabilir? Mesela bir haftalık spor ve düzenli beslenmenin ardından kaliteli bir restorana gidip dünya mutfağından birşeyler yiyebilirsin. Dikkat etmen gereken noktalar ekmek kurabiye vs hamur işleri ve nişasta içeren ürünlerin tüketimine dikkat etmen.

• yağ yakmak için günde sabah ve akşam olmak üzere bir tatlı kaşığı türk kahvesini soğuk suya karıştırıp iç bir ay sonra dua edeceksin güven bana

1|0
    0|0
  • Ne derece gereksiz kalori alıyorsun bilmiyorum ama, farkında olmadan "Cheating" yapıyor olabilirsin. Bu iyi bir şey. Daha doğrusu, arada-sırada vücudu şaşırtmak ve yağ yakımını hızlandırmak için iyi bir yöntem.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...