Kızlar futboldan anlamaz diyen erkekler?

En çok verilen örnek ofsayt kuralıdır. Bakalım kimler hiç bir yerden bakmadan ofsayt kuralını olduğu gibi yazabilecek? Cevapların yüzde doksanının yanlış olacağını garanti ederim.

Güncellemeler:
ofsayt kaleye rakip oyuncudan yakın olmaktır ancak topun gerisinde olursa ofsayt bozulur düşüncesiyle ofsayt kaleye toptan yakın olmaktır ancak araya iki rakip oyuncu girerse ofsayt bozulur düşüncesi bugünkü uygulamada aynı olabilir ancak her zaman böyle değildi. başlangıçta rakip kaleye toptan yakın olan oyuncu direk ofsayt oluyordur 1860 yılında rakip kale ile arasında 3 rakip oyuncu varsa ofsayt olmaz maddesi eklendir. 1925 yılında bu maddedeki rakip sayısı 2 ye indirildi. sonra 1990 yılında

0|0
3|1

En İyi Kız Görüşü

• Arkadaşın sana pas atarken top ayağından çıktığı anda sen de eğer rakip takımın defansının ilerisindeysen ve topa doğru hareket edersen ofsayt olur.

0|1
    0|0
    • erkekler de hep böyle anlatırlar ama aslında temel kurala göre oyuncu kendisine pas atıldığı anda rakip kaleye toptan daha yakın ise ofsayt olur şeklindedir. kurala yapılan ilave ile eğer hücum oyuncusu ile rakip kale arasında iki rakip oyuncu varsa ofsayt olmaz şeklinde bir istisna vardır. buradaki erkeklerin de hepsi senin bildiğin gibi bilir kuralı. benim sorduğum asıl kural budur.

• Sen bakma ona bilgi doğru toptan yakın olma durumu da aynı şey.
      upload.wikimedia.org/.../...x-Offsidelarge.svg.png

En İyi Erkek Görüşü

• Ofsayt çok basit bir şey.
    Forvet oyuncularının oyunda aktif kalmasını gerektiren bir kural.
    Bir kaleciye kendi takımının oyuncularından daha yakın bir rakip oyuncu varsa ve ona top gönderilirse ofsayt.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Takım arkadaşımla hucumdayken onun topa vurduğu an, benim ilerde karşı tarafın oyuncusunun bir adım önünde olmamam lazim. Eşit olmaliyim. Topa vurduktan sonra gecebilirim ancak

0|0
    0|0
  • Bn güzel den anlrm

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...