Böyle bir durumda ailenizi nasıl ikna ederdiniz?

Lisede olduğunuzu hayal edin. Okulda sorunlarınız var, hiç gidesiniz gelmiyo bu yüzden devamsızlıktan kalmayla karşı karşıyasınız, eskiden çok sıkı dost olduğunuz bir kaç kişi vardı ama artık yoklar, sizi çok üzdüler, sınıftaki platonik aşkınız da sizin onu sevdiğinizi öğrendi ve dalga geçti, aradan bir kaç gün geçmeden okuldaki başka bir kızla çıkmaya başladı, sonra hergün onları görüyorsunuz, sarılıyorlar, aydönümü geliyo ve çocuğun aldığı kolyeyi görüp daha da yıkılıyorsunuz. Bunların üstüne bir de şehirden sıkıldınız. Artık yaşadığınız şehirdeki her şey size acı vermeye başladı zira önce ki hayatınız da o kadar mutlu değildi zaten. Komşu bir şehire gidip bir daha ki seneye yeniden hayata başlamak, kimsenin sizi tanımadığı bir okulda yeniden doğmak, mutlu olmak istiyorsunuz, onların da canı cehenneme dediniz, kararlısınız, en doğrusu bu olacak zaten.. Ama bir sorun var aileniz izin vermedi, ama burda da kalamazsınız işler sarpa sardı iyice ve şehirde kalıp başka bir okula gitmek istemiyorsunuz. Ailenizin tek derdi ise parasal yönden sıkıntı çekeriz burda dizimizin dibinde oku.. Oysa siz nelerle boğuşuyorsunuz bir bilseler kendi elleriyle yollarlardı. Ama her neyse bilmiyorlar ve izin vermiyorlar. Siz nasıl ikna ederdiniz onları? Ne derdiniz?

0|0
1|9

En İyi Erkek Görüşü

• Arkadaşların ve aşk acısından dolayı lise de böyle birşey yapman hiç mantıklı değil. Bir de haklı olduğunu göstermek için epey yazmışsın kendine göre. Ailen doğru olanı yapıyor, zamanı gelince bunları hatırlamayacaksın bile ve böyle birşey yaparsan hep neden yaptım diyeceksin. Çok büyütmüşsün kardeşim kafadan sorunları. İlerde daha ciddi sorunlarda napacaksın hep birşeyleri bırakıp geciktirecekmisin. Bence ailen haklı onları ikna etmeye değil de nasihatlarını dinlemeye çalış. Kimsenin hayatı iyi değil o kadar herkes böyle birşeyde bıraksan işini gücünü ne hale düüşerler. Pişman olacağın birşey yapma, çok üzülürsün. Tek derdin şu anda kalp yarası herkes de olduğu gibi. Git gez eğlen takıl, erkek arkadaş bul kendine senle ilgilenecek. Biraz kafanı uzaklaştır bu düşüncelerden. Söylediklerin çözüm değil.

0|0
    0|0
    • Ya tek sorun aşk acısı falan değil ki sadece o olsa tabiki de kalırdım savaşırdım beni sevsin diye belki uğraşırıdım falan ama o arkadaş olayı temel neden zaten kendimi çok yalnız hissediyorum yeni arkadaşlıklar yeni bir okul belki iyi gelir

• Sonuna kadar haklısın yani ne diyeyim. İnşallah. Tekrar saol :))

• Rica ederim iyi akşamlar :)

Erkekler Ne Diyor 8

• sen önune cıkan enqellerden ılk fırsatta kacmaya kalkarsan işin zor.. evet sınıfta sevmedıqın kısıler ters dustuqun kısıler olabılır.. ama buna katlanmak zorundasın.. ıstersen onlarla aynı ortamda olduqun halde qörmeyebılırsın.. cok fazla cevrendekı ınsanları umursama derım ben.. unıversıte sınavına hazırlan onları takma yoluna bak.. aılenıde zor durumda bırakma..bıkac ınsan ıcınde qeleceqını yakma..

0|0
    0|0
  • Cevap soruda gizli. " Oysa siz nelerle boğuşuyorsunuz bir bilseler kendi elleriyle yollarlardı. Ama her neyse bilmiyorlar ve izin vermiyorlar. Siz nasıl ikna ederdiniz onları? Ne derdiniz? " bölümüne dikkat çekerim. Madem ki bilmiyorlar ve bildikleri zaman kendi elleriyle gönderecekler. Bunu onlara anlat.

0|0
    0|0
    • Babama bunları anlatıcam? İntihar et daha iyi :)

• Hiçte bile hıııııh -_- Tamam hacı başlık açmıycağına söz verirsen belki eklerim :D

• Söz :D:D:D:D hadi bekliyorum :D:D:

• daha lisedesin sahte aşkların sahte dostlukların olduğu insanların düzgün düşünemediği bir çağ kimseyi takmadan yoluma devam ederim parasal yönden sıkıntı çekmeleride çok normal ailenin haklılar onlarda bir bakıma ikna etmen zor

0|0
    0|0
  • bu söylediklerinin hiç birini hayal edesim gelmedi diyorum! ve sana bol şans dileyip uzuyorum burdan!:)

0|0
    0|0
  • Bende aynen senin durUmundayım

0|0
    0|0
  • Al Eline Jileti Aç Kolunu Ya öyle Ya böyle.

0|0
    0|0
    • Hayır kaçıcam ama müge anlı var yalçın abi var bulurlarsa falan :/

• Mantıklı.

• bence başla ygs' sonra pişman olursun ben lise 3 bilişim okuyorum gazi bilgisayar mühendisliği istiyorum başladım bu dönem yinede adam gibi yetiştiremiycem konu çok başla şimdiden mesaj at bana yardımcı olurum her konuda baya araştırma yaptım

• Aynı durumlardan geçtim. Okul meselesi falan seni iyi anlıyorum..

0|0
    0|0
    • Bu kadar üst üste gelmemiştir bence :) Sen naptın peki?

• Devamsızlık sınırı 20 gün zaten kardeşim napmışsın sen öyle :) Eee atılmadın mı? Eve haber falan gitmedi mi?

• Eve kağıtlar falan geldi ama ben umurumda değil ki ne olursa olsun dedim nefret ediyorum okuldan

• hımmm evet

gerçekten dehşet acılar çekiyorsun

baksana

aşk acısı

arkadaş acısı

yok yok yaşamak bile zor şu an senin için

bence hemen al bir bilet tibetin dağlarına

yada az sabret büyüyünce hepsi geçicek

pışşşşş pışşşşş pışşşşş uyusunda büyüsün ninniiii

0|0
    0|0
    • Tibetin dağları mı? Naptın ya? :D Şehir değiştirsem yeter.

Kızlar Ne Diyor 1

• Odama kapanır 1 hafta çıkmazdım yemeği bile zor yiyormuş gibi yapardım ama gece atıştırırdım orası ayrı. Üzgün üzgün dolaşırdım gidip de aileme yalvarmazdım onlar zaten anlardı beni. Babamın annemin her dediğine "he" derdim evet derdim. Öyle bir evet derdim ki içleri parçalanırdı. Ağır ergen olurdum anlatabildim mi

0|0
    0|0
Yükleniyor...