Vicdani red hakkında ne düşünüyorsunuz?

Son dönemde ortaya atılan vicdani ret hakkında ne düşünüyorsunuz? Şahsen ben kendi adıma gayet olumlu buluyorum. İnsan haklarının gerektirdiği bir şeydir bence bu... Hem askerlik filan da kalkmayacak, isteyen yine askerliğini yapacak ama asker olmak istemeyen de zorunlu olarak kamuda çalışarak yine vatana, devlete, millete hizmet vermiş olacak ve namus borcunu ödeyecek. Hem ben herkesin askere alınmasına da karşıyım sonuçta istemeye istemeye askere gitmek zorunda kalan, askerliği sevmeyen bir çok kişi var ve öylelerinden zaten ordumuza fayda değil zarar gelir diye düşünüyorum. Bence en mantıklısı bu sistemi uygulamak ve gerçekten sadece gönüllü olanların askere alınması. Hem zaten bunu Türkiye hariç hemen her ülke uyguluyor. Ayrıca Avrupa ordumuzu zayıflatmak istiyor, bizimle oyun oynuyor, dört tarafımız düşman kaynıyor falan filan diyenlere ben hiç itibar etmiyorum açıkcası çünkü İngiltere Amerika Almanya Fransa gibi ülkelerde bu sistemi uyguluyorlar ve Dünyanın en güçlü ordularına sahipler... Çünkü günümüzde askerlik insan gücüyle göğüs göğüse çarpışarak değil teknolojik donanım ve bilginin gücüyle yapılıyor. 1 atom bombasıyla bir ordu dağıtılabiliyor. O nedenle bu sistem ordumuzu zayıflatmaz aksine güçlendirir diye düşünüyorum ve her açıdan bu sistemi olumlu buluyorum. Peki sizler neler düşünüyorsunuz?

Güncellemeler:
Bence bu olay gerçekten çok olumlu olur ülke tam anlamıyla kalkınır diyorum bir düşünsenize bir askerin askerlik boyunca devlete maliyeti en az 10 bin tl, ayrıca bu insan 15 ay boyunca çalışamadığı için en az 10 bin tl daha ülkeyi zarara sokuyor fakat bu sistem olduğunda bunun da önüne geçilecek ve ülke ekonomik anlamda kalkınacak. askerliğini yapmayanlarda hapise atılıp ceza çekeceğine, kamuda çalışarak ülke ekonominisine katkıda bulunacak ki kimse buna itiraz etmez diye düşünüyorum.
AYNI KONU DAHA ÖNCE AÇILMIŞ ÖZÜR DİLERİM. BU KONU KAPATILABİLİR. TEŞEKKÜRLER.

0|0
0|2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• Dünde aynı konu açıldı tartıştık yeter artık

0|0
    0|0
  • Gerektiği kadar düşündüm anasını satam.

Gına geldi artık bu redden.

0|0
    0|0
Yükleniyor...