Agirlik antrenmani yapanlardan yardim istiyorum, detaya bakar misiniz?

Artik hayatimda spor olsun istiyorum duzenli spor yapanlara cok ozeniyorum. Kilo fazlam yok da kasim az ve gucsuzum. Hayatimda hic spor yapmadim. Agirlik antrenmani ve pilates yapmayi dusunuyorum. Program olarak soyle dusundum:
1. gun agirlik antrenmani
2. gun pilates
3. gun dinlen
4. gun agirlik antrenmani
5. gun pilates
6. gun dinlen
Bu sekilde devam edecek yani sali persembe falan diye duzenlemeyecegim.
İstedigim sonuc daha dik bir durus ve kivrimli hatlar.
Simdi bana bazi ekipmanlar lazim. Mesela dambil, kettlebell, bilek agirligi. Bunlari baslangicta kac kiloluk secmem daha iyi olur? Baska oneriniz varsa onlari da yazabilirsiniz :)

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• kilo seçme konusu set tekrarını yapacağın kadar olmalı. ortalama 3-4 set yaptığın hareketleri 5-6 set cıkarabiliyorsan o kilo sana hafif demektir. ilk 3 ay genel hazırlık dönemi gibi bütün vucudu çalıştıran bir program daha uygun olur. sonraki 3 ay da programı ikiye ayırabilirsin. sonraki 3 ay da ise daha bölgesel ağırlık çalışmaları yapabilirsin. çalışma programını ise 1. gün ağırlık çalışıyorsan ikinci günü dinlenmeye üçüncü gün pilatese ayırman daha uygun. çünki kasların gelişmesi için de dinlenmeye ve doğru miktar da ve zaman da protein alman da önemli.

1|0
    0|0
    • Tesekkur ederim. Peki 4. gun yine agirlik calissam sorun olur mu? Ben dinlenmeyi agirliktan onceki gune dusunmustum. Fakat dedigin gibi agirlik sonrasi dinlenmeyo vucut da istiyor.

• Peki tesekkur ederim :)

• başarılar.

En İyi Kız Görüşü

• sadece ağırlıkla bile olur istersen o kadr buyutme

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• başlangıçta 2.5 kiloluk dambılla başlayın ağırlık antrenmanı biraz daha farklı hergün farklı bölgeleri çalıştımak gerekiyo sadece ağırlığı kaldırmakla iş bitmiyo egzersizleri doğru ağırlıkla ve doğru şekilde yapmak gerekiyo her bölgenin farklı çalışma şekli var kollar ayrı omuz ayrı karın ayrı göğüs ayrı aynı gün içinde hem ağırlık çalışın hemde plates yapın bence bu daha iyi olur

1|0
    0|0
    • Agirlik antrenmani iki bolumlu olacak alt bolge ust bolge olarak fakat sure olarak uzun ve yorucu olanilir gibi geliyor. Pilates 40-45 dk da biter de agirlik 1,5 saat surecek gibi.
      Alt bolge icin lunge ve squat agirlikli bir calisma dusundum. Ust icin ismini su an hatirlayamadigim seyler var; sehpada yatsraa dambil itme, acma gibi

• acikcasi kromlar cok pahali geldi su an 50 lira butcem var cunku baska seyler de alacagim ama ileride insallah krom bir set alirim

• sana önerim krom set ile başla bende krom set var 3 olacak neredeyse hala gayet iyiler kredi kartı kullanıyosan taksitle alabilirsin en başından iyisiyle başla plastikler hem kullanışlı olmuyo hemde yıpranmaları daha hızlı oluyo

• squat ve pilates ile istediğin vücuda ulaşabilirsin, tabi bir de bel çalışırsan harika olur

1|0
    0|0
    • Bel icin hangi hareketleri onerirsin?

• kesin olarak bir hareket öneremem bu senin seviyene uygun mu değil mi bilemiyorum, fakat oblik kaslarını çalıştıracak egzersizleri internette bulabilirsin bu hem belini inceltir hemde karın kaslarının daha sıkı olmasını sağlar

• Tamam bakacagim.

• program güzel sanırım diyet programında vardır? önce kendi vücut ağırlığınla başlarsan daha iyidir. ilerleyen zamanlarda ağırlıklara geçebilrisin ;)

1|0
    0|0
    • Evet beslenme plani su an 1 haftalik var. Devami gelismeye gore gelecek. Dambillar gelene kadar oyle yapacagim zaten. İki tur yaptim.

• o zaman bol şans sana) hedefin varsa istediğin vücuda sahip olursun))

• Tesekkur ederim, insallah :)

• 2-5 kg falan

0|0
    0|0
  • 5 kg yetr

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...