Allah'ın varlığına kanıt sunabilir miniz?

Yanlış anlamayın Allaha inanıyorum , namaz bile kılıyorum ama son zamanlarda şeytan vesvese veriyor sanırım ya yoksa diyorum (cennet cehennem peygamber Allah) sonra tövbe ediyorum ama içimdeki şüpheyi gizlemeye çalıştıkça fışkırıyor.. lütfen inanmayanlar yazmasın daha çok kafam karışmasın.. Kafamdaki soru işaretlerini giderecek kadar yüce bir cevabı olan var mı ?

0|0
5|21

En İyi Erkek Görüşü

• Bazı sanatçılar, geçmişte yaşayan ressamların fırça darbelerinden, altında imsazı olmayan resimlerin hangi ressama ait olduğunu biliyor. Evrende bildiğin bilmediğin her yerde yaratıcının fırça darbelerini görmek mümkün.

4|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• İlk insan dünyaya nasıl geldi, neden bütün güzel özellikler insanda var ? Neden sadece insanlar konuşuyor, en zeki canlı, en şerefli canlı, en güçlü canlı en en en... Bunların cevaplarını nasıl verirsin bir de tersini düşün ve vesveseyi böyle yen. Yokluğunu kanıtlamak imkansızdır. Bilim adamları, dünya dışında milyonlarca gezgen ve yıldız olduğunu söylüyor. Allah'ın varlığından şüphe eden kişi, dünyada Allah'ı görememiş ise diğer milyonlarca gezegeni gezmiş mi ki Allah yok desin ? Bu imkansız değil mi ?

Halbuki, Allah'ın varlığını anlamak için sadece dünyaya bakmak kafidir.

Casiye Suresi 5. Ayet : Geceyle gündüzün birbiri ardınca gelişinde, Allah'ın gökten indirdiği rızıkta (yağmurda), onunla yeryüzünü ölümünden sonra diriltmesinde, rüzgâaları evirip çevirmesinde aklını kullanan bir toplum için deliller vardır.

2|1
    0|0
  • Kuran'da, insanları ölümden sonra diriltmenin

Allah için çok kolay olduğu anlatılırken,

insanların özellikle parmak uçlarına dikkat çekilir:

Evet; onun parmak uçlarını dahi derleyip-(yeniden) düzene koymaya güç yetirenleriz.

(Kıyamet Suresi, 4)

Ayette parmak uçlarının vurgulanması, son derece hikmetlidir.

Çünkü parmak izindeki şekiller ve detaylar, tamamen kişiye özeldir.

Aynı DNA dizilimine sahip tek yumurta ikizleri dahi farklı parmak izine sahiptir.

2|0
    0|0
  • sence koskocaman bir gezegen uzay boşluğunda belli bir noktada nasıl durabilir?güneş dünyadan 130 milyar kat daha büyük ve milyonlarca yıl nasıl sönmeden durabiliyor..bunlar sence tesadüfmü..yok bilim şöyledir böyledir dediğine bakma .sonuçta her şeyi yaratan allah var.ha başka bir yöntem daha var.ama onu yaparsan aklını yitirebilirsin o yüzden demiyorum..Şeytanın vesvevesi bunlar..

2|0
    0|2
  • topraga ektigin ufacik bir kocaman bir agac cikiyor hatta o daldan tahtadan olan agactan birde meyve cikiyor hatta o meyveninde ayri bir tadi oluyor tohumuna gore :) bence yeterli Allah'in varligini anlamak icin :)

1|0
    0|0
  • Kanita ne gerek var bos yere can verilmedi ya bize gunes doguyor batiyorsa bilki ustun bir guc var...

2|1
    0|1
  • insan nefsi yetmiş şeytana bedel

nefsiniz ile düşünmeyi bırakın

1|0
    0|0
  • yüz yüze olsak epey tartışırdık bu konuyu ama malesef buradan destek verebildiğim kadarıyla yardımcı olacağım. allahın varlığına kanıt insan oğludur, meyve veren ağaçtır. dünyanın meydana gelmesi raslantı olsaydı yerçekimi, su, canlılar birbirini tamamlayıcı olmazdı. dikkat ettiysen canlıların çoğu bayan ve erkeklerden oluşuyor, raslantı olsaydı sadece iki cins olmazdı. daha neler neler var aklıma gelen ama biraz aklını kullanmayı dene. yardım istersen özel mesajya da arkadaşlık yolla ve kafana takılanı sor. allahın varlığını inkar eden düşüncelerin olursa hiç çekinme sor bana...

1|0
    0|0
    • Tamam yaratici var kesin. peki peygamber cennet cehennem ?

• peygamber yok zamanında vardı ve vefat etti sonuçta o da bir insandı. cennet cehennem kavramlarının varlığı kesin değil ama olma ihitmali var çünkü allah'a inanıyorsak Allah'ın gönderdiği kitaplara da inanmak lazım ve içeriğinde cennet cehennem ve peygamberler yer alıyor. manevi bir durumdur bu kimisi inanır kitaplara kimi inanmaz ama kendi aklına inanmamayı nasıl kendine açıklayabilirsin ki?

• Merhaba loren.

Senin bu yasadiklarini bende yasadim. Ve sana diyebilirim ki Inanci ispatlayamazsın.

Inanc bir Bilgi degil. Inanc birseyin Varligina Ispati olmadan Inanmak.

Ispati olsaydi bu bir bilgi olurdu.

Ben bir Deistim ve Dünyaya gelen Kitaplarin Allahdan oldugunu innanmiyorum.

Sunu yazmisin.

" lutfen inanmayanlar yazmasın daha cok kafam karısmasın"

Dogruyu anlamak icin Iki tarafida dinlemen lazim. Ben bir Naziye gidersem, o Nazi bana demicek Hitler bir pis insan oldugunu.

Ben bir AKPliye gidersem o AKPli bana demicek AKPya da Erdogan kötü oldugunu.

Bir Müslümanda sana demicek Allahin olmadigini.

Anlata bildim mi ?

Gidip burda birseyi okuyup hemen inanma. Özellikle Müslümanlar biraz yalanda atarlar Islami güzel ve dogru göstersinler niye. (bana sindi kafa yapmayin ben burda yazdiklarin hepsini ispatlaya bilirim)

tarafsız (nötr) bir Bilgi kaynagi ara. Sorularin varsa bana yaza bilirsin.

0|1
    2|0
    • Yani sence peygamber kitap cennet cehennem yok mu? neden boyle dusunuyosun

• Sana katılıyorum inanç ıspatlanamaz aynı 2 nin varlığını ıspatlamaya çalışmak gibi birşey bu ama herşeyin tesadüf olarak mı olduğunu düşünüyorsun. kar tanelerinin herbirinin birbirinden farklı olması sence tesadüf mü? Bir yaratıcı var kimisi o yaratıcıyı put olarak düşünür kimisi bir inek olarak kimisi de tanrı olarak düşünür. ama bir yaratan vardır.

ben akp li değilim aşırı dindar biri de değilim ama ben aklımı kullanan bir insanım.

• etrafindaki hersey gordugun duydugun hersey allahin varligininin kanitidir.

2|0
    0|0
  • sadece cevrene bakman bile inanmana yeterli arkadaşım. bir portakalı yediğin zaman bir elmayı ısırdığın zaman ondan alacağın taddan bile allahın varlığını anlaman mümkün madem öyle yapsınlar yaratsınlar inanmayanlar bunları

0|0
    0|0
    • yetistiriyorlar ki onlari.

• onlarmı yetiştiriyor agacı onlarmı yarattı toprağın özünden güneşin ışığından yaralanarak bir meyve yaratsınlar o zaman. hayır onlar sadece agaca gübre hormon vs.. vererek meyvede değişklik yapıyorlar. yaradan Allahtır.

• Haklisinn

• obsesif kompulsif bozukluk.

0|0
    2|0
  • zaten allah dünyayı bu şekilde yaratmak istemiş allahın varlığını ispatlamak mümkün değildi yoksa allah varlığını ispatlasaydı kafir kalmazdı dünyada ozaman sınavda olmazdı ama kafirin biri hz. aliye ya allah yoksa demiş hz. alide eğer allah yoksa benim bir zararım olmaz demiş ama allah varsa sen cehennemden kurtulamayacaksın demiş

0|0
    0|0
  • bilimsel olarak yok öyle bir sey.

0|0
    2|0
  • Gösteremezler

0|0
    2|1
  • 0|0
    1|0
  • kafanı yerden kaldır ve etrafına bakk...

0|0
    0|0
  • google vesveleri yaz oku:) ve ve ŞÜPHESİZ İNAN o vesveseler olurken ALLHUEKBER DE:) GEÇER GİDER:)

1|0
    0|0
  • Benim bir cevap vermeme gerek yok gitte biraz Kuran meali oku

0|0
    0|0
  • Bende senin gibiyim ama namaz kılmıyorum :/

0|0
    0|0
    • Cok rahatsizlik duyuyorum tam olarak inanmama durumundan :(

• Bende ama bilimsel olacak yok zaten kanıtlıyabilen nasıl kanıtlıyor anlamıyorum :/

• hayat senin hayatın en güzle şekilde yaşa

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Allah kalbindedir.Allah'ın varlığı sabittir sen kendi kulluğunu kanıtla. mesela önce besini daha sonra o besini sindirmek için sindirim sistemini yaratmak gibi. besinin direk olarak vücuda entegresini sağlayan bir sistem yerine 1.5 metre insana 8 metre bağırsak yerleştirmek süphesiz sonsuz bir aklın ve tasarımın ürünüdür.

Çevrene bir kez bakar mısın mesela o bahçedeki çiçeklere bak yapraklarını incele nasıl da düzenli yaratılmışlar.

Şimdi , " Allah varsa neden göremiyoruz hissedemiyoruz " diyeceksin. Rüzgarı da göremeyiz ama hissederiz , Allah'ı görüp hissetmememiz onun var olmadığı anlamına gelmez.

4|3
    0|1
    • Hay aklinla bin yasa :)

• "İnsan kendisini çok az bir sıvıdan yarattığımızı görmez mi? Şimdi o apaçık bir düşman kesilmiştir. Kendi yaratılışını unutarak bize bir de örnek veriyor. Dedi ki "Çürüdükten sonra kemikleri, kim diriltecek?" De ki: "Kim onları ilk başta yarattıysa, onları yine O diriltecek. O, her türlü yaratmayı bilendir." (Yasin, 36/77-79)

• yüce bir cevap aratan Yaradan , varlıgını sende görmek için dua bekliyor olabilir. cevap aramaktansa dua edersen vesvesenden kurtulursun.

2|0
    0|1
  • en büyük kanıt peygamberlerdir..düşünsene 1400 küsür yıl önce yaşayan biri (hz. muhammed s.a.v.) güneş'i nerden bilsin, uzayı nerden bilsin incir çörek otu vs. yiyeceklerinin ölümden başka her derde deva olduğunu nerden bilsin...hepsini ona bildiren bir yaratıcı var elbette..bu en küçük kanıt..günahkar kavimleri yok eden de bu evreni yaratanda Allah'tı...

0|0
    0|0
  • bence bunları düşünme yapman gerekenleri yap

sana klasi bir soru peynirin içinde yoğurdu görebiliyormusun?

1|0
    0|0
  • Bir yaprak bile kendiliğinden düşmez. Bu Kainat O'nun Eseri

1|1
    0|0
Yükleniyor...