Başarılı bir birey nasıl olunur?

Başarılı olabilmek için bireyde ne gibi özellikler olması gerekir ? Nasıl başarılı olunur ?

1|1
10|31

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 30

• Başta hedefi olmalı şahsın , hayattan beklentilerini yitirmemeli . bu ikisi olduktan sonra başarıya varılmış sayılır BENCE

2|0
    0|0
  • Bence başarılı olmak için en önemli noktalardan kararlı olmak ve yolunda başarısızlıklar ile karşılaşsa da çabuk yılan bir yapıya sahip olmamak.ne demişler ne kadar yere düştüğün önemli değildir önemli olan her düştüğünde kalkmasını bilmendir

1|0
    0|0
  • *Kendini tanımalı

*Yeteneklerını ortaya cıkarmalı,keşfetmelı

*Ne ıstedıgını bılmelı

*Hedefler belırlemelı

*Yeteneklerı doğrultusunda kendını geliştirmeli

2|0
    0|0
  • Günümüzün toplumsal başarı seviyesi iyi yalamaktan geçer. İyi yalayan başarılı olur link

Başarı nedir? sorusunu sormak lazım öncelikle. Kime göre be neye göre başarı? Benim için başarı hiç yataktan çıkmadan 36 saat geçirebilmektir misal. Aralıksız 12 saat içmektir. Toplum benim, bu şahane başarılarımı doğru değerlendirebilir mi? Hayır. Onlar için başarı, daha fazla kazanmak,kariyer vs gibi şeyler.

Kuralları başkalarının koyduğu bir yerde başarılı olanı da başkaları belirler.

Başarı yaşamak istediğim hayatı, başkalarını sklemeden yaşamaktır nokta net.

1|1
    0|0
  • -duygusal degil "ne yaparsam karima/zararima olur" diye karar vermelisin.

-her gun o gunu yasamalisin, kafanda cok sey olmasin. cozecegine karistirirsin yarinin derdini bugunku dert bittikten sonra dusun.

-vazgecme. unutma ki en basarili olanlar senden ustun degiller. tek ozellikleri vazgecmemek.

-bir kagit al ve hedefini yaz. bu yolda artilarini eksilerini durust olarak yaz. eksilerini yok etmeye calis.

-basariyla ilgili ve kendinle ilgili inanclarini degistir ve dogru yapildiktan sonra herseyin mumkun oldugunu idrak et.

-aklina gelen her negatif dusunceyi "bahanelere yer yok" diyerek reddet.

-problemle karsilasinca kendine guven. ama onlem alma demek degil bu. kendine guven cunku gerekli onlemleri alacagini ve cozumleri bulacagini bil. herseyin bir cozumu vardir.

-durumuna disaridan bakiyormussun gibi dusun. bazen olaylarin icindeyken stresten/duygusalliktan goremeyiz. disardan bak ve "ne yapiyor bu aptal, soyle yapsana" diye gelecek aklina. onu yap.

-soylemesi kolaysa yapmasi da kolay. korkunun sana aksini soylemesine izin verme.

-risk al. kendine guven ve risk al. yoksa hicbirsey olmaz.

0|1
    0|0
  • Çalışarak deneyerek inat ederek ve doğruları görerek

1|0
    0|0
  • kendinde ödün vererek hicbirseyi gözünde büyütme şöyle düşün 25 müdür vs oluyor millet benim neyim eksik sonra kendine şunu onlar çalısırken ben neyle mesguldum de onlarin 5 kolu 2 beyni yok senin gibi insanlar tek farki onlar azmedip calisip herseyden vazgecip ödün veriyorlar peki sen ne yapiyorsun? bunu sor kendine sonra basarinin sirrina ulasirsin :) bir arkadasim soyle demisti ömrüm boyunca eşşek olacagima 5 10 yıl belli süre inek olurum sonra aslanlar gibi yasarim...seçim senindir :)

0|0
    0|0
  • Oku.

1|0
    0|0
  • Her ne işle meşgulsen işini en güzel şekilde yapacaksın. Ukala kendini beğenmi,ş olmayacaksın..İnsanlar konuşurken dinlemeyi bileceksin...Ben bilirim her şeyi bilirim havası nefret kazandırır..Başarılı olmanın yolu doğru düzgün çalışmadan işini , mesleğini, uğraşını , ekmek kapısını en güzel şeki,lde yapmaktan geçer..

0|0
    0|0
  • Başarının sırrını bilmiyorum ama başarısızlığın sırrı herkesi memnun etmekten geçer

1|0
    0|0
  • nasıl olunacağını bilseydim olurdum

0|0
    1|0
  • sevgi olmalı <3

0|0
    0|0
  • sabırlı ,çalışkan, sistem program kurabilen,ahlaklı,kendini deneyebilen sınırlarını keşfetmeyi deneyen,egosundan sıyrılabilen ve çok önemli objektif bakabilen en azından gayret gösteren insan başarılı olur her alanda

tabi bunları işlemek için önünde bir hedef olmalı evvela

0|0
    0|0
  • Başarı EMEK ister..

1|0
    0|0
  • Benim gibi olur: Üniversiteyi dereceyle bitirir, istediği bir işe girer, sağlam dostları olur, güzel mi güzel, ahlaklı mı ahlaklı bir kız arkadaşı olur, neredeyse istisnasız herkes tarafından "adam gibi adam" diye diğerlerine örnek olarak gösterilir.

0|0
    0|0
    • helal olsun , şapkam olsa çıkarırdım, ayakta alkışlıyorum. yıllardır başarının sırrını arıyorum fakat yanımdan bile geçmiyor. bir günün nasıl geçer veya olmazsa olmazların nelerdir? Biraz bahsedivresen belki işe yarar...

• Kendine ait bir duruşun olacak ve bunu sen kendi iradenle bilerek ve isteyerek seçmiş olacaksın. Örnek vermek adına söylüyorum: Sağcı mısın, solcu musun sorusunda bile vereceğin cevap da, ailenin bulunduğu gruba veya direkt kendini yakın hissettiğin ama mantıklı bir nedenini bulamadığın grubu söylemeyeceksin. Belirli ilkelerin olacak ve ondan sapmayacaksın. Örneğin, normalde yapmayacağın birşeyi, sırf yakın bir arkadaşını kırmamak adına kabul etmeyeceksin.

• zeki olmasına gerek yok, çok çalışsın ama kendine çalışsın yeterli.

0|0
    0|0
  • ne konuda başarılı?

para kazanma, bilgi, seks, ilişkiler...

0|0
    0|0
  • Bende başarılı insanların 100 sırrı adında bir kitap vardı verebilirim istersen asdfgh

1|0
    0|0
  • güven

özveri ve

tecrübe ile...

0|0
    0|0
  • Önce saygılı olucaksın ukala olmayacaksın büyüklere saygı küçüklere sevgiiii

0|0
    0|0
  • Alkolu biraktigim gun basarili bir birey olmus olacagim.

0|0
    0|0
  • Aşıksan olamazsın aklın havada olmaması için aşık olma

0|0
    0|0
  • planlı programlı düzenli işini görmek gayret etmek çalışmak başarıyı getirir..

0|0
    0|0
  • insanoğlunun istediği zaman basaramayacağı hiçbir şey yoktur istemediği için bu lafa inanmazlar

0|0
    0|0
  • Çalışarak

0|0
    0|0
  • çalışarak hmm ondan sonra biraz daha çalışarak ve inanarak

0|0
    0|0
  • çalışma hırsı,azim

0|0
    0|0
  • Hirsli olmak yeterli bence

0|0
    0|0
  • çalışarak azmederek zorluklara göğüs gererek

0|0
    0|0
  • Kardeşim başarılı olmak ıstıyorsan.Torpilin olacak bak futbolculara adamı izlerken ben deli oluyom hele türkiyede 2.ligya da 1.ligde 4 büyük takım hariç bir adam bu kadarmı berbat oynar aldığı mac başına 15 -20 milyar para.Yılda 2 trilyon.En kötü futbolcu 2.ligde yılda 400 milyar para alıyor.Bizim doktorlarımız cankurtardığı halde öğretmenler eğitim verdiği halde aylık 2 -3 milyar alıyorlar.Nerede adalet :D

0|0
    0|0
    • 20 kişiden bir kişi öğretmen oluyorsa 1000 kişiden bir profosyonel futbolcu çıkmıyor unutma bunu :)

• Kardeş profesyonel futbolcumu ?Ben bugün izlediğim maçda topa vurmayı bilen yok.türkiyede futbol berbat 4 büyük takım hariç.öğretmenın o kadar faydası var doktorun o kadar faydası varda.O topu gol atmanın bize ne faydası var ?

Kızlar Ne Diyor 10

• Hırs,zeka,çaba

1|0
    0|0
  • Bulduğu her fırsatı değerlendirebilen birisi olmalı.

1|0
    0|0
  • Azim, Başarıı, hırs

1|1
    0|0
  • Azimle sıçan duvarı delermiş.

2|0
    1|0
  • Özgüven olmalı ve kendi ayakları üzerinde durabilmeli

0|0
    0|0
  • çok isteyerek :)

0|0
    0|0
  • Başarı tanımın ne?

0|0
    0|0
  • her yönden başarılı olabilir ev hanımıysan güzel bir yemek yaparsın bu senin başarındır

0|0
    0|0
  • güvenmek kendine güvenmek çok önemli ben bundan kaybediyorum.

0|0
    0|0
    • öncelikle kendinde olan güzelliklerin farkına varman kendini sevmen ve pozitif olumlu düşünmen gerekir

• kuvvetli bir zekan olmalı...mantıklı bir insan olmalısın eğer bunlar yoksa sadece başarılı bir işçi olabilirsin en fazla...ama varsa patron olursun..! yani sadece başarıya ulaşmak yetmiyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...