Karın kası için bunu yapmak doğru mu?

merhabalar. bir yerde okuduğuma göre karın kası yapmak için aldığımız kaloriden daha fazlasını almamız gerekiyormuş tabii ki sağlıklı yiyeceklerle yapmalıymışız bunu. örneğin bir kişinin günlük alması gereken kalori miktarı 1500 ise o Zaman 2000 kalori almalıymış ki kas inşası olsun. şimdi ben zAyıfım ve 3 aydır karın kasına yükleniyorum, yağ oranım Da %15 %16 falan, şimdi ben daha fazla kalori mi almalıyım buna göre, kas oluşumu için böyle mi yapmak lazım? tecrübeli arkadaslardan yorum bekliyorum.

0|0
0|12

En İyi Erkek Görüşü

• Kas oluşumu için kalori değil protein alman lazım. Senin mantıgınla bakarsak ben gider 1 litre sıvı yağ içerim bol bol kalori peki kas oluşacak mı düşün bir bakayım?
    Kalori her türlü alınmalı. Ama kas inşaası için kalori az protein bol alınmalı.

0|0
    0|0
    • her gün düzenli olarak protein alıyorum zaten yumurta, süt, yoğurt, et her gün tüketiyorum hani demem istediğim bunları tüketip de tüketmem gerekenden az kalori alırsam istediğim sonucu elde edemez miyim, yani kalori sayımı yapmıyorum ama gün içinde 1000 1500 kalori falan alıyorumdur herhalde :/

• Günlük bol tüketiyorum demekle olmuyor. Bak hesaplar var. Kilona göre günlük kaç gram protein alman gerekiyor bulman lazım. Mesela ben günlük 120 gram falan protein alıyorum. Günlük kalori ihtiyacın da var. Mesela sen yağ yakarken kas oluşumu yapmak istiyorsan günlük ihtiyacından 200-300 arası az kalori alacaksın tüm yaptığın spora ek olarak. Ama şöyle bir şey var;kadın karın kasları erkeklerdeki gibi değildir. Bir erkek %7 yağ oranıyla birlikte güzel bir görüntüye sahip olabilir. Ama kadınlar daha yağlıdır. Aynı görüntü için %13 yağ oranına kadar inmesi gerek. Testesteronu az olan bayanların düşük yağ oranı + kas yapması 3-5 senesini alır en az.

Erkekler Ne Diyor 11

• Senin yağ oranın zaten fazla. Karın çalışıyorsun güzel bir görüntü için ( baklava dersek) % 10 a kadar inmen lazım. Zaten sporların % 90 i beslenme olduğu için beslenmene iyi bakman lazım yağsız yemen kaliteli proteinler alman lazım. Yediğin yemeklerden yağları at yine yemeye bak yağsız ye kilo al ama karnında güzel veya vücud senin istediğinse çok iyi bir kıvama gelir. Unutma sende ki göbek veya istemediğin her neyse yağdan kaynaklı kilodan değil.

0|0
    0|0
  • Şimdi vücut yağ oranına göre değişir bu mesela karın bölgenizde yağ varsa onu kasa cevirmek icin ugrasirsiniz ama bide. cok zayıf bünyede birisi ilk önce vücuduna yağ kazandırması gerek, spor salonlarında bununla ilgili programlar oluyor

1|0
    0|0
  • Yağ oranın az olması gerekiyor , herkeste karın kası vardır ama kütle olarak ya büyüktür ya da küçüktür.
    Sen önce protein içerikli beslenip kaç kalori alıyorsan 300 kcal fazladan koy 500 seni yağlandırabilir yavaş yavaş git. Birkaç aya kadar değişimi gözlemlersin

0|0
    0|0
  • Yap yap

0|0
    0|0
  • Karın kası olarak değil çok zayıf insanlar için öyle bir durum olabilir kas yapması için yaktığından daha fazla kalori alması gerekir ama doğru beslenerek protein ağırlıklı.

0|0
    0|0
  • Protein ağırlık li beslen bol bol mekik sınav cek bide lifli besinler yeee

0|0
    0|0
  • uzun konular bunlar, sığmaz buraya. internetten araştır, güvenli sitelerden tabi

0|0
    0|0
  • bayn karın kasını napar

0|0
    0|0
  • falla blmıom ben boga gbıyım gerek yok bana

0|0
    0|0
  • Kızlara yakişmiyo

0|0
    0|0
  • pek doğru değil