Duzenli spor yapanlar bir bakabilir mi?

Ne kadar duzenli spor yapsam da agirligi ya da egzersizin suresini yukselttigimde kaslarimda hamlama oluyor.

Sizde durumlar nasil? Engellemenin bir yolu var midir?

0|1
6|22

En İyi Erkek Görüşü

• ağırlığı yükselttiğinde nasıl hamlama oluyor anlamadım ki. Genelde ağırlık düşürdüğünde ya da çalışmadığında hamlarsın. Yoksa aksine daha da gelişmen lazım. Galiba sen ağrı oluyor demek istedin.

1|0
    0|0
    • Evet

• Aynı bölgeyi çalıştırmadığın sürece çok sorun olmaz bence.

• arkadaş güzel izah etmiş ufak bir şeyde ben ekliyeyim
      min 7 saat uyku
      bol ve doğal proteinli ve lifli (yulaf ezmesi vb ) besinler tüketmek
      her gece yatmadan evvel yağsız süt içmek
      keza sütte gece proteini adı verilen casein bulunur ve bu yıpranan dokuların gece yapılandırılmasını sağlar
      ve sütü sindirecek enzim insanda 1 hafta düzenli kullanıldıktan sonra üretilir keza komplex yapılı bir protein çeşididir

afiyet olsun.

En İyi Kız Görüşü

• Esnetme hareketleri yapman gerek!!! Ayrica yeterli protein tuketmen gerek 😊 sen agirlik calistigin zaman kaslarda laktik asit birikir ayrica ufak ufak yirtilmalar olur. Laktik asiti uzaklastirmazsan agri cekersin, spor sonrasina streching hareketleri eklersen laktik asit uzaklasirm. Kaslarindaki tahribatin düzeltilmesi icin ise proteine ihtiyac vardir. Yeterli protein alimiyla bu tahribati kisa durede onarabilirsin 😊😊

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Valla hergun yapıom pazar harıc vucudun alısmıs oldugu ağırlıgın uzerıne ckkarsan tabıkı kaslarda ağrı olur 1-2 gun kanks

1|0
    0|0
  • Eğer hamlama hissetmiyorsan boşa çalışıyorsun demektir

#Türkerkeğii

1|0
    0|0
  • Harika beslenmen lazım. Spor öncesi, bol enerjili, şekeri az vitamin tarzı şeyler alabilirsin.

1|0
    0|0
  • Ağırlık çalışıp zorlanıyosan hiç zorlama kendini zamanla kolların güçlenince zaten ağırlığı arttıracaksın. Kol ve omuz çalışabilirsin daha erken güçlenir kolların

1|0
    0|0
  • Agrı olması iyi olsun

1|0
    0|0
  • Kasların yoruldugu anlamına gelir bu. Antrenmanı kolaylaştırırsan hamlama da azalır ama hamlamak iyidir

1|0
    0|0
  • bu dedıgın aslında pekte sıradan degil doktora görün.

1|0
    0|0
  • Canım kardeşim hamlamadan kastın kaslardaki ağrı mı? Eğer ağrıyorsa gelişme vardır.

1|0
    0|0
    • evet

• Kardeşim kaslar antreman esnasında yırtılır ve bu yırtılmaların seviyesine bağlı olarak ta kas ağrıları ortaya çıkar. BU kas ağrılarının süreleri kas grubunun büyüklüğüne göre farklılık gösterir. Vücudumuzdaki en büyük kas grubu bacak olduğu için bu süre 6-7 gün olacaktır beslenme ve dinlenmene bağlı olarak.

• Gün aşırı yapman lazım. 1 gün çalışıp 1 gün dinlenme yani.

1|0
    0|0
  • ısınma hareketlerini yapmadan spora baslama hareketi düzgün yapmıyor olabilirsin

1|1
    1|0
  • ne yaparsan ne kadar yaparsan yap 8-10 gun yapmadin mi hamlama olur az olur ama yine oluyo

1|0
    0|0
  • Ağrı tabi olcak ya herkesde olur o

1|0
    0|0
  • Olması gereken de bu zaten. Kaslar asla alışmamalı

1|0
    0|0
  • İlk iki gunu gamlanma olmustu simdi Her gun yapsam sıkıntı olmuyor

1|0
    0|0
  • Kahve içiyor musun.

1|0
    0|0
  • limitleri kapasiteyi zorladıgında dogal, kas kutlesi artmaya baslar

1|0
    0|0
  • Bol proteinli gıdalar tüketmeye çalıs.
    KAs onarmaını hızlandırır.

1|0
    0|0
  • Geçme o limiti... Ağırlığa fazla girmiyorum ben

1|0
    0|0
  • Acma germe ile basla antrenmandan sonra dus al bende hic olmuyo bilemiyorum

1|0
    0|0
  • deforme olan kas lifi agrıya sebep olur demekki o bölge calıstırmıssın hamlık değildir o.

1|0
    0|0
  • Bazı vucutlar hamlığa geç atıyo uzun sure yapman lazım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Hemen uzerine duş alın hamlamamak için bu çok önemli. Ilk denemede ozellikle bir sonraki gun acisi cikmisti bende ama Sürekli yapinca agri olmuyor. Agirligi cok arttiriyorsaniz bilemem tabi ben oyle cok agirlik kasmiyorum. Kekik cayi rahatlatiyor bir de kaslari denersenz 😊

1|0
    0|0
  • Isınma hareketleri yapmadan direk spora başlıyorsan ondan olabilir

1|0
    0|0
  • Zaten antrenman sonrası ağrı normal bir durum. Kas gruplarını doğru çalıştırdığını gösterir. Yani doğru yoldasın.

0|0
    0|0
  • ağrı olmazsa kas yapmıyorsun demektir zaten.

0|0
    0|0
  • Bende bir problem olmuyor.

1|0
    0|0
Yükleniyor...