İnsanlar neden böyle?

Düzenli spor yapan birisiyim. Fitness ve pilates ile uğraşıyorum. Bugün bir arkadaşımla konuşurken bana yediğim her şeyi kısıtlayıp kısıtlamadığımı, sürekli salatayla mı beslendiğimi sordu. Ben de "hayır kendimi asla kısıtlamam sadece mümkün olduğunca sağlıklı beslenmeye çalışırım ama sevdiğim tatlardan da hiç vazgeçmedim örneğin sabahları kahvaltıda çok az nutella bile yiyorum" dedim o da "aa nutella mı spor yapan insan nutella mı yermiş, ben de bana tavsiye verecek biri olduğunu sanmıştım sen önce kendin beslenme düzenini düzelt bir ondan sonra senden tavsiye alırım" diye baya bildiğiniz şakayla karışık alay etti. Halbuki ben 2 senedir düzenli spor yapıyorum, kaslarım falan her şeyim yerinde fiziğim düzgün. Gün içinde yediğim bir kaç çay kaşığı nutellanın bana zararı olacağını sanmıyorum ki oluyorsa da sporla yakıyordumdur zaten. Çoğu insan gibi okul çıkışı koştura koştura eve gitmeyip, salonlarda ter döküyorum az biraz saygıyı hak ettiğimi düşünüyorum. Vizelerimin finallerimin yoğun olduğu dönemde bile aksatmadım, hep gittim. Demek istediğim insanlar neden özellikle spor/beslenme konusunda bu kadar alay etmeye meraklı? Merak ediyorum.

0|0
34

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 3

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...